Motion Plus

Portalnet

New member
Witam

Czy włączacie ta funkcje przy oglądaniu TV czy tez nie ? Ja ostatnio zauważyłem ze jak to włączę to mam tak jakby obraz jakby z teatru (podczas niektórych filmów , teledysków). Jeżeli już włączacie to na jaka opcje - standard, wyraźny obraz ..........itp?

Druga sprawa dlaczego taki efekt daje - teatralny - na nie których filmach , teledyskach itp ? od czego to zależy ?
 
Ostatnia edycja:

schwarz

New member
Nie wiem jak bez tego można oglądać tv. Oczy by mi wysiadły chyba po pół godziny patrzenia w 46 cali bez 100Hz, motion plus itp. Ja mam w C650 na 5 albo 6 ustawiony bo więcej to samo "ciepłe powietrze" na ekranie i wyraźny teatr;)
 

BadBoy475

New member
Ja jak kupiłem mojego le40c650 to początkowo korzystałem z ustawienia "wyraźny". Później zacząłem eksperymentować samodzielnie i do oglądania filmów najczęściej ustawiałem redukcje rozmycia na 8 a redukcje skoków na 4-6 a obecnie prawie cały czas mam na "płynny" i już nie mam wrażenia "teatru" jak to było na początku tylko po prostu płynnego ruchu. Za to oglądanie filmów bez "Motion Plus" jest już dla mnie całkowicie wykluczone bo widzę tylko straszne szarpanie obrazu (juder) co psuje mi całkowicie przyjemność z oglądania filmu.

Z mojego punktu widzenia wydaje mi się że efekt "teatru" po włączeniu "Motion Plus" jest wynikiem oglądania przez lata TV z prędkością 24/25 klatek (50 z przeplotem) i po prostu wszyscy byliśmy przyzwyczajeni do "prawie płynnego ruchu" i stąd dla większości tworzyło to efekt "filmu".
Jednak prawda jest taka że ruch z włączonym Motion Plus z prędkością 100fps jest o wiele bliższy rzeczywistości niż skokowy ruch z 24fps z taśmy filmowej, czy nie mam racji ??
 

banjo

New member
Ja jak kupiłem mojego le40c650 to początkowo korzystałem z ustawienia "wyraźny". Później zacząłem eksperymentować samodzielnie i do oglądania filmów najczęściej ustawiałem redukcje rozmycia na 8 a redukcje skoków na 4-6 a obecnie prawie cały czas mam na "płynny" i już nie mam wrażenia "teatru" jak to było na początku tylko po prostu płynnego ruchu. Za to oglądanie filmów bez "Motion Plus" jest już dla mnie całkowicie wykluczone bo widzę tylko straszne szarpanie obrazu (juder) co psuje mi całkowicie przyjemność z oglądania filmu.

Z mojego punktu widzenia wydaje mi się że efekt "teatru" po włączeniu "Motion Plus" jest wynikiem oglądania przez lata TV z prędkością 24/25 klatek (50 z przeplotem) i po prostu wszyscy byliśmy przyzwyczajeni do "prawie płynnego ruchu" i stąd dla większości tworzyło to efekt "filmu".
Jednak prawda jest taka że ruch z włączonym Motion Plus z prędkością 100fps jest o wiele bliższy rzeczywistości niż skokowy ruch z 24fps z taśmy filmowej, czy nie mam racji ??
Witam. Jestem użytkownikem 40C650 od 3 tygodni i oglądanie czegokolwiek bez włączonej funkcji motion plus jest juz u mnie niedopuszczalne, oko ludzkie jednak bardzo szybko sie przyzwyczaja. Oglądałem na ustawieniach osobistych, lecz ostatnio jakos bardziej funkcja motion plus podpasowała mi w ustawieniu "standardowy". Nadmienie ,iz użytkuje jeszcze starą plazme Panasa 37PV8 i tu niestety efektu skokowości obrazu nie wyeliminujemy. Dlatego filmy oglądam częściej na Samsungu :). Płynny obraz bardziej do mnie przemawia.Obraz z Blu-ray na tym tv wygląda obłędnie.
 

Wigash

New member
Ja jak kupiłem mojego le40c650 to początkowo korzystałem z ustawienia "wyraźny". Później zacząłem eksperymentować samodzielnie i do oglądania filmów najczęściej ustawiałem redukcje rozmycia na 8 a redukcje skoków na 4-6 a obecnie prawie cały czas mam na "płynny" i już nie mam wrażenia "teatru" jak to było na początku tylko po prostu płynnego ruchu. Za to oglądanie filmów bez "Motion Plus" jest już dla mnie całkowicie wykluczone bo widzę tylko straszne szarpanie obrazu (juder) co psuje mi całkowicie przyjemność z oglądania filmu.

