Multiroom - ktora platforma?

Siwy08

New member
Witam,

potrzebuje podlaczyc w domku jedna z paltform, ale na dwa niezalezne tv. Talerz i kable rozporowadzone juz mam, teraz kwestia wyboru dostawcy. Wiem, ze Cyfra ma jakies rozwiazanie (splittery), ale podaja na stronie, ze tylko w najdrozszym pakiecie....:(. N-ka chyba nic nie oferuje a Polsat Cyfrowy, tylko jakis malutki pakiecik dodatkowy na 3 miesiace. Jeden tv bedzie w salonie, wiec obsluzy cala rodzine, a drugi w pokoju corki, czyli glownie kreskowki i muzyka....
Co radzicie?
pzdr
Siwy
 

wtykacz

New member
jesli mozesz to wstrzymaj sie na kilka tygodni, poniewaz eN-ka uruchomi wkrotce multiroom, bedziesz mial rozeznanie i podejmiesz swiadomie decyzje niczego nie zalujac w razie ''czego''.

Pozdrawiam
 

jacek5d

New member
Najłatwiej zrobic rozdział za pomoca splitera - przewodowego lub bezprzewodowego /np.Clone+/ dostępnych wiele modeli na allegro i w internecie. Za pomocą takiego splitera możesz rodzlielic bezproblemowo sygnał z Cyfry niezależnie od posiadanego pakietu. Rozwiązanie które proponuje abonentom Cyfra - Multiroom -
ma ograniczenia, dostępne jest tylko w wysokich pakietach, kosztuje 15 - 35 zł na m-c, co 6 godzin
należy zbliżyc fizycznie do siebie karty aby muliroom działał. Proponuję zatem kupic własny spliter
jeden dekoder wypożyczyc od Cyfry a drugi zakupic. Ma to jeszcze dodatkową zaletę że na swoim tunerze zaprogramujesz własną listę kanałów, możesz oglądac programy których nie ma na liście
w fabrycznych dekoderach. Kupując na przykład Arivę 200 HD możesz jednocześnie po dokupieniu modułu korzystac z oferty Cyfry i Polsatu Cyfrowego. Możesz nagrywac
programy i po obróbce w komputerze oglądac na innym sprzęcie
tego nie da ci żaden z dekoderów wypożyczanych przez platformy.
 

Siwy08

New member
@Wtykacz
te sluchy o multi w nce to juz slychac bardzo dlugo.ja musze sie zdecydowac gdzies w ciagu miesiaca... Wiec trzeba bedzie kombinowac.
pzdr
 

marcin.k1976

New member
Aha na jesień będzie rok jak pociągnąłem w ścianach domu 30metrów kabla ethernet do multiroom w n właśnie, i trochę pracy mnie to kosztowało!
Naiwny uwierzyłem w obietnice ITI
Prezes tej zakłamanej firmy powinien mi za to bruk przed domem układać.
 

marcin.k1976

New member
Do klientów rozsyłane są już ulotki z ofertą multiroom, dlatego pewnie od 1 września wystartuje od września :)

Już w tamtym roku na jesień miał być, w tym roku 2010 na Święta Wielkanocne ..... (pisze rok bo jak ktoś za 5 lat będzie szukał informacji w google "multiroom N" żeby się nie nabrał - bo pewnie jeszcze nie będzie)
Ciekawe ile jeszcze ta szczeniacka zabawa w kotka i myszkę z klientami ITI będzie trwała??
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Aha na jesień będzie rok jak pociągnąłem w ścianach domu 30metrów kabla ethernet do multiroom w n właśnie, i trochę pracy mnie to kosztowało!
Naiwny uwierzyłem w obietnice ITI
Prezes tej zakłamanej firmy powinien mi za to bruk przed domem układać.
A pociągnąłeś już kabel z anteny do drugiego dekodera? Jak nie to nie jesteś jeszcze na multiroom n-ki gotowy, bo jak się niedawno okazało do pełnej jego funkcjonalności sygnał z anteny do drugiego dekodera też będzie potrzebny.
 

marcin.k1976

New member
A pociągnąłeś już kabel z anteny do drugiego dekodera? Jak nie to nie jesteś jeszcze na multiroom n-ki gotowy, bo jak się niedawno okazało do pełnej jego funkcjonalności sygnał z anteny do drugiego dekodera też będzie potrzebny.

Na szczęście jako saper jestem człowiekiem przewidującym i razem z kablem Ethernet poszedł też antenowy.
Nawiasem mówiąc; ciekawi mnie co jeszcze wymyślą "mądre głowy z N-ki"
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Na szczęście jako saper jestem człowiekiem przewidującym i razem z kablem Ethernet poszedł też antenowy.
Nawiasem mówiąc; ciekawi mnie co jeszcze wymyślą "mądre głowy z N-ki"


Prędzej Ci kabel zardzewieje, nim nka będzie miała multiroom.
Wyraźnie im sie "nie chce", a to dlatego, że ludziska biorą drugi dekoder, do sypialni czy gabinetu, płacą drugi abonament. Wychodzi troche drozej ale w zasadzie klienci(np ja) maja dwa dekoder i rekorder i WSZYSTKIM to odpowiada i sie do tego przyzwyczaili.
 

marcin.k1976

New member
Prędzej Ci kabel zardzewieje, nim nka będzie miała multiroom.
Wyraźnie im sie "nie chce", a to dlatego, że ludziska biorą drugi dekoder, do sypialni czy gabinetu, płacą drugi abonament. Wychodzi troche drozej ale w zasadzie klienci(np ja) maja dwa dekoder i rekorder i WSZYSTKIM to odpowiada i sie do tego przyzwyczaili.

No i mnie tez coś się tak wydaje.
Powoli rozważam zmianę na inną platformę posiadająca w ofercie multiroom, bo na 2 (grube) abonamenty to nie mogę sobie pozwolić.

Pozdrawiam
 

kivlov

New member
N ma teraz bardzo ciekawą ofertę, ale niestety nie mogą z niej skorzystać, gdyż nie podłączę dwóch niezależnych TV więc na mnie np. stracili. Pozostaje Cyfra +, która ma obecnie fatalną ofertę - jak dla mnie.
 
Do góry