Monitor, telewizor CRT/LCD do PS3

bachnaify

New member
Witam w kontekście PS jestem kompletnie zielony. PS zainteresowałem się 3 dni temu dopiero. Do tej pory latami siedziałem tylko w kompach. Nie gram na żadnej konsoli od 12 lat kiedy to ostatnio grałem na pegazusie. Nic nie wiem i potrzebuję pomocy przy zakupie PS oraz wyświetlacza. Nie znam się totalnie na złączach innych niż DVI, VGA.

Mam w domu monitor PC Dell P1130, ale podpinając do PS3 przez HDMI-VGA będę miał 30Hz co mnie od razu zabije. :shok:
Mam telewizor CRT Sony Trinitron 21 KV-M2171K , ale czytałem, że na crt 4:3 obraz wygląda fatalnie i jest tylko PAL! 720x536.

Zależy mi na dobrej reprodukcji koloru czarnego

Z dobrego czarnego zostaje plazma i tu pytam czy są jakieś rozsądne plazmy 32'' ? Oprócz tego TELEWIZROR CRT, może jest jakiś 16:9 z 720p, ale wtedy lock do 60hz nie ? Są też monitory PVA ale skalowanie w dół będzie tragedią jak będę musiał na monitorze 1920x1080 ustawić 1280x720 bo gra nie obsłuży FullHD.
Zostaje jeszcze szukanie telewizora LCD z PVA, ale takich modeli znaleźć nie mogę, wszędzie ipsy.

Na każdym telewizorze CRT podpiętym do PS3 będzie max 60hz ?

No i jak to jest z tym Lockiem 60hz na tv crt. Szukałem w google i ludzie piszą, że jest 50hz lub 60hz. Nie wyciagnę 100hz na żadnym crt tv w ps3 ?
No ale będę miał 60hz na tym crt, co z oczami ? Czytałem o CRT które mają 100hz ale podobno tylko na tv, a po podpięciu cyfrowym do konsoli 50-60hz ?
Nowe CRT też na sygnale do PS3 dają 60hz ? Nawet te nowe CRT co krzyczą 100HZ! ! ?


Znalazłem Panasonic Quintrix 32 cale 100HZ 16:9 TX-32PS12P za 250 zł. Tylko nigdzie nie podają rozdziałki. Gdzie tam chyba czytałem 1024x768 ale pewien nie jestem. Czyli kupa.

Rety właśnie czytam że plazma ma 50-60hz ?!?! Jak ludzie to wytrzymują. Przecież plazma też miga jak CRT !

Naszła mnie taka myśl - nowe radki nie mają VGA. Czyli używajac np. R9 290 i Dell P1130 przez hdmii-vga miałbym też max 30hz
 
Do góry