Multi Room w n-ce, mam i nie mam

Gucio50

New member
Bez reklam
Podpisałem umowę , dostałem dekoder turbo i nic więcej.

Okazuje się że wg umowy mogę dekoder zwrócić do 10 dni. A więc do tego czasu n-ka nie wyda mi drugiego do pary, aby nie mieć kłopotów w razie zwrotu.

Tak mnie "oswiecono" na infolinii i w punkcie gdzie podpisywałem umowę na ten Multi.

Na razie więc, poza obietnicą podłączenia do 4-rech dekoderów w domu(panienka z infolinii:confused:) nie mam nic.

Zobaczymy co dalej.
 

Klisman1987

New member
W dzisiejszych czasach trzeba czytać co się podpisuje. Z tego co widzę to autograf w ciemno złożyłeś. Pretensje w takim wypadku możesz mieć do siebie.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
W dzisiejszych czasach trzeba czytać co się podpisuje. Z tego co widzę to autograf w ciemno złożyłeś. Pretensje w takim wypadku możesz mieć do siebie.

Odbiło Ci.

Ani nie mam o nic pretensji ani niczego nie podpisuję "w ciemno"

Cytuję co podpisałem i to świadomie oraz piszę o tym czego dowiedziałem się na infolinii i w punkcie serwisowym.
Tak dla innych kolegów z tego forum.

Postaraj sie czytać ze zrozumieniem, nie bądź w goracej wodzie kąpany i najpierw przemyśl
zanim "dowalisz", Senior, Member, Klisman1987

Nie warto zamieniać w pyskówkę, informacji, ktora być moze przyda się innym kolegom z tego forum,
że n-ka będzie umozliwiać w ramacj jednego abonamentu, odbiór na kilku telewizorach, nie tylko na 2.

Jak chcesz się dalej "wadzić" to proszę na priv. Szkoda tutaj miejsca na pyskówki, do jakich być moze mogłoby dojść. :-?
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
A ja z powodów technicznych ( niechęć do wiercenia stropów) zdecydowałem sie na niby-multiR !
Ze 245 zł nabyłem białego n-boxa z 3 miechy full free i mam N-HD na kartę.
Będę śledził problemy Gucia , bo mam obawy czy ITI się wywiąże.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Będę śledził problemy Gucia , bo mam obawy czy ITI się wywiąże.

Pewnie kiedyś tak.

Do tej pory miałem dwa dekodery, w salonie Turbo, abonament za około 120zł i drugi biały w sypialni z abonamentem za 56 zł.

Razem prawie 180zł.

W wersji Multiroom, mam abonament za 90zł na 13 miesięcy i drugi dekoder z abonamentem za darmo przez rok a potem 20zł od każdego dodatkowego dekodera. Podobno mozliwe jest podłaczenie do 4 dodatkowych.

Pomijając fakt, że tak jest taniej, dwa razy, to mam w oby 2 pełne abonamenty.

Niestety musuiałem ponownie kupić dekodery po 99zł od sztuki.

Ale i tak w ciągu 5 miesiecy "wyrówna się" a potem jest juz istotnie taniej(2 razy)
Wypowiedziałem więc obie poprzednie umowy i "wziąłem" ten MR:confused:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Niestety musuiałem ponownie kupić dekodery po 99zł od sztuki.

Właśnie kurier przywiózł mi dekoder(2gi) do Multiroom :bober:.
Po włączenie zaczyna pobierać aktualizację Softu, potrwa to ze 30-40 minut, jadę na zakupu.

Nowy dekoder jest inny niz pozostałe dekodery nki.:razz: Nie jest to ani "czarny", ani "biały". Wiem bo miałem do tej pory takie. Jest wyrażnie mniejszy, ale pilot ma taki sam.

