Montaż anteny do N , opis praktyczny

autorus

New member

Paweldubiel

New member
dzieki za odpowiedz!
nie chce tworzyc nowego tematu bowiem moje drugie pytanie jest zwiazane bezposrednio z anteną wiec..

Jaki uchwyt balkonowy bedzie nalepszy(najbezpieczniejszy) prosty czy moze katowy?
Kątowy: http://www.allegro.pl/item149770220_wysiegnik_mocowania_anteny_balkonowy_katow_prawy.html

Prosty: http://www.allegro.pl/item149769056_wysiegnik_mocowania_anteny_sat_do_balkonu_prosty.html

i czy wogóle,taki mały uchwyt(a może to tylko takie wrazenie?) nadaje sie do takiego "talerza"?
 
Ostatnia edycja:

JaW

New member
Diseq

Ponieważ kilka osób ma problemy z diseqc - polecam model Golden Interstar, podwojny, do kupienia np. na allegro za 16 złotych. Dziala z n-ka bezproblemowo, odbior Astry bez zadnych zaklocen (na antenie Triax 100cm).
 

dejot

New member
Ja też dołożę kilka zdań skoro nadal są pytania co z czym działa lub nie działa.
Przedwczoraj kupiłem nbox recorder i jednocześnie zamówiłem nową antene i konwerter (nie -N-kową).
W związku z tym że antena miała dojść na drugi dzień a ja nie chciałem patrzeć na nboxa w kartonie to podłaczyłem go do starej anteny C+ 60cm z wiekowym pojedynczym konwerterem. Oczywiście podłaczyłem tylko jeden tuner bo tylko taki był konwerter.
Wszystko zadziałało natychmiast - siła sygnału 70-75, jakość 55-65. Całkiem nieżle jak na tak małą antene i 7-letni konwertr.
Na tym jednym konwerterze aktywowałem nboxa i również wszystko poszło dobrze (oczywiscie bez VOD).
Dzisiaj zamontowałem nową antenę Corab 90 i konwerter Monoblock Twin Maximum V-22.
Antenę montowałem pierwszy raz w życiu i cała operacja wraz z montażem uchwytu balkonowego i przewierceniem 30-centymetrowej ściany dla przeprowadzenia dwóch kabli trwała ok. 1,5 godziny. Po kilku zgrubnych ruchach czaszą pojawił się śladowy ale już właściwy sygnał z właściwego satelity czyli tzw. "jakość". Piszę to po to, gdyż nadal jeszcze często można przeczytać teksty że ktoś złapał poziom sygnału 100% a jakość ma 0%. Wniosek jest jeden - złapał satelitę nie tego co trzeba czyli nie Hot Birda.
Po dokładniejszym dostrojeniu anteny na wzkaźniku było już tak: poziom 95-98 / jakość skacząca pomiedzy 80-90. Więcej już nie dało rady wycisnąć z samej czaszy. Poziomy już gwarantowały stabilny odbiór ale powalczyłem dalej raczej już tylko dla samego wyniku. Dygnąłem na bok o kilka stopni konwerter oraz lekko pokombinowałem nim typu "przód-tył" i bingo.

Na Hot Bird jest teraz tak:
Antena 1 - poziom 100 / jakość 100 i tak stoi cały czas
Antena 2 -poziom 95-98 / jakość 96-100 i skacze pomiędzy tymi cyframi

A na Astrze tak:
Antena 1 - poziom 100 / jakość 100 (stoi non stop)
Antena 2 - poziom 97-100 / jakość 93-100 (skacze)

Niebo zachmurzone ale bez opadów, godzina 18-19.
Zestaw taki jak ten: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=74&id=645
Wszystko dobrze śmiga i przełącza pomiędzy HB i Astrą. Również nie było problemów z HDMI tak z fonią jak i z wizją we wszystkich rozdzielczościach (plazma Pionek PDP-436RXE).
Może komuś się to przyda.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kazucha

New member
Kilka dni temu kupiłem sobie n-kę; wlazłem na dach pokręciłem antenką z dobre 3 godziny i max co osiagnałem to siła 100% a jakośc 32-38%, przez co nie mam kilku kanałów(Wszystkie tvp i jeszcze kilka).Co może byc przyczyna tak niskiej jakości, a w efekcie (tak myśle) brak niektórych kanałów? (mysle , że dalsze kręcenie anteną nic nie da >40 to max co potrafie wycisnąć).Dodam, że mam czasze 80cm, a konwerter single Gray line ap8-xt2e(może mam go wymienić????? (kupiony w salonie C+). Czy ktoś sie spotkał z taka dysproporcja siła do jakość?
Z góry dziekuje za pomoc
 

