Montaż anteny do N , opis praktyczny

tybek

New member
Ja po przeczytaniu tego tematu byłem lekko przerażony instalacją N-ki ale jak się okazało zadziałało bez żadnego problemu dodatkowo na starej antenie wizji (60) z nowym konwerterem na którym poprzednio chodził CP wszystko śmiga nic się nie tnie. Druga sprawa w styczniu/lutym i tak założę większy talerz.
 

Saracen

New member
Ja też myślałem, że będzie gorzej. Poczytałem sobie, przygotowałem potrzebne rzeczy i poszło w 2h. Instalowałem na balkonie i miałem małe problemy z przewierceniem się z balkonu do mieszkania (twarda terakota stanęła na drodze). Potem ok 1h ustawiania anteny i wszystko śmiga jak trzeba.
 

margielm

New member
cześć!
Opisywałem
na poprzedniej stronie (ze względu na licznik moich postów nie mogę dać linka) moje wątpliwości co do zamontowania anteny satelitarnej. Poszedłem w końcu do administracji by powiedzieć się czy muszę jakieś pozwolenia załatwić, lub przynajmniej zapytać kogoś o zgodę. Ludzie tam byli naprawdę zaskakująco mili, ze wszystkim mi pomogli a pan inspektor podpowiedział mi aby antenę jednak nie montować przy oknie (tak jak chciałem) tylko na dachu a kabel puścić kanałem wentylacyjnym. Musze powiedzieć, że sam wcześniej o tym myślałem ale nie byłem pewny czy to możliwe.
A co Wy na to? robiliście coś takiego? widzicie/znacie jakieś przeciwwskazania?

Dzięki serdeczne i życzę szczęśliwego nowego roku!
 

p@well

New member
Przewód kominem wentylacyjnym to dobry, bezkonfliktowy sposób. Nie musisz prowadzić kabla po części domu, może się zdarzyć że komin masz bardzo blisko TV. Do tego mocowanie anteny nie nie niszczy elewacji, czasem jest to ważne. Minusem może być problem dojścia do anteny w razie przestawień lub dużych opadów śniegu, ale to jest różnie w różnych domach.
Sam w ten sposób połączyłem 2 TV na różnych piętrach domu - żadnego kabla po ścianie tylko wyjście przy półce.
 

broda1725

New member
Bez reklam
A ja mam takie pytanko czy ustawienie anteny (czasza 90cm) na Ant 1 siła 84/ jakość 100 - Ant 2 siła 85/ jakość 100% a BER 0.0 jest dobrze ? czy wszystko powinno dobrze śmigać ?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Jest rewelacyjnie :) Odczytaj jeszcze te parametry na kanale 20 MGM. Jeśli będzie podobnie to możesz spać spokojnie.

Pozdrowienia!
 

broda1725

New member
Bez reklam
Jak odczytać te parametry na 20 kanale MGM ? czy wystarczy ustawić ten kanał i wejść w setup i sprawdzić diagnostyka anteny ?

Jeśli w ten sposób to mam Ant 1 81/100 // Ant 2 84/100 // BER 0.0
 
Ostatnia edycja:
E

elsonn

Guest
ok, falstart, juz mam. nie czytac dalej

witram.

kupoilem sobie cyfre +. wszystko spoko, antene zalozylem, mniej wiecej w dobrym kierunku, wlaczam dekoder/terminal i chce ja dostroic. i teraz tak, wlaczam to menu z moca sygnalu i zanim mi sie pojawia, wyskakuje mi komunikat, ze podczas nagrywania nie mozna ustawiac . i sie zastanawiam, jakiego k#$@ nagrywania, nic nie nagrywam. o co kaman.

karte abonencka mam wlozona, nie wiem jak mam znalezc ten sygnal,

ktos moze mi pomoc?
z gory dzieki

ok, falstart, juz mam.
 
Ostatnia edycja:

goliard

New member
montaż anteny na długim uchwycie

Witam,
mam tak ustawiony blok, że aby konwerter widział satelitę muszę oddalić antenę od balkonu około 115 cm.
Jak i z czego powinien być zrobiony uchwyt, żeby ta cała konstrukcja była możliwie jak najbardziej stabilna?
 

margielm

New member
Cześć,
Opis wspaniały i chętnie bym sprawdził go w praktyce, ale... no właśnie - niestety jest jedno małe ALE. Większość bloków w mojej okolicy ma całkowicie płaski dach.. Lecz oczywiście nie mój ;) mój ma trochę spadzisty, ale już ta "trochość" dachu sprawia że boję się na niego wleźć ;) Dlatego jestem zmuszony zapłacić za to innym ludziom.

Ktoś tutaj polecił mi http://www.a2c.pl , ale wydaje mi się, że oni są drodzy.
250 zł + uchwyt ok 40 zł + 2,5 zł/metr kabla - za zamontowanie anteny 80 cm na dachu.

Co myślicie o tej ofercie? jest ok czy drogo? a może macie sprawdzonego i niedrogiego fachowca do polecenia (Warszawa)?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
 

acton777

New member
Bez reklam
goliard napisał:
Witam,
mam tak ustawiony blok, że aby konwerter widział satelitę muszę oddalić antenę od balkonu około 115 cm.
Jak i z czego powinien być zrobiony uchwyt, żeby ta cała konstrukcja była możliwie jak najbardziej stabilna?
To nie konwerter ma widzieć satelitę, tylko antena. Które to piętro :confused:
 

tarind

New member
Orientujecie sie czy Nka ma jakis autoryzowanych monterow?? Chodzi mi o przymocowanie masztu do elewacji oraz ustawienie anteny.
Na www nic nie moge na ten temat znalesc
 
Do góry