MultimediaPlayer HD a telewizor PAL

okruch

New member
Witam,

jak w temacie. Może pytanie głupie ale jestem ciekaw jak sprawuje się playerek FullHD (dowolny) podłączony do telewizora PAL (nie HD ready, nie full HD). Jak wygląda obsługa menu i jakość filmów?

okruch
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wygląda tak jak pozwala na to TV, czyli masz rozdzielczość SD PAL. Obsługa nie stanowi problemu o ile masz jak podłączyć taki odtwarzacz. (wejście -wyjście)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Czyli jak rozumiem menu ładnie i czytelnie sklauje się do rozdzielczości PAL?
W zależności od HD Playera masz w jego ustawieniach ręczne ustawianie obrazu. Możesz sobie ustawić format obrazu (4:3, 16:9. itp.) jak i również rozdzielczość (480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p itp.) Coś musi ci przypasować.

Edit: Ustawienia zmieniasz w Menu lub z przycisku na pilocie TV System.
(przypominam że tak jest w większości odtwarzaczy)
 
Ostatnia edycja:

okruch

New member
Dzięki za odpowiedź - zastanawiam się nad zakupem takowego playerka choć dysponuję "starym" telewizorem (i póki się nie zepsuje nie mam zamiaru go zmieniać). Pomyślałem, że mógłby służyć jako bbiblioteka mediów (głównie bajek dla dzieci) - korzystanie z DVD jest męczące. Wtedy pojawiły się wątpliwości, czy da się z niego korzystać w takiej konfiguracji. Teraz jestem spokojny.

Dzięki
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
"Stary" TV odwdzięczy się wyświetlaniem obrazu tak jak najlepiej potrafi. Warto pamiętać że lepsza jakość obrazu będzie przez Component lub Euro-Scart. Gorzej będzie jak podłączymy przez Composite
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Przy bajkach, zapewne SD stary, ale jary TV CRT będzie się lepiej sprawował niż najdroższy TV LCD czy plazmowy.
 

okruch

New member
Właśnie takie mam wrażenie, że filmy z DVD (a nie daj Boże z VCD) o niebo lepiej wyglądają na "starym" CRT niż na full HD LCD.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Tak to niestety jest, że TV LCD czy plazmowe dobre są do materiałów HD, a z SD sobie radzą gorzej lub lepiej, ale nigdy lepiej tradycyjny niż TV CRT sprzed kilku lat.
 
Do góry