Mu7002 ma 120hz a w ogóle nie widać różnicy między 60hz

viptomek

New member
Ogladam sport, piłkę czy skoki i niby jest 120hz ale często widze przy skoczku czy pilkarzu jakby artefakt takie szarpniecie obrazu za postacią. Tak samo jak na innych moich tv ale one mają 60hz.
Motion plus włączone lub wyłączone zadnej różnicy w płynności nie ma, także miedzy starym 60hz a tym samsungiem mu7002t.
 

adam80

Member
W "ustawienia eksperckie" jest opcja "tryb film" włączona na obrazie z tunera TV, lub innego sygnału 1080i lub 720p daje taki nieprzyjemny efekt jak opisałeś - może masz to włączone, i uwaga nie chodzi tu o tryby obrazu (dynamiczny, standardowy, film ...) to jest osobne ustawienie - menu - obraz - tryb ekspercki. Przy sygnale 1080p i wyższym opcja ta jest nieczynna.
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Masz model 49 czy 55 cali ? Bo w 49 calowym jest matryca 60 Hz a w 55 już 120 Hz , moim zdaniem i w 49 powinna być także 120Hz
 
Ostatnia edycja:

viptomek

New member
Mialem stara wersje 1151 , zaktualizowalem do 1155.1.
Bardzo stara ta wersja co mialem 1151?
 
Ostatnia edycja:

viptomek

New member
Wydaje mi sie ze Po wgraniu nowego softu jak wylacze,włączę motion plus to nie ma takiej roznicy duzej jak na starym sofcie w plynnosci obrazu.
 
Ostatnia edycja:

Mangus112

New member
Hm... ale chodzi Ci o artefakty? Oglądałem dzisiaj skoki i nie mam żadnych smug czy rozdwajanie nart. Może nie jestem wyczulony jak ty lub masz inaczej opcje ustawione: motion 10/4, sygnał HD z dvb-t.
Nagraj filmik.
 
Do góry