Montaż głośników ściennych w ścianie pełnej (pustak, żelbet, itp.)

nivepl

New member
Jako część kina domowego potrzebuję zainstalować 3 głośniki w ścianach. 1 centralny i 2 satelity surround. Problem polega na tym, że głośniki są przeznaczone do montażu w ścianach kartonowo-gipsowych. Głośniki to konkretnie Monitor Audio W150 LCR (centralny) i PRO-80 (satelity).

No i właśnie pytanie jak takie głośniki wmontować w ścianę pełną typu pustak silka czy ściana żelbetowa? Samo wycięcie otworu w ścianach mnie nie przeraża, bardziej to jak zapewnić prawidłowe i pewne osadzenie takiego głośnika w pełnej ścianie tak by stabilnie był zamocowany i nie było problemów z mikroruchami głośnika w ścianie, obijaniem się głośnika w otworze podczas głośnej muzy, itp. Po prostu by było to zamontowane w sposób prawidłowy.


Nie mam pojęcia jak zabezpieczyć taki głośnik w ścianie i jak przygotować otwór by było to zrobione prawidłowo. Nigdzie w sieci też nie znalazłem poradników jak zamontować głośnik przeznaczony do ścian gk w ścianie pełnej. Stąd liczę na pomoc i wskazówki osób, które już przerabiały temat. Z góry dzięki za pomoc.
 
Do góry