Montaż wieszaka ART AR-18

Mobile

New member
Witajcie, mam mały problem z zamontowaniem wieszaka, mianowicie - nie mam pojęcia jakim wiertłem mam zrobić dziurę w ścianie. W instrukcji wyczytałem "...wywierć otwory w miejscach zaznaczonych używając wiertła 1/2" do betonu". Jaki to rozmiar wiertła? Pisze, że 1/2", ale na pewno jest to jakiś błąd, ponieważ kołki rozporowe mają średnicę na oko ponad 1cm, a wiertło 1/2 ma średnicę 1/2mm(absurd!). Jeśli ktoś mocował tv z takim wieszakiem, to proszę o napisanie jakiej wielkości wiertła używał. Nie chcę rozpruć całej ściany, bo mieszkanie miesiąc po remoncie. Liczę na szybką odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

Mobile

New member
Zapomniałem całkowicie, że ten temat założyłem i to przez to tak nie odpowiadałem :C

Ostatecznie okazało się, że moja wiertarka potrafi się wwiercić w beton na ok 2cm, a wymagane jest ok 6,5 - 7cm, więc skontaktowałem się z znajomym budowniczym, który zamocował mi telewizor bodajże 14-stego. Jeśli ktoś by miał podobny problem - należy użyć wierteł o średnicy 0,8mm (wiertła z numerkiem 8 ) do montazu tego wieszaka. Odpowiadając na pytanie u góry - posiadam 42" plazmę Panasonica.
 

galaxteck

New member
Czy ktos wieszal na uchwycie art ar-18 tv 65"? Producent niby pisze, ze do 70", a wiekszosc ofert w sklepach czy na aukcjach pisze, ze 60" to max..
 
Do góry