Monitor z tunerem czy tuner osobno?

Carbonic94

New member
Hej, niedługo chciałbym kupić monitor ok 23 cali służący też jako tv. Jako że posiadam od dłuższego czasu monitor LG i jestem zadowolony to też skupiam się na modelach tej marki. Znalazłem tu na forum dobre opinie na temat LG M2362D-PZ. Jednak teraz pojawiły się monitory LED, np. taki LG E2350V-PN -ram.net.pl/product_info.php?products_id=62515 . Nigdzie nie znalazłem testów czy jakichś opinii na jego temat. Nie ma on tunera, więc musiałbym kupić osobny, najlepiej zewnętrzny. W miarę sensowny i przystępny cenowo jest ten Tuner TV Leadtek WinFast TV PRO 1920 ram.net.pl/product_info.php?products_id=40973 . Nie znam się na tunerach, więc nie wiem czy jest odpowiedni :p W domu mam tylko kablówkę. Doradźcie mi co mam wziąć, proszę. Moje cenowe maksimum to 1100zł. Pozdrawiam. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli zmieścisz się w cenie to oddzielny tuner jest lepszym rozwiązaniem , nie wprowadza żadnych zakłóceń elektromagnetycznych na ekran.
 

leoo

New member
Ten monitor LG E2350V-PN to najnowszy model z podświetlaniem LED typu EDGE, stosunkowo niedawno pojawił się u nas na rynku i zbiera bardzo dobre opinie za jakość obrazu i wykonanie. Ale cena jest jeszcze dosyć wysoka. Lepiej kup albo nowy monitor z tunerem np. LG M2362WDP - ciekawy model albo tv np. LG 22LH2000 w niezłej cenie na allegro: LG 22LH2000 (HD Ready, 2 HDMI, MPEG-4) polecam !!! (1004078282) - Aukcje internetowe Allegro
Niby bez Full HD ale na takich "wielkich" matrycach i tak nie będzie większej różnicy a tuner według mnie będzie miał lepszy.
 

Carbonic94

New member
Heh, no i jak. Dowiem się czegoś konkretnego? Bo póki co to widzę tylko 2 sprzeczne opinie na temat zakłóceń obrazu przez tuner wbudowany :p
 

LUPO78

Banned
używam od grudnia M2362D z wbudowanym tunerem (analogowym i DVB-T mpeg-4) i jakoś nie mogę się dopatrzeć tych niby zakłóceń,ale jak już patrzeć z tej strony to czemu nie ma ich w TV gdzie tam są pakowane bardziej rozbudowane tunery hybrydowe które składają się z tunera analogowego,DVB-T,DVB-C i nawet DVB-S jakie tam powinny być zakłócenia dopiero
 
Ostatnia edycja:

Carbonic94

New member
Trochę mi się powyjaśniało. Zewnętrzne tunery z mpeg4 są drogie. Więc lepiej kupić wbudowany. Na placu boju u mnie występuje wspomniany LG M2362D ale PC oraz Philips 231t1, który przynajmniej ładnie wygląda, a cz kolwiek, wiele więcej o nim nie wiem :p vobis.pl/oferta/monitory/monitory_z_tunerem_tv/895481_monitor_23_tft_philips_231t1.aspx
Ktoś może wie więcej? :D:p
 
Do góry