Muzyka DTS/DD

v80trek

New member
Witam,
znacie jakieś fajne płytki z muzyką ( i nie tylko ) w jakości DTS lub DD ?
Ew. czy wiecie jak odtworzyć pobraną muzykę w formacie wav w jakości ww. ?
 

Max78

New member
Witam,

Tak, zdażają się płytki audio (i DVD) z dźwiękiem w DD i DTS :)

Czym odtworzyć?
Jeśli masz odtwarzacz DVD/CD, który wspiera ten format, to sygnał przekazujesz do ampli - oczywiście obsługujący dany format :)

Ja odtwarzam też takie audio na kompie - karta Sounblaster Audigy 2ZS plus zestaw głośników 5.1.
Inne karty także nierzadko bez problemów dekodują dźwięk a takim formacie.
Od strony oprogramowania - rozwiązań jest wiele: u mnie i soft do karty dźwiękowej i różne darmowe odtwarzacze (w tym WinAmp, do którego poszukałem tylko biblioteki do dekodowania DTS i AC3) dają dość dobrze radę. Jest tego trochę - choćby Nero (plus kodeki), VLC, Cyberlinka PowerDVD (który chyba obecnie inaczej się zwie), itd.

Pliki w formacie .wav w DTS/AC3/DolbyDigital - jak wyżej :) Sprzęt musi wspierać taki format (dekodowanie, a przynajmniej wyjścia audio - jeśli to dźwięk wielokonałowy). Poza tym soft - a tego nie brak :)

Jeśli mowa o kompie - jeżeli nie posiadasz karty wielokonałowej i/lub głośników 5.1 czy 7.1, to nie ma stresu - w niektórych programach (jak i w samym systemie windows, chyba, że używasz innego) można przestawić tak soft, aby dźwięk przestrzenny konwertował do stereo (2 kanały).

Filmy z dźwiękiem w formacie wielokanałowym - takich też trochę znajdziesz :) Na sklepowych półkach jak i w necie.
Zajrzyj tutaj na forum do działu 'Próbki HD' - tam znajdziesz m.in. stronę z próbkami/trailerami/demami z dźwiękiem m.in. w 5.1 i/lub DTS.
 

v80trek

New member
Witam,

Tak, zdażają się płytki audio (i DVD) z dźwiękiem w DD i DTS :)

Czym odtworzyć?
Jeśli masz odtwarzacz DVD/CD, który wspiera ten format, to sygnał przekazujesz do ampli - oczywiście obsługujący dany format :)

Ja odtwarzam też takie audio na kompie - karta Sounblaster Audigy 2ZS plus zestaw głośników 5.1.
Inne karty także nierzadko bez problemów dekodują dźwięk a takim formacie.
Od strony oprogramowania - rozwiązań jest wiele: u mnie i soft do karty dźwiękowej i różne darmowe odtwarzacze (w tym WinAmp, do którego poszukałem tylko biblioteki do dekodowania DTS i AC3) dają dość dobrze radę. Jest tego trochę - choćby Nero (plus kodeki), VLC, Cyberlinka PowerDVD (który chyba obecnie inaczej się zwie), itd.

Pliki w formacie .wav w DTS/AC3/DolbyDigital - jak wyżej :) Sprzęt musi wspierać taki format (dekodowanie, a przynajmniej wyjścia audio - jeśli to dźwięk wielokonałowy). Poza tym soft - a tego nie brak :)

Jeśli mowa o kompie - jeżeli nie posiadasz karty wielokonałowej i/lub głośników 5.1 czy 7.1, to nie ma stresu - w niektórych programach (jak i w samym systemie windows, chyba, że używasz innego) można przestawić tak soft, aby dźwięk przestrzenny konwertował do stereo (2 kanały).

Filmy z dźwiękiem w formacie wielokanałowym - takich też trochę znajdziesz :) Na sklepowych półkach jak i w necie.
Zajrzyj tutaj na forum do działu 'Próbki HD' - tam znajdziesz m.in. stronę z próbkami/trailerami/demami z dźwiękiem m.in. w 5.1 i/lub DTS.

Dzięki za odpowiedź ;)
Czy takie płyty CD z DTS można kupić w np. Media Markt czy Saturn, czy pozostaje mi tylko szukanie w internecie ?
Jeżeli chodzi o system w komputerze to mam Mac OS X i odtwarzacz QuickTime X. Nie wiem dlaczego, ale pobrany wav na tym odtwarzaczu szumi i nic więcej.
Karta jak najbardziej 5.1 i głośniki również ( Logitech Z5500 )
 

Max78

New member
Z MAC'ami niewiele miałem do 'naczynia' ;)
Pogooglaj - na pewno znajdziesz rozwiązanie.
Sprawdź konfigurację kompa - wyjścia/wejścia w systemie MAC'a, a także (o ile jest oddzielne sterowanie) dla karty dźwiękowej.
Szumi - jestem na 99% pewien, że odtwarzacz nie ma kodeka odpowiedniego. Stąd szumi, zamiast dekodować sygnał :) Poszukaj kodeków - o ile do MAC'ów sa. Możesz też spróbować poszukać innego programu do odtwarzania danego formatu plików :)


Płytki - ssanie z netu za free (niektóre pozycje), poza tym ebay, alle(dro)gro, markety (niektóre filmy i muza, ale pewnikiem dadzą radę sprowadzić na zamówienie), empik'i, inne sklepy oferujące muzykę i filmy.
Ja generalnie skupiam się na necie - tam szukam, zamawiam, ew. zasysam.
Do sklepów nie mam czasu zaglądać zbyt często, dlatego preferuję net jako źródło :)
 
Do góry