mp4 (H.264) - odtworzenie na dvd PROBLEM

falas

New member
Witam. Jak w temacie. Mam film w formacie mp4 (H.264). Moje dvd to Ferguson d-890hx i nie odtwarza ono takiego formatu wideo.
Film zajmuje 2.4GB.
Jak przerobić ten format. Tzn. czym i na co dokładnie żeby jakość była najlepsza i film nie konwertował się 5 godzin oraz by odtworzył się na moim dvd.
Kombinowałem z dużą ilością programów (mam m.in programy Super; WinAVI Video Converter).

Z góry dzięki Wam za pomoc.
Pozdrawiam.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Nikt nie umie mi pomóc?

Hmm, powiadasz Ferguson D-890HX? Jedynie co z tego wyciśniesz to materiał z rozdzielczością 720x576. Ja bym użył programu ConvertXtoDVD 4 i przekonwertował na format DVD. Trwa to ok 2 godzin (w zależności od kompa). Ten program tak prowadzi że są małe szanse by efekt końcowy uwalić.

EDIT: Jeżeli to film w zewnętrznymi napisami to też nie ma problemu by je wyświetlał. Wystarczy by zamienić je na SRT i zaznaczyć w ustawieniach nagrania.
 
Ostatnia edycja:

smolnicki

New member
Witam. Jak w temacie. Mam film w formacie mp4 (H.264). Moje dvd to Ferguson d-890hx i nie odtwarza ono takiego formatu wideo.
Film zajmuje 2.4GB.
Jak przerobić ten format. Tzn. czym i na co dokładnie żeby jakość była najlepsza i film nie konwertował się 5 godzin oraz by odtworzył się na moim dvd.
Kombinowałem z dużą ilością programów (mam m.in programy Super; WinAVI Video Converter).

Z góry dzięki Wam za pomoc.
Pozdrawiam.

Cześć
dziwię się niezmiernie, że chcesz ten film HD przerabiać na zwykłe podłe DVD. Wszak jest XXI wiek i i postęp w technice jest nieunikniony i DVD(720x480) to już przeszłość. Jeśli chodzi o możliwość odtwarzania HD (H264) to przecież każdy komputer czy laptop to odtworzy a z kolei nowoczesne odtwarzacze stacjonarne również i to w przyzwoitej cenie np. 570zł. Trzeba tylko przeczytać w instrukcji jakie biorą formaty bo na rynku jest jeszcze sporo sprzętu starej mysli technicznej. Pozdrawiam i proponuję jednak HD.
 

falas

New member
A muszę się ścigać z rozwojem techniki? Mnie zadowala "podłe" DVD. A pytanie było odnośnie konwersji jak najmniej stratnej filmu z mp4 do avi, a nie pytanie o kupno nowego odtwarzacza. Jakbym miał możliwość puszczenia z laptopa to bym to zrobił (spalone wyjście d-sub). Jak odczuję potrzebę kupna dvd super HD+ to wtedy zadam takie pytanie.
Pozdrawiam.
 

smolnicki

New member
[QUOTE=falas;600898]A muszę się ścigać z rozwojem techniki? Mnie zadowala "podłe" DVD. A pytanie było odnośnie konwersji jak najmniej stratnej filmu z mp4 do avi, a nie pytanie o kupno nowego odtwarzacza. Jakbym miał możliwość puszczenia z laptopa to bym to zrobił (spalone wyjście d-sub). Jak odczuję potrzebę kupna dvd super HD+ to wtedy zadam takie pytanie.
Pozdrawiam.[/QUOTE]


Drogi kolego
Bez urazy przecież postep techniki od nas nie zależy. Odnosnie czy chcesz się ścigać to postęp wymusi na Tobie bo jeszcze tylko dwa lata DVD będzie fukcjonować gdyż dyrektywą Unii Europejskiej wszystkie telewizje od 2012 roku przechodzą na format MPEG-4 a wtedy gdy ludzie już będą oglądać nowe to stare umrze śmiercią naturalną.
Niestety gdy się przekonwertuje to jakość musi spaść. Można przerobić każdym programem do edycji filmów np. Pinacle studio 12.1 czy jakimś darmowym programikiem. Myslę, że w internecie taki się znajdzie tylko trzeba "wpisać programy do obróbki filmu"
pozdrawiam
 
Do góry