Muzyka + filmy sprzęt do 10k

rnafal

New member
Witam,

potrzebuję sprzęt wg. kryteriów:

1. Muzyka 51% + filmy 49%
2. Sprzęt do salonu (około 40m2).
3. Koszt całości do 10k (ampli, bluray, zestaw głośników)

4. Ważny design
  • podobają mi się ampli (czarny) czy bluray Harman/Kardon (design pierwsza klasa) i Sony
  • nie podobają mi się pioneer i denony (troche za okrągłe) ;);))
  • głośniki całe czarne i proste wszystkie podłogowe bez bajerów (z wyjątekami dla naprawde fajnych np. JBL cs 1500) - tutaj miałem problem bo większość zestawów ma tylne głośniki małe :( i nie bardzo mogłem znaleźć fajne podstawki pod nie.
5. Nie wiem czy to ma sens, ale wolałbym dobre głośniki bez subwoofera (nie chcę go używać gdy słucham muzyki stereo).
6. Ampli musi miec min 3 dvi in, 1 out.
7. Dobrze żeby wspierał DLNA (albo dawał taką opcję jak np sony przez DMP) - choć nie kluczowe

Co do głośników to wybrałbym JBL cs 1500, tylko one (z tego co słyszałem) bez subwofera nie nadaja sie do słuchania muzy. Wiec można zapomnieć o słuchaniu w stereo. Myślałem o ampli SONY STR-DA3500ES (lub podobny tańszy), żeby w przyszłosci móc korzystać z Bravia Sync (jeden pilot do wszystkiego), i podłączyć głośniki w drugim pokoju. Co do bluray myśłałem o Sony BDP-S 760.

Z góry dziękuję za pomoc!
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
css1500 nadaja się np. do koncertów, do klasycznej niekoniecznie, stąd moje pytanie jakiej muzyki słuchasz?
 

rnafal

New member
css1500 nadaja się np. do koncertów, do klasycznej niekoniecznie, stąd moje pytanie jakiej muzyki słuchasz?

Słucham praktycznie wszystkiego (co dobre;) Elektroniczna, Rock, klasyka.
Od starych kawałków techno, przez elektronikę, stare kawałki prodigy, hiphop, rege, new age odlfielda ;), rock, alternatywna, sporo filmowej (np. vangelis, michał lorenc) niemena no i klasyka ;) Nie wiem czy to pomoże :(
 

rnafal

New member
Znalazłem jeszcze inną opcję: Highland Oran 4303 (śliczne w czarnej wersji =] )

W co lepiej pójść ?

1. Highland Oran 4303 czy JBL CSS 1500 ?
2. Yamaha RX-V2065 czy SONY STR-DA3500ES ?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tobie są potrzebne normalne kolumny takie jak RX8 i w wersji high gloss black, Yamaha i Sony srednio nadaja się do słuchania muzyki, obejrzyj TX-NR807 z dlna? Harmana AVR460 lub AVR660.
 

rnafal

New member
A jakieś tańsze od RX8 (2 sztuki 6k)? Jakie głośniki z tyłu i centralny do kina ?

Czy te ostro wyglądające kolce z podstawy pod kolumną można zdemontować ?
 
Do góry