Monitory jako surround

bystry1975

New member
Niedawno nosilem sie z zamiarem kupienia zestawu kolumn za okolo 1300zl.Okazalo sie,ze bede musial uzyc monitorow jako fronty(jedyny mebel w pokoju-kanapa bedzie zmieniona na wieksza)bo kanapa zasloni mi glosnik.Wybor padl na Monitor Audio M2-dostalem na nie b.dobra cene.Kolumny bardzo przypadly mi do gustu.Juz po chwili odsluchu wiedzialem,ze to jest to.
Chcialem Was zapytac,czy jesli postawie druga taka sama pare jako surroundy nie obciazy to zbytnio ampli(Denon AVR 1312)Niby ma 110W na kanal-kolumna 100W.Moge tez kupic Monitor Audio M1,ale bas reflex jest z tylu(beda staly blisko sciany),no i za podobna cene moge miec M2.
Powiedzcie jeszcze,czy takie glosniki roznia sie duzo przy odsluchu dzwieku wielokanalowego od zwyklych malych podstawkowych.Lubie bardzo MCH.STEREO.Uzywam satelitki Eltax z zestawu Universe,ktore zostaly mi z poprzedniego zestawu.Doradzcie czy warto sie pakowac w te Monitor Audio,czy moze macie jakies sugestie w zwiazku z Kolumnami efektowymi z bas refleksem z przodu?
Pzdrw!
 

don111

Banned
pewnie chodziło o Monitory Audio :lol:

bas reflex nie ma takiego znaczenia przy satelitkach, w dodatku w Monitor Audio możesz je zatkać bez utraty basu
jeśli słuchasz w multichannel stereo, czyli surroundy mają dawać nie tylko efekty pogłosu jak tradycyjnie, ale idzie na nie całe pasmo to lepiej weź te większe
 
Do góry