monobloki do amplitunera

xye5

New member
witam

czy ktos wzbogacal amplituner w monobloki ?
konkretnie chodzi o onkyo 805 i dodanie parki na fronty

czy jest poprawa dzwieku w stereo i jesli to tylko w stero czy kinie tez ?

pozdrawiam
 

xye5

New member
dzięki to mam jeszcze jedno pytanko
przy kiepskich jakościowo płytach cd albo np stacjach radiowych
często jest taki efekt że dźwięk np talerza z perkusji dość szybko się ucina
to wina wzmacniacza czy raczej głośników ?

generalnie jak jest dobrej jakości płyta albo materiał w dts, dd wszystko jest ok.

pozdrawiam
 

xye5

New member
ok :)

to jeszcze jedno mam zamiar nabyć coś takiego
Vincent sp-997

w sumie parka tyle co sam ampli warto ?

pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Cacy i na pewno nie odmówi nam muzykalności.

vincent_sp997.jpg
 

xye5

New member
ok to jade posluchac jak sie spodoba to zakupie i jesli ktos bedzie zaintersowany to moge opisac jak to gra :)

pozdrawiam
 

xye5

New member
Udało mi się wypożyczyć klocki do przetestowania w domu
Jestem po dwóch godzinkach męczenia sprzętu muzyka od spokojnej instrumentalnej do mocnego metalu

Między innym Prince, U2, Queen, Vanessa-Mae, Iron Maiden, Metallica, Running Wild, Gary Moore

Wrażenia mieszane efekt jest mniej więcej taki po przełączeniu na klocki gra nieznacznie głośniej ale wygląda jakby te wzmacniacze miały dziwną charakterystykę podbijają gdzieś pomiędzy średnimi częstotliwościami a wysokimi (efekt przesterowania) kiedy słucha się jakiejś rąbanki praktycznie wszystko zlewa się w jeden jazgot i ciężko wyodrębnić instrumenty no jest głośno i tyle. Samo onkyo radzi sobie o niebo lepiej instrumenty są odseparowane dźwięk czysty, cena klocka w sklepach internetowych jest pomiędzy 1700-1900 ja miałem ofertę 1500 sztuka, generalnie 3000 za parę kiedy samo onkyo to koszt około 3200, naprawdę starałem się jak mogłem usłyszeć przewagę tych końcówek ale wygląda że grają znacznie gorzej niż końcówki ampli.

Sprzęt to ampli Onkyo 805, Cd DX-7555, głośniki JBL ES 80

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

xye5

New member
Kalibracja była wcześniej robiona zresztą leciało na wyłączonym equalizerze i na ręcznych ustawieniach. Odległości głośników się nie zmieniały częstotliwości odcięcia też bez zmian

pozdrawiam
 

xye5

New member
Ale on nie był używany :)

pisałem że grało na czysto lub na ręcznych ustawieniach


jakby te końcówki były po 5 zł to ok jak by po jakiejś dodatkowej elektronicznej obróbce grały lepiej niz końcówki onkyo

ale za cene równa cenie całego ampli to można się spodziewać wyraźnej poprawy bez magii ;)

pozdrawiam
 

p0is0n

New member
xye5 napisał:
z tym ze testowane byly wzmacniacze mocy nie preamp

pozdrawiam

jak chcesz poprawy swojego zestawu to wymien te JBLe na cos porzadnego, np Acoustic Energy AElite 3. JBL ES ma charakterystyke dobra do naglosnienia sali gimnastycznej, ale subtelnosci niet!
 

xye5

New member
p0is0n napisał:
jak chcesz poprawy swojego zestawu to wymien te JBLe na cos porzadnego, np Acoustic Energy AElite 3. JBL ES ma charakterystyke dobra do naglosnienia sali gimnastycznej, ale subtelnosci niet!

kurcze pytanie bylo proste czy wymiana koncowek mocy cos da
oczywiscie mozna sie rozwodzic wymien to wymien tamto
ale generalnie pytanie dotyczylo konkretnej sprawy
co do jakosci dzwieku generowanego przez glosniki to jest sprawa gusty kazdy slyszy inaczej komus sie podoba jedno komus innemu drugie i to jest fajne bo malo smiesznieby bylo jakby same klony lazily ;)

a tak na marginesie to jest podobnie jak z obrazem jak slaba jakosc materialu to i proesory wizyjne nie pomoga

jak slaba jakosc nagrania audio tak samo

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
W ogromnym uproszczeniu :

- dźwięk z słuchawki telefonicznej będzie tak samo dobry z ONKYO jak i
z 10 razy droższego Mark Levinsona - ważne jest źródło.

Może nie dopasowałeś końcówek do preampa , może głośniki nie radzą
sobie z sygnałem , może ....

Znajomy testował podobną konfigrację (905) z Wadią, Gamutem i JMLab .
Efekt taki, że ... 905 nie nadaje się jako preamp - niestety.

Zastąpienie samych końcówek, jak widzisz, nie zawsze wiąże się z
polepszeniem efektu końcowego .

Pzdr.
 

xye5

New member
BoDeX napisał:
W ogromnym uproszczeniu :

Zastąpienie samych końcówek, jak widzisz, nie zawsze wiąże się z
polepszeniem efektu końcowego .

Pzdr.

Chodziło o to żeby przekonać się czy dodanie końcówek coś poprawi w tym przypadku, nie mówię że onkyo jest super hyper do muzyki opisałem tylko swoje wrażenia po podłączeniu tych konkretnych końcówek do onkyo nie przeczę, że z innym preampem efekt będzie powalający

pozdrawiam
 
Do góry