Mutiroom standard - "n" - jaka antena i konwerter

czaras2099

New member
Witam,

zamówiłem multiroom standard w n-ce. Czy jest polecany jakiś zestaw antena + konwerter quad np. na allegro, czy mogę kupić pierwszy lepszy taki zestawik i będzie to śmigać???


pytanie poboczne : czy dobrze wyczytałem, że mogę podłączyć multiroom bez internetu?? będę mógł oglądać 2 rożne kanały w dwóch różnych pokojach??

z góry dzięki za odpowiedzi
 

digitalus

Banned
Witam
Jesli masz juz antene to trzeba wymienic tylko konwerter np na golden interstar
Jesli nie masz jeszcze anteny to najlepiej kupic duzy talerz. CO daje duzy talerz?..wyzszy poziom i jakosc sygnalu. Do czego potrzebna wysoka jakosc i poziom sygnalu? np w przypadku zlych warunkow atmosferycznych ,descz,snieg nic nie bedzie przerywac i odbior bedzie bardzo dobry.
Jaka antene?. 110 cm portuglaska antena famaval. Jesli nie ma mozliwosci zalozenia takiej duzej anteny to 90cm.
Jesli chodzi o multiroom to nie jest potrzebny dostep do internetu , trzeba polaczyc tunery kablem
2. Wersja bez dostępu do Internetu:
- Turbodekoder HD podłączony dwoma niezależnymi przewodami z anteny satelitarnej
- Biały dekoder HD podłączony do Turbodekodera HD za pomocą przewodu Ethernet, dodatkowo do anteny satelitarnej i opcjonalnie także do naziemnej (DVB-T)
 
Ostatnia edycja:

emivo

Member
Witam!
Korzystajac z okazji, aby nie zakładać nowego tematu mam pytanie dotyczące multiroom standard. Czekam właśnie na biały dekoder. Moje pytanie brzmi: czy mogę podłączyć Tutbodekoder z białym tylko skrętką (kategoria 5) żeby biały dekoder zadziałał??
 

buczo81

New member
Witam!
Korzystajac z okazji, aby nie zakładać nowego tematu mam pytanie dotyczące multiroom standard. Czekam właśnie na biały dekoder. Moje pytanie brzmi: czy mogę podłączyć Tutbodekoder z białym tylko skrętką (kategoria 5) żeby biały dekoder zadziałał??

Nie, przy multiroomie standard do każdego dekodera musi być poproadzona antena,
przy multiroomie premium wystarczył by przewód ethernet.
 

czaras2099

New member
Wróć!:) czyli mając multiroom standard nie łączymy 2ch dekoderów (czarnego z białym) kablem sieciowym tylko antenowy poprowadzić także od konwertera do białego dekodera??

Jutro mam łączyć wszystko więc proszę o odpowiedź!:)
 

buczo81

New member
Wróć!:) czyli mając multiroom standard nie łączymy 2ch dekoderów (czarnego z białym) kablem sieciowym tylko antenowy poprowadzić także od konwertera do białego dekodera??

Jutro mam łączyć wszystko więc proszę o odpowiedź!:)

Nie sprecyzowalem, dekodery poza kablem antenowym musza byc polaczone kablem sieciowym. Moga byc podlaczone ze soba lub do rutera.
Obecnie jest mozliwe jeszcze korzystanie z multi bez laczenia dekoderow kablem sieciowym, jak dlugo bedzie tak dzialac ciezko powiedziec, zalezy to od n.



Sent from my Milestone using Tapatalk
 

massiwo

New member
koledzy podepne się pod temat, chcialbym zakupic dekoder N, promocja za 49zl, zadnego multiroomu nie potrzebuje, mowie dokladnie o tym

n: promocja Last Minute
aczkolwiek, nie mam zadnej anteny, konwertera ani tez uchwytu, moje pytnie, brac od nich czasze, czy szukac na allegro?

nie pogardzilbym w razie czego linkiem, jezeli kupowac z allegro, w ogole ta z N to na wlasnosc czy wypozyczam?
 

krzycho28

New member
Koledzy Mam problem z multiroom standard i nie wiem co jest grane!!! dekoder głowny jak i dekoder dodatkowy mam podłączone do jednej anteny(konwertera) i oba dekodery miedzy sobą skrętka komputerową. Jak załączone są obydwa dekodery naraz to na czarnym dekoderze słabnie jakość sygnału i czasami spada do 0% co z tym idzie traci się obraz i pisze brak sygnału ant.1 lub brak sygnału ant.2. a na białym dekoderze nic się nie dzieje, jakość sygnału pokazuje 87% i idzie normalnie oglądać natomiast jak biały dekoder jest wyłączon to czarny dekoder chodzi bez zarzutu na obydwóch wejściach konwertera anteny jakość pokazuje 90-100% . Wydaje mi sie tak jakby ten biały dekoder zabierał sygnał temu czarnemu!!! Co mam z tym robić???? Konwerter zepsuty czy żle ustawiony a może czarny dekoder jest felerny!!! Prosze pomóżcie bo sam już nie wiem. Pozdrawiam
 
Do góry