Velvivaldi

New member
kazucha napisał:
Kilka dni temu kupiłem sobie n-kę; wlazłem na dach pokręciłem antenką z dobre 3 godziny i max co osiagnałem to siła 100% a jakośc 32-38%, przez co nie mam kilku kanałów(Wszystkie tvp i jeszcze kilka).Co może byc przyczyna tak niskiej jakości, a w efekcie (tak myśle) brak niektórych kanałów? (mysle , że dalsze kręcenie anteną nic nie da >40 to max co potrafie wycisnąć).Dodam, że mam czasze 80cm, a konwerter single Gray line ap8-xt2e(może mam go wymienić????? (kupiony w salonie C+). Czy ktoś sie spotkał z taka dysproporcja siła do jakość?
Z góry dziekuje za pomoc
Tańszego nie było? Raczej słabizna, choć nie piszesz gdzie jest antena. Konweter to serce anteny i lepiej jakby miał 0,2 dB, po za tym pokręć polaryzacją.
 

kazucha

New member
Velvivaldi napisał:
Tańszego nie było? Raczej słabizna, choć nie piszesz gdzie jest antena. Konweter to serce anteny i lepiej jakby miał 0,2 dB, po za tym pokręć polaryzacją.

Gdzie jest?- na dachu przykręcna do masztu. Z nadzieją czekam na dalsze sugestie i pozdrawiam.
 

Kayman

New member
Jakość sygnalu N-BOX

Edit Tuptus55: Witam
otrzymujesz ostrzeżenie za zakładanie tematu, na który jest odpowiedź na forum. Post przenoszę


Czy sygnal ok 75% i jakosc obrazu 100% mozna uznać za dobre i wystarczające czy kombinawać z czaszą, konwerterem żeby uzyskać lepszy wynik. Ogólnie z jakości obrazu jestem zadowolony, używam N-Boxa z dyskiem i LCD SONY 40V2000. Mysle nad użyciem lepszych wkręcanych końcówek i zmiany kabla HD, w chwili obecnej podlączenie LCD - NBox tylko przez kabel HDMI, zostawić tak czy laczyc również innym?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Przy tych parametrach raczej pozostaw czaszę w spokoju;) Kabel im lepsze są parametry (żyły,ekranowanie,izolacja)tym lepszy odbiór programów,a jeśli HDMI działa poprawnie to po co dokładac inne połączenia?Ja osobiście nie zmieniałbym nic w ustawieniach,a jedynie wymienił kabel HDMI.
 

hojnorek

New member
JaW napisał:
Ponieważ kilka osób ma problemy z diseqc - polecam model Golden Interstar, podwojny, do kupienia np. na allegro za 16 złotych. Dziala z n-ka bezproblemowo, odbior Astry bez zadnych zaklocen (na antenie Triax 100cm).

Potwierdzam :) ja mam całą instalację zrobioną na Goldenie :)
telerz 80cm + 2x konwerter platinum + diceqc
0 stresu, 0 problemu :)
 

WVR

New member
hojnorek napisał:
Potwierdzam :) ja mam całą instalację zrobioną na Goldenie :)
telerz 80cm + 2x konwerter platinum + diceqc
0 stresu, 0 problemu :)

Witam
Ja po czterech dniach walki z diseqami polecanymi na róznych forach w koncu znalazlem tego który naprawde dziala w 100% z nboxem recorderem

http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/01/0102.dat


Nie chodzil u mnie telkom telmor,viper,golden.

Najwazniejszym parametrem do wspolpracy z tunerami nki jest separacja pomiedzy wejsciami niepracujacymi -wszystkie diseqi z parametrem tlumienia poniżej 25dB nie beda dzialac! poniewaz tuner bedzie widzial sygnal z dwoch anten jednoczesnie.

Istotne dla jakosci obrazu jest tez tlumienie dla wejscia aktywnego *max 1 dB
http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/01/0102.dat
pozdrawiam
 

mark14

New member
czy da się jeszcze coś poprawić?

Niestety kupiłem N po ostatniej aktualizacji w której miernik sygnału jest pokazywany tylko dla głównego transpondera. Skutkiem tego jest zacinający się chwilami obraz na np. kanałach TVP czy AXN mimo, że miernik chwilami pokazuje jakość do 100%, a siłę 90%.
Trochę kombinowałem, ale i tak najlepszy jest obraz na tych słabszych kanałach przy największej jakości dla głównego transpondera. Czy w takim przypadku oznacza to, że azymut anteny (80cm) jest dobry i trzeba pokręcić tylko konwerterem lub anteną pion-poziom?
 

kernit1

New member
Witam wszystkich forumowiczów i mam pytanie czy taka antena ofsetowa 85 Golden Interstar + konwenter Golden Interstar GI 201 Single Platinium - 02dB jest lepszym wyborem od zestawu firmowego "n"-ki. A może coś innego?
 
Do góry