Z mojego punktu widzenia wydaje mi się że efekt "teatru" po włączeniu "Motion Plus" jest wynikiem oglądania przez lata TV z prędkością 24/25 klatek (50 z przeplotem) i po prostu wszyscy byliśmy przyzwyczajeni do "prawie płynnego ruchu" i stąd dla większości tworzyło to efekt "filmu".
Jednak prawda jest taka że ruch z włączonym Motion Plus z prędkością 100fps jest o wiele bliższy rzeczywistości niż skokowy ruch z 24fps z taśmy filmowej, czy nie mam racji ??
dokładnie! Na początku też miałem takie przyzwyczajenia, ale szybko się oko zaadaptowało.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
A ja mam odwrotnie - dla mnie motion plus/motionflow/inne nazwy interpolacji dają mega sztuczny obraz, całkowicie inny od prawdziwych 50/60fps (bez jakichś systemów rozpoznawania dalszego ruchu po wektorach, które dają właśnie taki sztuczny obraz itp. itd). Dla mnie idealnym rozwiązaniem jest interpolacja klatek z np. 25ciu do 75ciu przy odświeżaniu 50hz - wtedy i ruch jest płynny bez klatkowania i nie jest sztucznie. Na to jednak jest chyba za wcześnie bo procki w tv są chyba zbyt słabe - na moim mocnym dość kompie takie coś da się zrobić na maks 720x576 a i tak obciążenie jest 95%. Dla porównania interpolacja identyczna z tą z motionplus/itp obciąża procka w 30%. Jak takie systemy będą kiedyś w tv, to na 100% będę ich używał - na razie jednak movieplus dla mnie odpada.
 

adamuadamu

New member
osobiście uważam, że ingerencja motion plus wygląda sztucznie - jedyne akceptowalne dla mnie ustawienia to: użytkownika i wartość górna:0, wartość dolna: 1 - wtedy było OK, ale TV gubi się na wyświetlaniu kanałów z dolnym scrollem typu sky news czy tvn meteo - tzn. scroll zaczyna szarpać w momentach szybkiej akcji w głównej części ekranu. więc Motion+ jest u mnie wyłączony i kompletnie nie mam zastrzeżeń do płynności obrazu - poza zbyt mocno skompresowanym materiałem w ciemnych scenach, ale na to i M+ nie pomagał. matryca AA02, LE37c630
 

banjo

New member
Jeżeli moge jeszcze coś dopowiedzieć na temat tego systemu, to fakt jest troche sztucznie, ale ja nie lubie skokowości obrazu dlatego mam to włączone. Jeżeli w ogóle chodzi o systemy kompensacji w tv , to dla mnie mistrzem w tym jest Toshiba z systemem active vision M200HD. Mój kolega ma własnie tv z tym systemem i szczerze mówiąc obraz wyglada naturalniej od konkurencyjnych systemów, a o "juderze" nie ma mowy. W moim odczuciu miażdży nawet Philipsa. Tośka naprawde opanowała to praktycznie perfekcyjnie. System Samsunga nie jest zły, ale działa na troche innej zasadzie, z tąd ta sztuczność. Wszystko jest kwestia gustu..
 

kolbi123

New member
własnie przez ten system mało dziś nie zwróciłem tv do sklepu - gdy jest właczony jest masakra - oczywiscie komu sie podba jego sprawa, no ale zeby pisac ze to jest naturalny ruch..............., najwazniejsze ze sie dobrze skończyło :) .
 

enceladus

Banned
Fakt, te systemy negatywnie wpływają na naturalność obrazu ale Ja tak jak wiekszość tutaj, wolę jednak płynny obraz niż szarpanie. Ideałem byłyby filmy kręcone na trochę wyższych obrotach ale jak wiadomo ideały nie istnieją.
 

enceladus

Banned
Swoją drogą taka ciekawostka. Ludzie którzy widzieli już fragmenty Hobbita, kręconego jak wiadomo w 48 FPS'ach też narzekają na zbytnią teatralność obrazu pomimo tego że tam klatki wcale nie były sztucznie dorabiane. Wniosek z tego taki że to nie sztucznie dorabiane pośrednie klatki obrazu powodują tę niemiłą przypadłość tylko zbyt duża płynność filmu, sama w sobie.
Tak więc najlepiej jakby filmy nagrywane były w powiedzmy 28 FPS'ach.
 

czesiek85

New member
PROBLEM W TYM ŻE PLYNNY motion plus poprostu ścina..mam 40 h6400 z 100hz matrycą...czy u was tez motion plus przycina ?
 

ibotto

Member
Wniosek - MCI 400 to zbyt niska wartość aby ruch był płynny.
Czy piłka w locie do bramki wygląda jak meteoryt na Nowosybirskiem ?
 
Do góry