monitory do 1000 zł

Misiek79

New member
Witam
Szukam głośników do pokoju o powierzchni 16m2, tylko do stereo, mają grać w połączeniu z kilkuletnim Denonem PMA 535 + DCD 655, do wydania mam ok 1000zł. Ma to być prezent dla ojca, więc w grę wchodzą raczej głośniki nowe. Ojciec słucha muzyki niezbyt głośno, więc glośniki muszą dobrze brzmieć bez zbytniego rozkręcania, muzyka to głównie starszy, spokojny rock czy pop w rodzaju Beatlesów, Tiny Turner, Whitney Houston, Dire Straits itp, do tego dużo radia. Ze względu na niezbyt duży pokój i niewygórowany budżet pod uwagę biorę raczej monitory (chyba, że ktoś ma jakąś sensowną propozycje spełniających wymagania podłogowców). Po lekturze forum i przejrzeniu ofert sklepów zastanawiam się nad którymś z poniższych modeli:
- Jamo C 603
- Magnat Quantum 603
- Dali Concept 1 lub Concept 2 (nie wiem czy z Concept 2 zmieszcze się w budżecie, wiec na razie ze znakiem zapytania, czekam na odpowiedz od sprzedawcy)
- Wharfedale Diamond 10.1 lub 10.2
- Mission M32i
- Monitor Audio BX1 lub M2
- Koda Harmony K2000B
- Klipsch B3
Które wybrać? Czy może jakieś inne, nie wymienione przeze mnie będą lepsze?
A może coś z podłogowych, np:
- Wharfedale Diamond 9.4
- Mission M33i
- KEF C7
 

pkomp

New member
1.membrana tekstylna dla miekkich nie drażniących wysokich tonów
2.duza membrana basowa(8 cali minimum) dla ciepłego basu - jak podłogowe(jednak lepiej) to z dużą komora basowa ale na jednym basowym głosniku minimum 8 cali - da to ciekawy dźwiek odpowiednio spowolniony i ocieplony
 

grzeseik

New member
a moze kef iq10?
pamietaj ze monitorki wymagaja ustawienia na standach. postawienie ich na szafce, miedzy ksiazkami pod sciana zabija ja...
 
Do góry