Motionflow XR 400 Hz XR 800 Hz

bezel

New member
Witam,

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć czy jest jakaś różnica między Motionflow XR 400 Hz, XR 800 Hz,
a obecnie XR 1000 Hz ?

Czy to po prostu tylko takie hłyty marketingowe ?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Zadne marketingowe hłyty, jest pewna różnica w działaniu upłynniacza i generowania miedzy klatek, a czy dostrzegłbyś różnice to już inna kwestia.

xpn8g2.jpg
 

mateoczips

New member
Istotna jest natywna wartość odświeżania matrycy. Xr 400 czy 1200 niewiele się będą tak naprawdę różniły..
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie sądzę, aby rodzina W80xC miała inne matryce natywne, niż 100Hz, ale oczywiście, lepiej się upewnić.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Wazne aby ten W80XC miał normalne 3D z pełną rozdzielczością jak dla mnie, bo obecne modele W8XXB mają 3D aktywne a rozdziałka w 3D jak w pasywie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Gdzieś czytałem na zagranicznym forum że koszt matrycy 200 Hz jest droższy i dlatego producenci żeby tv były tańsze to robią matryce w większości wypadków 100 Hz - ale nie wiem na ile to się ma w praktyce... a dla większości ludzi 100 Hz wystarcza - podobno :)
Gość był z serwisu Tv ...
 
Ostatnia edycja:

tark

New member
Witam.
Chciałbym odświeżyć nieco ten temat.
Waham się między dwoma telewizorami Sony.
Oba mają odświeżanie 120 Hz.
Z tym że jeden ma MotionFlow 800Hz, a drugi 1000Hz. I to w zasadzie jedyna techniczna różnica między nimi (pomijam cenę).
Rozumiem, że MotionFlow to jakaś technika upłynniania ruchu na obrazie.
Czy te +200Hz da się zaobserwować? Ktoś widział jakieś porównanie, ma doświadczenie na żywo?
Pozdrawiam.
 
Do góry