Monitory do Camridge Audio A5, jakie?

Damaran

New member
Wstępnie udało mi się znaleźć w bardzo dobrym stanie wzmacniacz Cambride Audio A5 za 350 zł z kablem zasilającym prawdopodobnie ARTECH AUDIO. Zastanawiałem się też nad 340A lub 540A ze względu na obsługę pilotem, jednak nadarzyła się okazja to raz, a dwa testy wskazują że A5 zdecydowanie wypada lepiej.

Pozostaje kwestia dobrania przyzwoitych monitorów. Pierwszy zakres cenowy to 800 zł, drugi o ile będzie warty swojej ceny i znacząco wpłynie na jakość dźwięku - 1200 zł. Oczywiście najlepiej jakby były to używki, myślę, ze da to większy wybór spośród dostępnego sprzętu. Zawiałem się nad AE Aegis Evo One, ze względu na to że miałem okazję słuchać wiele godzin muzyki na AE Evo 3. Dlatego też jest to pewien punkt odniesienia dla mnie. Jednak zastanawiam się także nad wyborem AE Neo One.

Dlaczego monitory? Póki co sprzęt będzie stał w dosyć niedużym pomieszczeniu, być może z czasem przeniosę go do salonu. Póki co takiej potrzeby nie ma więc traktuję ten zakup jako inwestycję na najbliższe 1,5 roku przynajmniej. Myślę, a nawet jestem przekonany że wzmacniacz posłuży mi kilka dobrych lat, także z kolumnami podłogowymi.

Pozostaje pytanie: jakie monitory polecacie i dlaczego?
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 141725

Guest
Posłuchaj Dali Concept2, Monitor Audio BR2. (nowe do 1200, używane spokojnie poniżej 800zł). Obydwa modele Bass Reflex z przodu czyli możesz je postawić blisko tylniej ściany.
 

Damaran

New member
Prezentują się całkiem przyzwoicie, poszukam jeszcze testów, chociaż już dotarłem do wielu informacji, że pod wzmacniacze Cambride Audio najlepiej lub także najlepiej prezentują się właśnie głośniki Acoustic Energy.

Za 2200 zł CA A5 + AE Evo 3 + woofer Magnat + kable - taka okazja. Brzmi interesująco. Jednak to nie małe monitory i mogą nie spełnić się w takim pomieszczeniu chociaż raczej głośne słuchanie i tak odpada więc ustawienie bliżej ścian nie wpłynie znacząco na jakość dźwięku. Zbieram jednak dalej opinie
 
D

Deleted member 141725

Guest
AE Evo 3 nie słyszałem, ale jak Ci odpowiada dźwięk to pewnie ;) Postaraj się jednak dobrać głośniki, aby nie było suba bo tani sub w muzyce potrafi wszystko zepsuć :(. Nie podałeś modelu tego magnata ale np. mój kolega ma chyba 200A czy coś takiego (dał 400zł) i jak w kinie robi wrażenie tak przy muzyce (nie liczę typowych "łupanek") nawet on przyznaje, że lepiej wyłączyć.
 

Damaran

New member
Zgadza się, prawdopodobnie jest to Magnat 200A i ja także jestem zdania że lepiej go wyłączyć, można polemizować czy przy takim zestawie bez woofera Evo 3 brakuje nieco niskich tonów, ale woofer z kolei nadrabia je aż nadto, być może to przez jego taniość, a być może przez to jaką funkcję ma spełniać. Mimo to ten Magnat kosztuje 250 zł na allegro używany więc trzeba powalczyć o cenę. Chociaż kilka dni temu na alledrogo Evo3 poszły za 1000 zł od pewnego użytkownika, który ostro handluje sprzętem sprowadzanym. To znacząco obniża wartość zestawu, no nie wspominając już o jego wartości sklepowej, bo tu na pewno można wskazać ogromne oszczędności. W tygodniu postaram się ten zestaw przetestować na małej powierzchni pokoju.
 
Do góry