Może Nokię 808/GoPro3 zamiast standardowej kamery?

Antyszwed

New member
Może Nokię 808 zamiast standardowej kamery?

Dzieńdoberek, zarobiłem sobie nieco pieniążków (2tys. zł.) i chciałbym je wydać na zakup kamery (za powiedzmy 1,5tys. zł.). Kamery potrzebowałbym do robienia rozmaitych jajcarskich amatorskich filmików. Nasłuchałem się o niebywałym postępie w ostatnich latach wśród kamer. Póki co wywiedziałem się że canon 506 i panasonic hc v700 są w miarę fajne. Niestety ich ceny oscylują właśnie w granicach 2 tysięcy, a obraz jaki ujrzałem na filmikach testowych mnie rozczarował (myślałem że postęp był już tak niebywały że za taką kasę będzie lepiej). Poza tym nie jestem pewien czy będę te filmiki robił regularnie, więc może się okazać że wydam kasę a używał będę mało (już tak zrobiłem z mikrofonem ZoomH1-niby fajny i tani, ale użyłem tylko kilka razy w przeciągu pół roku). Kamery w okolicach 1500 są takie sobie a 1000 zł. to już w ogóle :p Kombinowałem z GoPro3 Black, które można mieć w podobnej cenie do tych które wymieniłem na początku. Obraz fajny, ale "zakrzywiony" i to w ogóle kamera do innych zastosowań. W końcu pomyślałem sobie że jak tak to może zastąpię moją wysłużoną komórkę i kupię sobie smartfona Nokia 808 Pureview za 1400zł. Dużą zaletą takiego wyjścia byłoby to że taki telefon będę miał zawsze przy sobie, więc jak najdzie mnie inwencja to mógłbym uchwycić coś śmiesznego. Dźwięk ładnie zbiera, zdjęcia robi fajne, ale filmy już nie do końca, zwłaszcza ruch/stabilizacja kiepsko (nie znam sie, ale takie mam wrażenie przeglądając filmiki testowe). Poza tym możliwe że ze znajomymi będziemy mieć dostęp do profesjonalnych kamer. A no i jak nakręcę nim tylko parę filmików to nie będą to pieniądze zmarnowane bo będę miał telefon.

Co myślicie? Polecicie jakiegoś ZoomaH1 wśród kamer, co to da mi przyzwoitą jakość za niska cenę? A no i jak to jest z możliwościami tego obiektywu CarlZeiss z Nokii? Tym się w ogóle da sensowne filmy nagrywać czy już taka Toshiba Camileo jest lepsza? A może jakiś aparat fotograficzny by się nadał?
 
Ostatnia edycja:

Nokia808

New member
Nokia 808 PV

zarejestrowałem się specjalnie żeby polecić ci ten telefon Nokia 808 jest niesamowita jej aparat i kamera sa genialne mam ja od września miałem lustrzanke która sprzedałem mam kamere full hd której nie używam od kad mam 808 jeżeli chcesz zobaczyć co potrafi aparat Nokia 808 odwiedz strone ESATO na której mam swoje konto ze zdjęciami moje konto wpisz w gogle Sylwester Esato



jak masz jakies pytania to pisz

jestemzmiastka@wp.pl

:bober:
 

Antyszwed

New member
O no to bardzo fajnie, akurat w moim mieście znalazłem tanią (1 189 zł) i nową więc chyba niedługo pójdę kupić. Zdjęcia na stronie masz super. Średnio mi się w filmach Nokią 808 podobała stabilizacja obrazu, ale jak pomyślę o swoich obecnych potrzebach to powinna być jak znalazł :)

a może w takim razie Nokię Lumię 920 poszukać w dobrej cenie? z tego co czytałem tam gorszy aparat, ale lepsze inne opcje (co mnie średnio urządza bo na innych opcjach mi mało zależy) o Lumia ma ciągły autofokus, co się może bardzo przydać przy filmikach, tylko że droższa, chociaż na allagro za 1300 widzę jakąś używaną, a za 1440 nową, także chyba kupię nową Lumię. Zdjęcia wyjdą gorsze, ale filmy lepsze bo ze stabilizacją obrazu, no i Windows8, lepsze bebechy i wyświetlacz.
 
Ostatnia edycja:

Nokia808

New member
Nokia 808

Faktycznie stabilizacja obrazu w Noki jest fatalna ! Ale ja znalazłem na to sposób po prostu ja wylaczylem i obraz przestal plywac jet teraz naturalny, nie wiem co ty tam w you tube widziales najlepiej jakbys zobaczym u siebie w laptopie plik bezpośrednio z Noki jak chcesz mogę ci przeslac krotki filmik na e-maila jeśli chcesz to poproszę ! Zobaczysz jakość jest super jak oglądam u siebie na 50 calowej plazmie to jestem w szoku jakość lepsza od mojej kamery Sony 115E wiadomo kamera ma większe możliwości jest poreczna ma zoom optyczny itd... ale nie masz jej przy sobie non stop jak telefonu tak jak wspominałem lezy w szufladzie nie uzywana zastapiona całkowicie przez Nokie ostatnio miałem podobne zapytania w Esato od dwóch bulgarow czy warto kupic kupili zobacz co wyprawiają tymi 808 jeden to don_gori drugi to Sassho zdjęcia maja w Esato a cene nowego widziałem w Allegro za 1200 zl !
Pozdrawiam
 

Antyszwed

New member
podbijam do tematu po raz kolejny; zastanawiam się nad Nikonem Coolpix S9100; ale porównując z aparacikiem Nokii 808 wydaje się gorszy
digicamdb.com/compare/nikon_coolpix-s31-vs-nokia_808-pureview/
Poza tym powoli dojrzewam do kupna kamery za jakieś 2000, ale z drugiej strony ciągle czytam że kamery w takich cenach są kiepskie, że trzeba by wydać 5000 na dobrą.
 
Do góry