MŚ2006 a LCD ???

Kleszcz25

New member
Witam,

Może moje pytanie wyda się trochę do bani, ale mimo wszystko postanowiłem zapytać:

Chciałbym kupić TV LCD (bardziej 26" niż 32") no i oglądając standardowe programy telewizyjne na panelu LCD "26, miałem wrażenie, że w formacie 16:9 obraz jest nieco rozciągnięty (powiedział bym, że niektóre elementy obrazu są nienaturalne, np: twarze). Chyba mniejszy jest efekt na 32".

No i pytanie: Czy w formacie 16:9 mecz piłkarski w telewizji (Aster, syg. cyfrowy) będzie wyglądał nienaturalnie, czy konieczne będzie przełączenie do formatu 4:3 ? No ale wtedy na panelu 26" obraz jest już znacznie mniejszy. Sam już nie wiem co o tym sądzić ? Prośba o radę.

P.S. Proszę nie doradzać mi 37" albo 40" bo nie mam na nie. Rozważam tylko 26" lub w ostateczności 32".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
proporcje są te same zarówno 26 jak 32"
Zależy tylko od odległości od ekranu. No i kasy
Najlepsze formatowanie ma jak zawsze JVC i Loewe.
Dziś demonstrowałem te zasady kilku osobom. Ważna jest właściwa obsługa pilota.
Tu masz:
JVC 26 B 60
JVC 26 S 60
26 Loewe Concept
oraz
26 Sharp P 70
26 Lx 60
 

Kleszcz25

New member
Kiki,

z Twojego postu wynika, że odpowiednie ustawienia i w formacie 16:9 mecz piłki noznej będzie prezentowany bez zniekształceń.

No ale sygnał np: TVP1 jest nadawany w formacie 4:3, geometrii nie oszukasz.
 

Wolfeno

New member
przelączenie formatu 4X3 na 16X9 przeszkadza przez pierwszy tydzień później nie wnikasz, a mecz wyglada super na 16X9
 

huling

New member
Zmieniając format z 4:3 na 16:9 trzeba pamiętać, że rozciągamy też boisko. Lepiej tego nie robić na meczach naszej drużyny, bo się chłopaki wykończą bieganiem już po 15 minutach. :) :p :hihi:
Pozdrawiam
Grzegorz
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Hehe jak komuś teraz przeszkadza to szkoda, że nie widział pierwszych modeli :D to dopiero było :)
 

gregsta

New member
awujotka napisał:
RTL jest w Aster w Warszawie. Pozostałych dwóch niet.

Dziś ogladałem sobie w Aster na RTL mecz Japonia - Chorwacja. Mecze w RTL nadawane są w formacie 16:9 i wyglada to super bo obraz nie jest ani "spłaszczony" ani nie trzeba nic kombinować z obrazem powiekszac obcinać itp... Jest to rzeczywisty format 16:9 ( czyli nie 4:3 z czarnymi paskami na górze i na dole jak np stara sie to robić TVP przy transmisji np festiwalu w Opolu czy emisji wiekszosci reklam ;) )... szkoda że żadna polska stacja nie nadaje w formacie 16:9 ( no i żeby tak jeszcze HDTV było )
 

yanky

New member
Właśnie teraz grają FRA z KOR i można oglądać na RTL z anteny sat bez problemów. Ogólnie sygnał z Astry jest super.
 

kamon

New member
Przestawilem dzisiaj talerz na Astre i obejzalem meczyk w 16:9. Pieknie i bardzo dobry sygnal , a tym samym jakosc na LCD po scarcie.
 

aras1

New member
Telewizja niemiecka nadaje mecze mistrzostw świata w systemie 16:9, jak też większość swoich programów. Tylko nasza telewizorownia jest oczywiście 20 lat w tyle. Na kanałach niemieckich nie widziałem durnych znaczków od ilu lat można oglądać program, ale" co kraj to obyczaj".
 

kamon

New member
Anglia-Ekwador i dzwiek DD 5.1

Wlasnie puscilem dzwiek przez ampli i otoczyl mnie wrzask angielskich kibicow.
Piekna sprawa.
 

angostura

New member
Właśnie kupiłem toshibę 32WL66Z, po 2 godzinach ustawień zdążyłem na mecz Anglia Portugalia. Mecz oglądam z satelity z TVP2(4:3) i z ORF(16:9).
Jak przełacza się guziczkiem z jednego na drugi to oczywiście widać że zawodnicy na TVP są jakby napompowani, na ORF super. Ale jak poogląda się dłużej to można się przyzwyczaić i po pewnym czasie to nie przeszkadza.
 

welshy11

New member
angostura napisał:
Właśnie kupiłem toshibę 32WL66Z, po 2 godzinach ustawień zdążyłem na mecz Anglia Portugalia. Mecz oglądam z satelity z TVP2(4:3) i z ORF(16:9).
Jak przełacza się guziczkiem z jednego na drugi to oczywiście widać że zawodnicy na TVP są jakby napompowani, na ORF super. Ale jak poogląda się dłużej to można się przyzwyczaić i po pewnym czasie to nie przeszkadza.

To wynik zmęczenia, powietrze po prostu z nich zeszło :wink:
 
Do góry