Ma gniazdo TvSat, DBV-T, Ethernet, USB oraz Euro i HDMI, Spdif(optical)
Oczywiscie gniazdo na karte kodową, SCART czyli Euro.
Ma też gniazdo modem, nie wiem do czego ono słuzy:confused:. Podobnie jak USB:confused:

Jak wrócę połaczę dekodery, najpierw kablem Ethernet, a potem spróbuję za pomocą WiFi
 

Belet

New member
.....
Jak wrócę połaczę dekodery, najpierw kablem Ethernet, a potem spróbuję za pomocą WiFi

No ileż można na zakupach siedzieć :?: :razz:

Podłączaj już te dekodery i podziel się info, czy działa i jak działa.
W ogóle, gdyby Ci się chciało zadzwonić do BOA i zapytać jeszcze raz, jak to jest z tymi czterema dekoderami, to byłoby greate!

Mnie powiedzieli, że może być podłączony tylko jeden i "chwilowo" tylko dla tych, co kupują nowy abonament. :evil:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Podłączaj już te dekodery


Jest problem, zaciskarke kabla Ethernet zabrał kolega do domu. Oddać ma jutro około 15:00
Ale i tak nie jest źle.

Po wysłaniu SMS aktywacyjnego, na podany Nr telefonu, dekoder "się ożywił" trwało to do jakiejs 20:00 od 15:00.

Pokazały się w zasadzie wszystkie kanały za wyjatkiem HBO.

Niestety kanały, jakżeby inaczej, pogrupowane sa inaczej niz w dekoderze nagrywarce(czarnym) ale też inaczej niz w białym.
Pewnie byłoby za proste, gdyby nka zachowała jakis swój standard.

Na razie, z braku kabla nie mam aktywnej opcji "Uruchom multiroom".
Żona w tej chwili przeglada kanały w sypialni, gdzie trafił ten dekoderek-multiroomek.

Uważa że jest mały i zgrabny, ot kobieta.

Jutro będę miał zaciskarke, kabel mam do połozenia jakieś 20m, z salonu na parterze deo sypialni 2 kondygnacje wyżej.

Właściwie zastanawiam się po co oni robią ten multiroom.
Wg mnie wystarczyłoby przekazać do tego nowego tunera, po numerze karty te same uprawnienia co ma "główny" turbodekoder.

W tej chwili poza HBO "jest wszystko"
Ciuekawe, czy po tym kablu, bedzie mozna odtwarzać filmy z VOD TurboRecordera i nagrane na dysk jego tez??

To by była naprawdę rewelacja.

Pytałem na infolinii, jaka jest docelowa pojemnosc dekoderów w jednym multiroomie, odpowiedzieli mi ta.
jeden dodatkowy,
cztery dodatkowe,
nie wiadomo i to jak sądzę jest najbardziej na dzis uczciwa odpowiedź.
Z technicznego punktu widzenia nie ma żadnych ograniczeń. Z punktu widzenia licencjonowania programów, może byc inaczej.

Tak czy inaczej, za cenę jednego abonamentu mam 2 dekodery, w 2 rożnych pokojach.


Co będzie dalej, pokaże jutro, po południu.

Jak wszystko będzie smigać OK, to zajmę sie WiFi pomiedzy tymi dekoderami.


Widzę to tak.

Do serwera, kablem ethernet mam w kuchni podłaczony Access Point.

Zasila on za pomoca Wifi wszystkie urządzenia w dopmu, które same są Client AP.
A więc mój laptop, laptop syna i jego dziwczyny. Mój smartfon i smartfon syna.

W salonie znajduje sie Asusik, który jako klient AP przez switch zasila internetem, telewizor Sony Bravia, Blu-Ray Player Sony BDP-S550, oraz tuner Tv n i komputer w salonie, podłączony do telewizora, mam w ten sposób w salonie internet na telewizorze.
Przy okazji tenże komputer ma zainstalowany serwer DLNA PS3Media Server.
Klawiatura i mysz bezprzewodowa na ławie w salonie, przed fotelem gdzie zazwyczaj drzemię.

To wszystko juz działa od paru miesiecy, chyba od maja tego roku.

Teraz pozostaje mi mała modyfikacja/dodatek
W sypialni postawię drugi AP Client z przeznaczeniem do współpracy z tym nowym tunerem od Multiroom w sypialni. Jest tam tez drugi Tv dla zony.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
W dzisiejszych czasach trzeba czytać co się podpisuje. Z tego co widzę to autograf w ciemno złożyłeś. Pretensje w takim wypadku możesz mieć do siebie.

