Multiavchd i dysk zewnętrzny 320Gb 2,5".

lord_yabol

New member
Witam,

Kupiłem sobie dysk zewnętrzny USB 2,5 " 320 GB firmy WD, aby wykorzystując program Multiavchd przerabiać filmy blueray w formacie avchd (Playstation 3). Dysk sformatowałem w systemie FAT32.
Problem pojawia się wtedy, gdy chcę odtworzyć taki film na PS3 (podpinam dysk USB do konsoli). Obraz i dźwięk bardzo się tnie :/.
Gdy przerabiam filmy bluray np. jakieś dema HD z dźwiękiem HD o mniejszej pojemności (do 16 GB ponieważ tyle ma mój pendrive) to po zgraniu na pendriva problem nie występuje- wszystko chodzi płynnie....
Co ciekawe zgranie materiału z pendriva na dysk USB powoduje przycinanie się obrazu i dźwięku :/

Czy da się coś z tym zrobić???
 

lord_yabol

New member
Próbowałem do dwóch portów podpinać i nic. Skanowałem programami w poszukiwaniu bad sectorów i żadnego nie znalazło. Zapis i odczyt dysku w windowsie jest w porządku Może ps3 ma problem z dyskami powyżej 250 gb???:-|
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Albo zapodaj mu Low Level Format, następnie znowu FAT32 i spróbuj ponownie - taki dysk musi po USB 2.0 obsługiwać transfery dla AVCHD.

Pozdrawiam,
 

lord_yabol

New member
Testowałem dysk programem HDD Regenerator, który nie wykrył żadnych badsectorów oraz zero opóźnień. Czy macie doświadczenie z dyskami powyżej 300gb i ps3?
 

lord_yabol

New member
Zrobiłem Low Level Format oraz sformatowałem dysk w systemie FAT32 programem ze strony producenta WD. Twało to prawie cały dzień i nic to nie dało:-x Na jakiej podstawie mogę jeśli to wogóle możliwe zareklamować dysk skoro nie ma bad sectorów?
Ps. Na swoim drugim zewnętrznym dysku USB 3,5" 640gb Toshiba wydzielilem Partition Magic partycje w FAT32 i tu wszystko śmiga płynnie. Jedyna różnica między dyskami jest taka, że Toshiba ma zasilanie zewnętrzne.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły???:-(
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Sprawdź jakimiś narzędziami diagnostycznymi jaką prękość zapisu i odczytu uzyskuje ten dysk po USB - czy jest różnica jak jest zasilany z 1 lub 2 portów.
Następnie tymi samymi narzędziami sprawdź pendrive'a, porównaj wyniki i podziel się nimi z nami.

Skorzystaj np. z ATTO Disk Benchmark

Na początek potraktuj ten dysk tak:
- Transfer size: 0,5 to 1024.0 kb/s
- Total lenghth 4 mb
- Queue depth 4

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

lord_yabol

New member
Zakończenie historii

Witam po dłuższej przerwie.
Oddałem dysk do reklamacji. Po tygodniu dostałem odpowiedź o uznaniu roszczeń i od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem nowego wd essential.

Pozdrawiam
 
Do góry