Multimedia Polska wkrótce z telewizją cyfrową i kanałami HDTV

arsenal

Moderator
VIP
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zarząd spółki Mutlimedia Polska poinformował między innymi o planach wprowadzenia cyfrowej telewizji kablowej. Firma przygotowuje się do wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych.

Zarząd Spółki poinformował o planach rozpoczęcia sprzedaży cyfrowej telewizji kablowej. Usługa oparta będzie na standardzie DVB-C. Pakiet cyfrowy będzie dostępny początkowo w największych miastach. Według zapewnień zarządu usługa cyfrowa ma być od początku uzupełniona o wideo na żądanie, a także telewizję wysokiej rozdzielczości. Powiedziano nam także, że do oferowania usług interaktywnych (pogoda, portal informacyjny, itp.) wdrożona zostanie technologia MHP . Na polskim rynku w technologii tej dostępne są przede wszystkim aplikacje interaktywne ADB (np. Tele.Dom), producenta cyfrowych przystawek odbiorczych m.in. dla Telewizji Kablowej Poznań (marka Inea) oraz "N" satelitarnej platformy cyfrowej ITI. Wszystko wskazuje na to, że wybrane zostanie rozwiązanie zbliżone technicznie do tego, co oferuje N, czyli przystawka odbiorcza z twardym dyskiem i cyfrowymi wyjściami audio-wideo. Tempo uruchomienia usług HDTV zależy zdaniem zarządu Multimediów od liczby dostępnej na polskim rynku kanałów telewizyjnych z zawartością w wysokiej rozdzielczości. Na razie tylko TVN i Discovery nadawać będą w HD. Inni nadawcy, w tym TVP, dopiero przygotowują się do HDTV.

Multimedia szacują, że koszt przystosowania stacji czołowych do nadawania cyfrowego nie powinien przekroczyć 30 mln, większym wydatkiem dla spółki jest kupno przystawek odbiorczych- dekoderów (set-top-box). Inwestycja szacowana jest na 70-80 mln zł.
źródło: Media2.pl
 

bourbon

New member
Bez reklam
W Multimedia jestem od wielu lat, posiadam od nich internet i kablówkę, więc śledzę ich poczynania...
O Cyfrowej TV słychac już od kilku miesięcy (tzn krótka wzmianka na ich stronie), na początku "ponoć" testowali ją TYLKO w jakiś małych wioskach i sprawa ucichła...
Cennik i "oferta" wisi na stronie od dłuższego czasu: http://www.multimedia.pl/eb92284b584bb60f1cb971989becf989
Ale jak to naprawdę wyglada i co kombinuja, tego nie wie nikt.
 
Ostatnia edycja:

pablopic

New member
Wlasnie sie przymierzam w Debicy jest tylko nie wiem czy nie poczekac az wypuszcza dekoder z twardym dyskiem. Wie ktos od kiedy zaczna nadawac programy w HD i czy ktos wie jakie wyscia sa w ich dekoderku??
>>---->
 

setunia

New member
Bez reklam
Witam.
Jeśli to ta sama firma co widziałem dzisiaj w sklepie nie dla idiotów to JUŻ NADAJĄ!!! Oglądałem dwa programy z ich pakietu. W HD nadawane są DiscoweryHD i jeden sportowy. Jakość Discowery nie powaliła mnie na kolana. W porównaniu z demkami różnych firm wypadł dość blado, no ale jest po polsku i HD dla niektórych to wystarcza, żeby nareszcie pocieszyć się porządnym sygnałem na swoim LCD. Co do dekoderów to na razie widziałem tylko ten bez twardziela. Pozwala odłądać bezpłatne SD i oczywiście HD z pakietu. Z tyłu o ile pamiętam ma: 2Euro, Component, HDMI, USB, Ethernet, audio LiR, audio digital optyczne, no i wejście antenowe. Ma wbudowany skaler do 720p i 1080i (o jego jakości nie mogłem się przekonać).
Z ich pakietów wystarczy kupić dwa programy do wyboru. Są w cenach po 10pln i 16pln za sztukę. Gratis są polskie państwowe TVN itp. Konkludując za 32pln możemy mieć z dekodera podstawowy pakiet +2 w HD.
Chyba się na to skuszę, ale poczekam do Listopada na dekoder z twardzioszkiem. Dla niecierpliwych - dekodery są wynajmowane i potem podobno będzie można za dopłatą wymienic tańszy na droższy.
 

Brytt

New member
To już działa...

W Gorzowie i Gdyni można już korzystać z DTV. Cena założenia dla abonenta pakietu komfort wynosi 19,99 zł a abonament to 19 zł (30 programów w tym jeden kanał w wysokiej rozdzielczości National Geographic HD) Dekoder to ADB-5800C. Myślę że to jest najlepsza alternatywa dla telewizji cyfrowej, i po niedługim czasie w swojej ofercie będą mieli wszystkie kanały HD z polskich platform cyfrowych.
 

pawelgdy

New member
multimedia powinna przeprosic za swoja dtv!!

od dzisiaj rana jestem nieszczesliwym posiadaczem cyfrowej kablowki multimedia:( problemy zaczely sie od samego poczatku instalacji, panowie instalatorzy z zadowoleniem sprzedali mi kabel hdmi za dodatkowa oplata 50zł ktory to niby wart jest o wiele wiecej, dekoder nie chcial odpalic pierwszy raz na tym kablu a wiec zrobili to przez euro zlacze, pozniej udalo sie im podlaczyc dekoder do mojego tv SAMSUNG LE40N71B przez ich kabel HDMI okazalo sie ze po pierwsze nie ma glosu na zadnym kanale a wszystkie programy poza nacional geografic hd wygladaja bardzo bardzo duzo gorzej niz przez ich kablowke analogowa... o 15 mieli do mnie przyjechac inni specjalisci multidziwnej firmy ale jeszcze ich nie widac ani nie slychac...
 
Do góry