Jak widzisz, niepotrzebnie sie o mnie martwiłeś. Ale dziekuję Ci za troske. Nawet częściowy Multiroom jest OK i juz mnie zadawala, czekam co bedzie dalej, jak podłączę jutro kabel.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
czekam co bedzie dalej, jak podłączę jutro kabel.

Jeszcze nia mam kabla, będzie za 3 godziny.
W recorderze Turbo ruszyła procedura instalacji multiroo i najpierw spieprzyła kataegorie programów w EPG, ale to pewnie minie po uzgodnienu EPG dekoderem multiroom-u

Nie mogę sie doczekać tego kabelka. :bober:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Nie mogę sie doczekać tego kabelka.

Mam kabel.

Dekoder "bez dysku" dostał dostęp do nagrywarki i VOD, teraz rozumiem po co był ten kabel potrzebny.

No i pewien, zrozumiały po dłuzszym zastanowieniu kłopot.

Ja na dekoderze "czarnym" ogladam TVN24, to na "białym" nie mozna, chyba że wyrazi zgodę czarny dekoder, lub biały wymusi, kosztem czarnego.

A niech tam, trudno.


Filmy z nagrywarki "czarnego", ogladaja się na "białym" bez kłopotów, przycięć itp itd.


Na obu dekoderach uruchomiła się procedura multiroom, ja wybrałem opcję "z internetem", oba dekodery podłączyłem do switcha, do którego dochodzi kabel "z internetem"

Mozna je połączyć bezpośrednio, ale wtedy "nie ma" serwisów internetowych.

Na dekoderze bez dysku, mozna nagrywać programy, które zapisywane są na dysku czarnego.

W czasie nagrywania na dowolnym z dekoderów, drugi dekoder nie moze nagrywać.

Na obydwu dekoderach mozna planować nagrania wg EPG

Proces instalacji multiroom, po uzyskaniu adresów IP, u mnie automatycznie z domowego DHCP, trwał 2 minuty na "czarnym" i około 5 minut "na białym"

To dobrze przemyślana usługa. Nie wiem jak z tym jest w C+ ani w Polsacie ale tutaj bez fajerwerków ale i bez problemów.

Jestem zadowolony.

Po nowym roku wywalę kabel i zastosuje WiFi do podłączenia telewizora z "białym" w sypialni.

Życzę wszystkim kolegom braku problemów, tak jak ja ich nie miałem.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
No i pewien, zrozumiały po dłuzszym zastanowieniu kłopot.

Ja na dekoderze "czarnym" ogladam TVN24, to na "białym" nie mozna, chyba że wyrazi zgodę czarny dekoder, lub biały wymusi, kosztem czarnego.

Po kilkukrotnym restarcie(wyłączenie zasilania) czarnego dekodera, ta przypadłość oraz brak pełnego EPG, jak ręką odjął. :razz:

Jest wszystko OK
 

arsenal

Moderator
VIP
Multiroom N po WiFi nie pójdzie w pełnym wymiarze. Jeśli do białego podłączymy antenę sat i Dvb-T to kanały będą chodzić ale o VOD i dostępie do dysku można raczej zapomnieć.Tylko Ethernet zapewni odpowiednią przepustowość w każdym przypadku. Jedynie z WiFi w standardzie n można poeksperymentować.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Multiroom N po WiFi nie pójdzie w pełnym wymiarze. Jeśli do białego podłączymy antenę sat i Dvb-T to kanały będą chodzić ale o VOD i dostępie do dysku można raczej zapomnieć.Tylko Ethernet zapewni odpowiednią przepustowość w każdym przypadku. Jedynie z WiFi w standardzie n można poeksperymentować.

Zobaczymy, dla mnie to tylko około 2-3 godziny w ustawieniu Routera jako AP Client, swego czasu miałem w sypialni(ale zabrał go syn do siebie) i wiadomosci z internetu działały.
Przepływnosć w mojej sieci WiFi to 300Mbit/s 11.nDraft.

Dział techniczny poinformował mnie ze wymagany jest transfer przynajmniej 54MB/s, to akurat się "prawie mieści" w WiFi 11n.
Ale tylko prawie, więc poeksperymentuję i zobaczę.

