Może być czy nie-PIONEER VSX-S300/S500 slim

zbyniu4

New member
Spotkałem ostatnio ampli. Pioneera jak w temacie. Sprzęcik polecany do KD 5.1 i praktycznie wszystko ma co powinien mieć. Opis sklepowy bardzo fajny i ciekawy.
Cyt.
Pomysł wprowadzenia nowych, płaskich amplitunerów AV pojawił się po przeprowadzeniu badań w zakresie wysokości i głębokości popularnych mebli pod TV i szafek na sprzęt audio. Przestrzeń (wysokość i głębokość) oferowana przez takie meble sprawiły, że postanowiliśmy wprowadzić dwa nowe amplitunery AV do naszej oferty. Drugim powodem powstania tych urządzeń jest fakt, że nie wszyscy potencjalni użytkownicy tego typu systemów godzą się na wprowadzenie do swojej przestrzeni życiowej amplitunera AV w swojej tradycyjnej, dużej i nieporęcznej formie.
Koniec cyt.
Pytanie brzmi do czego ten sprzęcik może się nadać i czy będzie spełniał swoje zadanie oczywiście zgodnie z przeznaczeniem.
Hm. Proszę fachowców w temacie o wypowiedzi na w/w temat.
 

armi

New member
Bez reklam
a jakie kolumny planujesz do tego podłączyć ?
no i określ się jakie są te Twoje oczekiwania

ja osobiście nie znam tego sprzętu to się nie wypowiem -ale pewnie ktoś pomoże
 

zbyniu4

New member
Planuje stworzyć sobie jakiś ciekawy zestaw kina domowego. Przede wszystkim zestaw ma służyć do oglądania filmów BD, BD 3D, MKV itp z dźwiękiem 5.1 DD, DDHD, AC3 itp oraz odsłuchwania muzyki z płyt niekiedy może z dysku w mp3.
Obecnie mam BD LG660 i Tv LG 42LW570 wspomniany zestaw miałby mi uzupełnić sprzęt w postaci kina domowego.
ps
głośników jeszcze nie mam wybranych. Może ktoś doradzi jakie by były dobre w rozsądnej cenie, powiedzmy do ok 1 tys. zł
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Gieny

New member
S500 bym odradzał tam jest coś dziwnego z poborem prądu 70 wat a w trybie eco tylko 48 wat. Dawne kaseciaki więcej pobierały a tu niby 5.1 i 100wat mocy + subwoofer pasywny. Jak już to lepiej S300 tradycyjne rozwiązania i 415wat poboru. Mam VSX-C501 to podobny ale starszy model, parametry są zbliżone tylko dodali hdmi itp. Mam go 6 lat i w kinie spisuje się nieźle ale w stereo to już trochę gorzej zwłaszcza jak chcemy trochę podkręcić. Lepsze będą do niego kolumny duże (chociaż na przód) ale trzeba się liczyć że taka wąska konstrukcja musi mieć pewne ograniczenia i większość charakterystyk będzie oszczędzać kolumny na niskich tonach. W KD pasmo uzupełni sub ale w stereo dla bardziej wymagających będzie czegoś brakowało. Za parę lat cena spadnie max do 300-500zł i będzie problem ze sprzedażą. Wystawiłem w grudniu swojego Pionka na sprzedaż ale nie było ofert kupna i tu może być podobnie. Większość woli jednak duże ciężkie klocki.
 

jurkas74

New member
Obawiam się, że mało kto w Polsce kupił ten model. Jak szukałem informacji na temat tego AV to najwięcej było na niemieckich forach: AV-Receiver im Slim-Format von Pioneer: VSX-S300 und VSX-S500, Pioneer - HIFI-FORUM W niemieckiej prasie ma dość dobre recenzje, o dziwo lepsze niż Marantz 1602
Co do poboru prądu to na stronie jest błąd, jak ściągniesz manual do S300 to tam będzie również 70W. I nie ma w tym nic dziwnego, bo Pioneer zastosował w tych modelach wzmacniacz klasy D.
Aha jeżeli już zdecydujesz się na Pioneera to opisz swoje wrażenia.
 
