Mozliwosc zwrotu tv przy zakupie w internecie

gadzik3

New member
Mam pytanie jak kupie tv w sklepie internetowym i odbiorę go osobiście, to czy mogę go zwrócić do 10 dni do sklepu od daty zakupu?
 

rafcio_1988

New member
Prawo konsumenta daje możliwość zwrotu przy zakupie przez internet ze wzgledu na to ze nie mozesz zobaczyc towaru przed kupnem. W twoim przypadku bedziesz mógł obejreć i sprawdzić towar przy odbiorze. Najlepiej zapytaj sprzedawcę.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Kupiłem w sklepie i bez problemu oddałem tv a raczej wymieniłem na inny, ponosisz tylko koszty wysyłki. Pamietaj jednak że tv do 42' mieści sie na standardowej palecie a wieksze juz nie i dopłata za ponad wymiar jest spora, tv musi trafić do sklepu na palecie, przynajmniej tak było w przypadku Redcoon, no chyba że sam odwieziesz do sklepu.
 

Thorand

New member
Niestety - nie zawsze. Np Techplanet (swoja droga calkiem ok sklep) zastrzega w regulaminie, ze odbior osobisty w siedzibie rownoznaczny jest ze swiadomym zakupem w sklepie a nie w internecie. Interpretacja jest taka, ze w internecie dokonujesz zamowienia ale umowe zakupu zawierasz w sklepie. W takim przypadku nie masz prawa do 10dni zwrotu. Konsultowalem te sprawe z Federacja Konsumenta i potwierdzili, ze zapisy regulaminowe sklepu obowiazuja.

Cytat z regulaminu:
Zwrotowi nie podlegają towary, w której wybrana została opcja odbioru osobistego w siedzibie firmy. Ponieważ w takim przypadku do faktycznej sprzedaży i zawiązania umowy kupna/sprzedaży dochodzi w siedzibie sklepu techplanet.pl. Przez internet składane jest tylko zlecenie dostarczenia towaru do salonu.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Ciekawy zapis,niestety na każdym kroku trzeba czytac regulaminy.Tego nie wiedziałem:).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy osobistym zakupie to nie jest sprzedaż stricte internetowa. Ale w dobrym sklepie nie masz problemów z zamianą , wymianą czy zwrotem.
 

Zimny_

New member
Nie jestem prawnikiem lecz sądzę, że Prawo konsumenckie w Polsce jest ważniejsze niż zapisy, czy regulaminy sklepów. Nie mogą być one inne niż to co jest "Prawem". Regulaminy mogą prostować kwestie do których ktoś może mieć wątpliwości.
Jeśli kupisz przedmiot przez Internet, a odbierzesz go osobiście - masz takie samo prawo jak w przypadku przesłania kurierem. Okres to chyba ok 10 dni.
 

widmo82

New member
Cytat z regulaminu:
Zwrotowi nie podlegają towary, w której wybrana została opcja odbioru osobistego w siedzibie firmy. Ponieważ w takim przypadku do faktycznej sprzedaży i zawiązania umowy kupna/sprzedaży dochodzi w siedzibie sklepu techplanet.pl. Przez internet składane jest tylko zlecenie dostarczenia towaru do salonu.

Brednie!
Umowa jest zawierana w chwili akceptacji warunkow przez obie strony a termin platnosci i odbioru to tylko dalsze konsekwencje tej umowy. Tzn odroczona platnosc w terminie np 7dni albo odbior/dostarczenie towaru z magazynu do klienta po zawarciu umowy. To ze ktos zamiescil sobie taki zapis gdzies na stronie do niczego nie zobowiazuje kupujacego. Prawo chroni klienta i zapisy niewazne odgornie sa przekreslane przez zapisy odgorne! Prosty przyklad, kupujemy 10ton cementu przez allegro w skladzie budowlanym, klikamy KUP TERAZ czyli tak jakbysmy skladali podpis pod zamowieniem. O calej sprawie zapominamy a sklad budowlany zamowil dla nas 10ton ekstra cementu - jak myslicie co zrobi sprzedawca, tez zapomni o zleconym zamowieniu?
 
Do góry