Multiroom Inea

Matizzulo

New member
Witam wszystkich.

Mam problem. Chciałbym zapytać czy istnieje jakaś szansa, żeby mieć multiroom inea w odległości ok 100m?

Mam na podwórku dwa budynki dom i garaż w odległości ok 100m. Obecnie opłacam multiroom w domu (2pokoje) i chciałby zapytać czy można coś dokupić żeby jeszcze mieć tv w budynku 100m dalej ?

Pozdrawiam
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Puścić skrętkę lub zrobić most za pomocą dwóch np. Ubiquiti NanoStation Loco M2 lub M5 jeśli jest wolna przestrzeń między budynkami żeby urządzenia się widziały.
 

Matizzulo

New member
Musiałbym zamontować na maszcie na dachu bo są drzewa między budynkami.
A orientujecie się może jaki koszt byłby wszystkich potrzebnych urządzeń? Czy jest sens się w to bawić ?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Na jakiej zasadzie działa u ciebie multiroom. IPTV czy uprawnienia karty są przesyłane po LAN?
 

Matizzulo

New member
Inea ma swoj router do którego idzie swiatlowod z dworu i z tego routera podlaczam po kablu lan i dekode. tv i internet .
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Narysuj schemat jak teraz masz to wszystko podłączone z uwzględnieniem routera, dwóch dekoderów. Jakie IP mają komputery, dekodery. Skontaktuj się z Inea, co by powiedzieli jakbyś chciał podłączyć dekoder w multiroomie bezprzewodowo, niekoniecznie wspominając o tym że poza mieszkanie chciałbyś to robić ;). Jakie urządzania by ci zaproponowali i czy by było to wykonalne na ich usłudze. Wiem ze po wifi z IPTV są jakieś problemy, dużo konfiguracji.
 
Do góry