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
Dzięki za link. Faktycznie opinie są pochlebne zwłaszcza dla 500-ki. Ogólnie szukam slima i znalazłem jeszcze Marantza- kilka szt. na allegro. Ceny są zbliżone, wielkości też. Ale póki co to skłaniałbym się do pionka. Tak jakoś sam nie wiem dlaczego. Z zakupem to jeszcze troszeczkę muszę poczekać. W nowym roku spróbuję go odsłuchać i dopiero podejmę decyzję.
Jak myślicie jakie głośniki do niego dobrze by zagrały?
 

Limak74

New member
Tez sie noszę z zamiarem kupna s300 Pokój 14m2 (czytałem ze ten wzmacniacz do max 20m2) kolumny malutkie zamirzam zastosować po kinie samsung model sprzed 10 lat ;) zainteresował mnie przede wszystkim dlatego ze ma osobne wyjście na pasywny subwoofer Przmierzalem sie do svx-521 lub onkyo 409 (trudno dostępny) Aktywny sub to koszt około 400+ pln wiec te 300 pln extra za slim rekompensuje wyższa cenę Nie jestem audiofilem wiec jak dla mnie chyba bedzie ok tylko szkoda ze nie kosztuje <1000 pln ;) Jak ktoś kupi to cos napiszcie
 

JanekM

New member
Witam
Odświeżę trochę temat tego ampli.
Z powodów praktycznych (wymiary szafki) jestem zainteresowany tym właśnie modelem,
ale mam pytanie, czy da on radę z zestawem jamo S506 HCS3, na początek bez suba,
ale potem pewnie dokupię jakiś aktywny.
Będę wdzięczny za jakieś uwagi użytkowników tego modelu, bo ogólnie to nie jest chyba zbyt popularny.
 

JanekM

New member
No właśnie S300 i NR1402 niby podobne, cena też zbliżona, a co przemawia za marantzem?
Cały czas pozostaje pytanie, czy da radę z zestawem wielkości jamo S506?
 

hernanc

Member
o dokladnie ten sam zestaw pytalem chyba na 5 forach juz... jedni doradzaja, inni odradzaja. To co wiem na pewno ze VSX-s300 moze nie dac rady (potrafi sie wylaczyc) z Jamo s606, ale s 506 powinien dac rade, jakbys wiedzial cos wiecej daj znac, bo sierpniu chce kupic to samo;)
 

rafalmag

New member
Hej, podłaczam się do tematu.
Zastanawiam się nad amplitunerami:
- Pioneer VSX-S300
- Onkyo TX-SR508 lub TX-SR608 lub TX-SR577

Mam 4 stare, ale w bardzo dobrym stanie kolumny tonsil 4ohm. W przyszlosci planuje zakup glosnika centralnego by zbudować zestaw 5.0.
Mam zamiar w wiekszosci ogladac filmy ale od czasu do czasu posluchac jakies muzyki. Pokoj ~25m^2

Co radzicie wybrać?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Moze byc mam go od okolo poltora roku, jestem zadowolony...
jak już pisał Blackninja , z jakimi kolumnami i jakim subem ?

ten amplituner pobiera z sieci zaledwie 74W ( tyle to bierze moja mniejsza wieżyczka Panasonica z głośnikami basowymi 10cm , bo większa też z basikami 10cm potrafi wciągnąć już 130W i gra całkiem fajnie jak na takie maleństwo w tej cenie oczywiście ) a to bardzo skromny wynik jest , no chyba że masz bardzo małe "satelitki" i mocnego suba z własnym wzmacniaczem
 

cool_d

New member
Podepnę się z pytaniem - czy ktoś zakupił i używa VSX-S500 ?

Hej,
kupiłem i używam z Jamo 606.
O tym, że ten ampli jest do małych głośników włóż między bajki.
Przesiadłem się z Denon'a avr-1311.
Pioneer gra lepiej tzn. lepsza szczegółowość, przejrzystość. Po weekendzie napiszę coś więcej, pomierzę go bo nawet w trybie ECO (48W) gra głośno i czysto.
Pytajcie..
pozdr
cool_d
 
Do góry