może klipsch????

sihborx

New member
Witam
Właśnie jestem na etapie kompletowania zestawu AV (jak już pisałem w innym poscie)
Ampli + dvd już prawie jestem już zdecydowany. Prawdopodobnie postawie na Onkyo TX-SR706+ DV-SP406
teraz Szukam głośników
Na necie często spotykam Onkyo razem Z klipsch synergy. Czy to dobra firma? I do czego lepiej się nadają. I co mają albo czego nie mają w porównaniu z konkurencją.
Na necie znalazłem dużo dobrego

Powiedzcie co sądzicie o tej firmie?????????
budżet około 3000pln
 

evenement44

New member
Świetna amerykańska firma robiąca świetne głośniki, grają rewelacyjnie począwszy od modelu F1 serii Synergy a skończywszy na Palladium 39F. Dobre do muzyki jak i di kina. Dodatkowo 5 lat gwarancji. Polecam
 

sihborx

New member
dzięki za odp.
ale teraz nasunął mi kolejny .... wiesz apetyt rośnie w miarę jedzenia
powiedz
może warto dołożyć i skusić się na model reference?????
oczywiście nie najwyższy bo mnie nie stać ale zastanawiam się nad seriąc 52 lub 62 (komplet 5.0)
Raczej będzie mnie stać na podstawową wersję
Pytanie czy każdy reference lepszy jest od synergy?
np. synergy F3 i resta vs reference 52 lub 62
 

asoz

New member
Skoro już podnosisz budżet, to wg. mnie powinieneś zwrócić uwagę na zestaw
5.1 oparty na Monitor Audio BR5 lub 5.0 oparte na BR6. Albo jeśli chcesz zaszaleć to jest jeszcze seria Silver.
 

kukuku2

New member
Powiem tak miałem kupić F1 fajne ładne cena była ok, i całe szczęście że miałem możliwość odsłuchu i kupiłem tylko że Dali Concept 6. Dla mnie grały o niebo lepiej
 

evenement44

New member
sihborx napisał:
dzięki za odp.
ale teraz nasunął mi kolejny .... wiesz apetyt rośnie w miarę jedzenia
powiedz
może warto dołożyć i skusić się na model reference?????
oczywiście nie najwyższy bo mnie nie stać ale zastanawiam się nad seriąc 52 lub 62 (komplet 5.0)
Raczej będzie mnie stać na podstawową wersję
Pytanie czy każdy reference lepszy jest od synergy?
np. synergy F3 i resta vs reference 52 lub 62
Szczerze powiedziawszy to Synergy F3 jest dla mnie najgorszy z całej serii zbyt dużo basu jak dla mnie.
Co do reference głośniki tej serii są już lepiej wykonane bardziej wypieszczone świetna skuteczność. Co do jakości dźwięku to nie ma jakiejś odczuwalnej różnicy pomiędzy Synergy a Reference. Ogólnie Klipsch ma taką specyficzną charakterystykę dźwięku, która mi na pewno bardzo odpowiada. Reasumując jeżeli możesz to szarpnij się i kup set na reference 62.

kukuku2 napisał:
Powiem tak miałem kupić F1 fajne ładne cena była ok, i całe szczęście że miałem możliwość odsłuchu i kupiłem tylko że Dali Concept 6. Dla mnie grały o niebo lepiej
To już kwestia gustu, jeśli ktoś lubi nienaturalnie wyjaskrawione wysokie tony to już jego sprawa. Ja wolę słuchać prawdy ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sihborx

New member
evenement44 napisał:
Szczerze powiedziawszy to Synergy F3 jest dla mnie najgorszy z całej serii zbyt dużo basu jak dla mnie.
Co do reference głośniki tej serii są już lepiej wykonane bardziej wypieszczone świetna skuteczność. Co do jakości dźwięku to nie ma jakiejś odczuwalnej różnicy pomiędzy Synergy a Reference. Ogólnie Klipsch ma taką specyficzną charakterystykę dźwięku, która mi na pewno bardzo odpowiada. Reasumując jeżeli możesz to szarpnij się i kup set na reference 62.

To już kwestia gustu, jeśli ktoś lubi nienaturalnie wyjaskrawione wysokie tony to już jego sprawa. Ja wolę słuchać prawdy ;)

wszyscy mówią, że klipsche maja taką specyficzną charakterystykę dźwięku??? ale co to właściwie znaczy ? I czym różnią się od konkurencji

evenement44 napisał:
Szczerze powiedziawszy to Synergy F3 jest dla mnie najgorszy z całej serii zbyt dużo basu jak dla mnie.
Co do reference głośniki tej serii są już lepiej wykonane bardziej wypieszczone świetna skuteczność. Co do jakości dźwięku to nie ma jakiejś odczuwalnej różnicy pomiędzy Synergy a Reference. Ogólnie Klipsch ma taką specyficzną charakterystykę dźwięku, która mi na pewno bardzo odpowiada. Reasumując jeżeli możesz to szarpnij się i kup set na reference 62.

To już kwestia gustu, jeśli ktoś lubi nienaturalnie wyjaskrawione wysokie tony to już jego sprawa. Ja wolę słuchać prawdy ;)
rozumiem, że ty bezapelacyjnie poleciłbyś te klipsche??????
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

evenement44

New member
Specyfika klipscha polega na idealnym brzmieniu basu. Musisz posłuchać, a będziesz wiedział o co mi chodzi. Szczerze polecam klipsche.
 

kukuku2

New member
Porównując Klipscha do Dali to po odsłuchaniu DALI jak zacząłem słuchać F1 to miałem wrażenie jakby ktoś obłożył kolumny poduszkami, dzwięg głośny ale nie tak czysty i wyraźny jak Dali.
Co kto lubi jeżeli wolisz dźwięk stłumiony i z dużą ilością basu to F1 natomiast jeżeli ma być czysto i wyraźnie do Dali. Są to moje subiektywne odczuci po odsłuchu tych dwóch zestawów na ty samym sprzęcie i ta sama płyta cd.
 

evenement44

New member
Myślę, że dźwięk jest na tyle subiektywnym odczuciem, że nie należy się o to sprzeczać - można dyskutować.
Każdy słyszy tak samo, lecz nie wszystko dla wszystkich musi być takie same.
 
Do góry