Możliwie najlepsza kamera do 2000 zł

oneGabryś

New member
Witam,
Wydaje mi się, że Panowie, którzy doradzają w tym temacie video-aparaty czy GoPro raczej dają ujście swoim marzeniom niż skupiają się na marzeniach moboka, zatem spróbuję powrócić do głównego wątku ;)
slimak dał naprawdę sensowną sugestię. HDR-CX160E jest to model, który oferuje więcej potrzebnych Ci funkcji od HDR-CX115E. Najważniejsze z nich to:
- optyczna stabilizacja obrazu (daje efekt nie tylko na zoomie, ale i widocznie stabilizuje przy najszerszym kącie widzenia);
- tryb "Płynne wolne nagrywania", który daje dobrej jakości klipy w zwolnionym tempie (bardzo efektowne przy nagrywaniu trików);
- wbudowana pamięć 16GB oraz slot na karty pamięci (w tej pojemności zmieści się od 1h 15min do ~6h materiału, zależnie od jakości);
- posiada gwint do zamocowania pożądanych przez Ciebie nakładek na obiektyw: filtrów i konwerterów;
- możliwość ręcznego ustawienia ostrości, także na bardzo bliski obiekt (makro);
- posiada wejście minijack do podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku.

Myślę, że to kamera naprawdę warta rozważenia. Pozdrawiam.
 

fransua

New member
oneGabryś przeczytałeś pierwszy post autora ? Chyba nie ;) Autor też sam nie wie czego szuka :) Chce mieć wszystko za 2k :) W tej cenie dostanie średniej klasy kamerę. Życzę powodzenia w podłączeniu tych wszystkich dodatków, o których pisze do kamery. W większości przypadków kamery to zamknięty system. Można do nich coś tam podpiąć ale trzeba używać konwerterów, przejściówek itp. co zawsze w jakiś sposób pogorszy obraz. I tu wchodzi właśnie aparat :) GH1 czy 2 są stosunkowo drogie ale do amatorskich zastosowań można rozejrzeć się za młodszym bratem GF2 lub GF3 aparat DMC-GF2 + ob. 14-42mm + 14mm (czarny) i APARAT PANASONIC DMC-GF3 14-42mm + 14mm - lepszezakupy.pl Jak widać cena nie jest kosmiczna a i mamy otwarty system. Oczywiście ja jestem świadomy pewnych braków tych aparatów w stosunku do GH1/2 ;)
 

mobok

New member
No właśnie nie chcę żałować zakupu...Do 2k jest kilka kamer do wyboru i ja chcę możliwie najlepszą w cenie 2000 zł, nie musi mieć wszystkiego, musi być najlepsza w tej cenie.
 

jjb_

New member
Witam,
Chciałbym się podłączyć do tematu. Również szukam kamery do 2000 zł. Zależy mi na dobrej stabilizacji (czy koniecznie optycznej?), oraz wejściu na mikrofon. Kamera HDR-CX160E ma to wszystko i mieści się w pułapie cenowym, ale nieco się obawiam 16 GB pamięci. Konkurencyjne modele w podobnych cenach (Panasonic) oferują dyski 120 GB. Brakuje im z kolei wejścia dźwiękowego. Czy jest jakiś sprzęt który łączy zalety sensownej pojemności dysku, dobrej ceny i wejścia na mikrofon?
pozdrawiam
 

Marek.x

Member
Nie wiem dlaczego chcesz kamerę z dyskiem.Filmy zazwyczaj kopiuje się
z kamery na dysk komputera, albo jakiś przenośny o sporej pamięci.
Chyba,że chcesz zrobić sobie magazyn w kamerze,wtedy sensownym
wyborem jeśli chodzi o Panasonic jest model z przed trzech lat HDC-HS60
kosztujący ponad 2k,ale w elektronice postęp jest tak duży,że kupuje się najmłodsze modele(np: sd90)
lecz jak sam zauważyłeś tej kamerze trochę brakuje i nie tylko wejścia na mikrofon
Stabilizacja musi być optyczna,a sony cx-160e jest dobrym wyborem.
Jak ci mało pamięci to dokup z dwie karty SDHC 32GB i po kłopocie.
 
Ostatnia edycja:

jjb_

New member
Dziękuję bardzo za podpowiedzi, szczególnie Marek.x
Zastanawiałem się nad kamerą z dyskiem, ponieważ przeliczyłem sobie, że 16 GB starczy na niecałe półtorej godziny. Teraz na stronie Sony doczytałem, że to starcza na 6,5 godziny full hd, więc pewnie stosują dobrą kompresję. Poza tym ostatecznie są karty. Taniej wyjdzie kupić tą kamerę i kartę niż analogiczną kamerę z dyskiem.
Dzięki za poradę i pozdrawiam.
 

Przemek_PC

New member
Kart powinno być kilka o mniejszej pojemności niż jedna duża. Lepiej stracić w razie awarii godzinę filmu niż np. cały wakacyjny wyjazd. A kamery z dyskiem uczą lenistwa i bezmyślnego filmowania byle czego byle jak bo przecież jest miejsce na dysku.
 
Do góry