Monitory do 6000 zł

seguar

New member
Moje pytanie jak w temacie. Poszukuję monitorów do stereo o poniższych parametrach:
- cena max 6000,-
- bass reflex z przodu
- praktycznie uniwersalne -od klasyki, przez hip-hop/rock/ elektronikę aż po szanty:)

Pytam, ponieważ planuję rozpocząć wyjazdy na odsłuchy i chciałbym mieć jakąś listę godnych uwagi modeli.
 

collider

New member
Bez reklam
Gdybyś mógł przekroczyć budżet o 3 tyś to od razu bym ci zaproponował B&W PM1 :).
W twoim budżecie zobacz Definitive Technology StudioMonitor 65.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego budżetu mało kolumn słyszałem, ale polecę Ci do odsłuchu Kef R300. Odsłuchałbym jeszcze Dynaudio Focus 160. Tylko niestety obie kolumny bass-reflex z tyłu.
 

seguar

New member
Dzięki za info chłopaki:) Postaram się odsłuchać w/w. A czy możecie napisać cos na temat monitorów Usher Audio N6300?
 

ns3

New member
A ja bym posłuchał jeszcze Usher model w zależności od finansów ale grają o wiele muzykalniej niż B&W takie jest moje zdanie
 

ns3

New member
Najpierw posłuchaj 520 chodź wydają się małe u mnie grają z Rowerem w pokoju 16 m później v601 a ma końcu Usher Dancer BE 718 które idealnie spełniają Twoje oczekiwania
 

SDman

Banned
Nie mam jeszcze lecz będzie:
- Marantz NA8005
- Marantz PM7005
Metraż ok. 16m2

Witam,
od razu zaproponuję Ci abyś nie popełniał błędu z elektroniką.
W paru wątkach już pisałem o koledze, który Onkyo TX-8050 musi sprzedać.
Jak porównał dźwięk właśnie na monitorach Spendor S1 ze wzmacniaczem Micromegi .
Historia skończyła się tak.
Wzięliśmy na odsłuch wzmacniacz z wbudowanym Dac Hegel H80.
Już było wiadomo, że to inna bajka ze Spendorami, więc kolumny o podobnym (angielska szkoła grania) brzmieniu jakie mu zaproponowałem to Proac studio 115.

Oczywiście oba klocuszki zostały na stałe u niego teraz dociera i lekko koryguje kabelkami.
Miód na ucho ! Zupełnie inny wymiar dźwięku nie tylko LP stereo
ale przestrzeń, głębia sceny -polecam.

Ten zestaw kosztował go 11,5k ale uważam osobiście, że może walczyć ze źle dobranym zestawami do 50k !!

Pozdr.
 

ns3

New member
Osobiscie nieslyszalem tego marantza z Twojej sygnaturki ale moim zdaniem wypadaloby posluchac tez innej elektroniki niemowie o hiend ale Rotel,Nad,Arcam.Troszke inna filozofia dzwieku ,ktora mnie sie osobiscie bardziej podoba.U mnie Rotel gra z Usherkami 520 i jest naprawde fajnie ,a z B$W niebardzo chcial gadac (bylo za ciemno).Dlatego chociaz kolumny to bardzo wazny klocek to uwazam ze bez dobrego wzmacniacza (wydajnego pradowo)niepokaza pelnych mozliwosci.
 
Do góry