Najwyżej okaże się że nie. I też z tego powodu świat mi się nie zawali.
Ale dziękuję Ci za wsparcie i zachętę do eksperymentowania.
Testy zrobię w nowym roku, teraz hurtownie są pozamykane a musze kupić Router WiFi z WDS lub AP Client(Station)
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Jedynie z WiFi w standardzie n można poeksperymentować.

Nie wytrzymałem i podłaczyłem dekoder "czarny" przez ASUS DI-524(54g) i ASUS WL500 z "białym". Niecierpliwość to najwieksza moja zaleta, poza wiekiem (60lat). Jak mam przy kiosku kolejke po gazetę 3 osoby przede mną, to idę do drugiego kioski 200m.

Okazuje się, ze niepotrzebnie sie martwiliśmy. Wystarczt zamiast 11.n transmisja WiFi 11g
Prędkość wiec 54Mbit/s, czyli słabo bo nawet nie 11g G+ (108Mbitps)

Wszystko śmiga na białym
1. Wiadomosci z internetu - nie dziwota,
2 VOD - odziwo, :confused:
3. Nagrywanie i odtwarzanie z dysku "czarnego" - też "o piękna Pani" :confused:

ASUS WL500 jako Access Point szyfrowanie WPA2-PSK AES,
tani i prościutki ASUS DI-524 jako AP Client(station), WPA2-PSK AES.

Lepiej niż myślałem. Nie muszę dokupować AP Clienta(Station) WiFi 11n.

Internet dopiety jest do ASUS WL500.

Hurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrraaaa! :bober:
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
W wersji Multiroom, mam abonament za 90zł na 13 miesięcy i drugi dekoder z abonamentem za darmo przez rok a potem 20zł od każdego dodatkowego dekodera. Podobno mozliwe jest podłaczenie do 4 dodatkowych.
To chyba jakaś plotka. Przy podłączeniu więcej niż jednego slave'a byłby problem z równoczesnym dostępem do materiałów z dysku czarnego.

Pomijając fakt, że tak jest taniej, dwa razy, to mam w oby 2 pełne abonamenty.
Wadą w stosunku do konfiguracji takiej, jak moja, jest 2 razy mniejsza pojemność na nagrania własne i brak timeshiftingu na białym.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
2 VOD - odziwo, :confused:
W HD też? Spróbuj równocześnie, i na białym, i na czarnym odtwarzać coś w HD z dysku czarnego. Idzie OK?

A jeśli jesteś w zasięgu DVB-T, to spróbuj na czarnym oglądać coś odbieranego przez tuner DVB-T białego, a na białym oglądać coś w HD z dysku czarnego (jakieś nagranie własne, albo coś z FunVoD). Działa?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
To chyba jakaś plotka. Przy podłączeniu więcej niż jednego slave'a byłby problem z równoczesnym dostępem do materiałów z dysku czarnego.

Wadą w stosunku do konfiguracji takiej, jak moja, jest 2 razy mniejsza pojemność na nagrania własne i brak timeshiftingu na białym.

Same wady, plotki i pogłoski.

Ty masz przemyslenia, własne.
Ja mam doświadczenia też własne, multiroomem w n-ce.

NIe szkoda Ci czasu na dyskusje z faktami?
Abyś miał o czym przemysliwać, to przy prędkosci 54Mb/s da sie, jak n-ka pozwoli podłaczyć jak piszesz, kilka slave-ów np 4 albo 3.

Ale rozumiem, ze nowe jest trudne do zaakceptowania.

Słyszałem pogłoski, a rumor of, że ziemia oparta jest na , tutaj nie ma zgody, na 3 albo pięciu żółwiach.
Natomiast nie ma sporu co do tego, że ich liczba jest liczbą pierwszą, a więc nieparzystą.
Stanowia one część ciagu Fibonacciego i są elementami ciagu monotonicznego.

Dobranoc, miłych przemysleń. Tego co naprawdę chciałem Ci napisać, nie mozna inaczej jak na priv.
??? :confused:
 
Ostatnia edycja:
Do góry