monitor vs telewizor

ideja

New member
Jaka jest różnica między monitorem a tv lcd?
Porównuje monitory i telewizory 40 cali. Telewizor z rozdzielczością 1920x1080 można kupić za 2,5kpln, monitor o takiej rozdzielczości kosztuje około 8kpln. porównanie kontrastu wg danych producentów też wypada na korzyść telewizora.
Potrzebuję monitora/telewizora do wyświetlania obrazu z komputera w miejscu publicznym - więc nikt nie będzie się w to wpatrywał więcej niż 15 min. Co wybrać? Są jakieś powody żeby kupować monitor za kilka razy więcej niż telewizor?

Jedyny plus monitora (o ile jest bez tunera) to brak obowiązku płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego ;)??
 

pejotpe

New member
Bez reklam
ideja napisał:
Jedyny plus monitora (o ile jest bez tunera) to brak obowiązku płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego ;)??
Główna różnica to zwykle matryca (SIPS albo SPVA zamiast TN).
Kupno tv nie powoduje automatycznie powstania obowiązku płacenia abonamentu. Musi on być gotowy do natychmiastowego odbioru sygnału (podłączona antena!). Ja nie mam anteny i nie płacę abonamentu (zgodnie z prawem). Oczywiście nie oglądam też telewizji, bo szkoda mi na to czasu (szczególnie przy rocznym dziecku i drugim w niedalekiej przyszłości)...
 

slavi

New member
Obawiam sie, ze niestety jestes w bledzie.
Obowiazek placenia abonamentu RTV wiaze sie z samym posiadaniem telewizora lub radia a nie jego uzywaniem.
Niewazne zatem czy masz podpieta antene czy nie.
 
Do góry