MPEG-TS 1080i.44Mbps High 4:2:2 czym to otworzyc ??

ozo12

New member
Witam posiadam na kompie sciągniety z neta feed HDTV 1080i.44Mbps który był zgrany przez kogos z tunera sat , ale jest on na formacie dla wysokiego bitrate mpeg 2 TS 4:2:2 i zaden odtwarzacz nie moze tego otworzyc albo otwarza niepłynnie (mcp i elekard) , dopiero po konwertacji vidcoderem na format 4:2:0 idze płynnie , wiem ze ten wysoki format 4:2:2 odbieraja tylko drogie i profesjonalne tunery sat ,ale co zrobic zeby to szło płynnie bez konwersji i straty jakosci na komputerze ?
 

ozo12

New member
posiadam ATI Mobility Radeon HD 5650 , ale to chyba od programu zalezy czy wspiera akceleracje GPU, najlepiej by było zeby za to sie wzieła karta graficzna
 

ozo12

New member
karta posiada akceleracje ATI avivo ,ale splash pro nic nie wyswietla oprócz dzwieku , vlc tnie bardzo najlepiej otwarza mpc-hc ale wszystko wolno płynie
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Przez GPU-Z oraz menadżer zadać sprawdź przez co jest dekodowane GPU czy CPU. Jakąś konfigurację w tych programach próbowałeś zmieniać? Spróbuj z ffdshow. Przestaw w mpc-hc dekodowanie na niego.
 

tranzystor82

New member
Pozostaje jeszcze kwestia dysku twardego oraz jego fragmentacji być moze to jest przyczyna skakania obrazu a przy takim bitrate ogladanie z dysku 5400rpm lub przez USB 2.0 moze dawac faktycznie taki efekt gdyz nie zapominajmy że windows buforuje lecz czysty odczyt jest o wiele wiele nizszy

Sent from BlackBerry Bold 9900 Using Tapatalk
 

ozo12

New member
super ze u Tsubasa działa , ale sciągnołem ten Media Player Classic Home Cinema (GPU accelerated)2010 z tego artykułu i program żeczywiscie dekoduje z karty DXVA 2 :H 264 bitstream decoder ,obciazenie procka spadło do 50-60 % , efektem jest zielony obraz z pikselami screen http://oi43.tinypic.com/a6t10.jpg

Natomiast w zwykłym Media Player Classic Home Cinema z 2013 co bym nie ustawił w LAV video decoder: nvida cuda,intel quick,DXVA2 ,, choc dziwi mnie ze nie ma tam mojego wspomagania ATI avivo '' to nie wykorzystuje on GPU , DXVA 2 : not using ,obciazenie procka 75-85% screen http://i42.tinypic.com/65bpuf.png
 

jurass

Banned
Pozostaje jeszcze kwestia dysku twardego oraz jego fragmentacji być moze to jest przyczyna skakania obrazu a przy takim bitrate ogladanie z dysku 5400rpm lub przez USB 2.0 moze dawac faktycznie taki efekt gdyz nie zapominajmy że windows buforuje lecz czysty odczyt jest o wiele wiele nizszy

Mało prawdopodobne. Strumień danych dla tego pliku to 44 Mb/s. Jeżeli jest to nawet jedynie wielkość strumienia video ( w co wątpię, a nie mam tego pliku, żeby sprawdzić), to dodając audio bedzie to max ok. 50 Mb/s. Byle jaki w miarę nowoczesny dysk ma niebuforowany odczyt spokojnie 8 razy wyższy.
 
Ostatnia edycja:

Tsubasa

New member
Bez reklam
Sprawdź jeszcze jak będzie po wyłączeniu aero, w opcjach zasilania przestawiając na 'wydajność', mpc-hc w strumieniu wyjściowym na zaznaczonej opcji 'pełny ekran Direct3D' . Używasz LAVFilters, to może sprawdź ten sposób Odtwarzanie Video lub MadVR + Lav Filters + MPC-HC Guide for Anime Choć jak już instalowałeś różne Codec Packi, to może być ciężko cokolwiek poprawić, bo one dość duże spustoszenie robią w systemie.
 
Do góry