Montaż głośników na ścianie

adaskom

New member
Witam,
zastanawiam się nad zakupem KD ale na wstępie w mocno obciętej wersji czyli amplituner Onkyo 605 i para monitorów Dali Ikon2 lub Monitor Audio RS1 (nie słuchałem jeszcze żadnych, inne propozycje ?).
Głośniki te miałyby zostać powieszone na uchwytach na wysokości 120 - 150 cm ze względu na dwulatka który sobie biega i wszystkim jest zainteresowany. Obecnie nie mam za bardzo jak ustawić podłogówek no i obawiam się też o palcowanie kopułek, autka w BR i takie tam ;).
Czy montaż na tej wysokości ma sens szczególnie jeśli będzie bądż co bądż na uchwycie, który jak sądzę nie zastąpi dobrych standów?
Druga sprawa to czy te a jeśli nie to które monitorki zagrają dobrze w pomieszczeniu 4x5 ~20m2 ? Bardziej interesuje mnie obecnie stereo niż kino.

Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kolumny, powinny byc na wysokości uszu słuchacza. Na uchwytach trochę cienko ale jak nie ma innego wyjścia.

Monitor Audio RS1 moge śmiało polecić.

82.jpg
 

adaskom

New member
Dzięki za odpowiedz. Koncepcja jednak powoli zmienia się w stronę głośników podłogowych, mianowicie Canton 409 które posiadają metalowe maskownice Warto posłuchać?. Btw ile kosztowałby Onkyo 605 + GLE 409 u czarnego assasina ? :grin:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Cantony będa męczyć przy dłuższym słuchaniu, z muzykalniejszych kolumn mających metalowe maskownice moge polecić Infinity Beta 40 i Beta 50.

BETA40BK.jpg
BETA50BK.jpg
 

marcz

New member
Wtrącę się do dyskusji - jak wygląda sprawa z podstawkowymi Ininity Beta 20. Jak duże pomieszczenie są w stanie sensownie nagłośnić (para) i czy w ogóle nadają się do tego typu celów, czy raczej jedynie jako tyły w KD?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Beta10 potrafia już miło nagrać. Z tym nagłośnieniem to bardzo subiektywne, Beta20 i 16m2 z normalnym poziomem głośności.
 

marcz

New member
Szczerze mówiąc, jestem miło zaskoczony taką odpowiedzią. Beta 20, mimo, iż wyglądają bardzo niewinnie (w porównaniu np. do JBL E30) to jednak mają dość szerokie pasmo przenoszenia (przynajmniej na papierze). Szukam czegoś co w pomieszczeniu o wielkości ok. 16-20m^2 będzie w stanie ładnie zagrać, ale interesują mnie to zwłaszcza monitorki, które potrafią ładnie grać już przy niewielkiej głośności.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Słuchałem u siebie w domku na 16m2 Beta 10 i byłem mile zaskoczony ciepłym dzwiękiem choć przetworniki alu+ceramika wskazuja na co innego :)
 
Do góry