mp4+AAC w 37LE5500

Kolina

Member
Witam.
Czy moglibyscie w swoich TV sprawdzic odtwarzanie filmow zakodowanych w mp4 z dzwiekiem w AAC ??? Pytam moj TV , odtwarza teledyski w tym formacie (2 kanalowy dzwiek) bez problemu natomiast filmy odtwarza tylko obraz a odnosnie dzwieku podaje, iz jest "nieobslugiwany format dzwieku" (filmy maja 6 kanalowy dzwiek). Na torrentach jest masa filmow w HD zakodowanych w mp4 i AAC - posciagalem ich mase ale niestety mam problem jak wyzej-jesli potrzebujecie przyklady realisow sluze informacja.
Pisalem juz wczesniej zblizonego posta ale niestety nikt na niego nie odpowiedział :(
Z gory dziekuje za szybka odpowiedz.
 

maciekpas

New member
Ja mam zaktualizowany firmware do najnowszego (po połączeniu z netem) przy plikach mp4 z dzwiekiem AAC wyświetla mi na kinie domowym że mam dźwięk 2 kanałowy (pokazują 2 głośniki) a film jest nagrany w 6 kanałach (sprawdziłem na kompie)
 

Kolina

Member
Hej. Po sprawdzeniu stwierdzam, ze u mnie jest to samo tzn. tak jak pisalem nowy firmware wyeliminowal problem nieodtwarzania dzwieku w filmach zakodowanych do formatu mp4 z dzwiekiem w AAC jednakze zeby nie bylo tak rozowo to tak jak kolega MACIEKPAS napisal kino domowe podlaczone do TV kablem optycznym pokazuje, iz dzwiek, ktory jest przesylany z TV jest 2 kanalowy podczas gdy film na 100% posiada dzwiek 6 kanalowy ( zarowno gdy w TV w menu->audio-> "cyfr. wyj. audio" jest ustawione na PCM jak i AUTO) - miejmy nadzieje, ze LG cos z tym tez zrobi. Pozdrawiam
 
Do góry