Monitor LG Cinema 4K - szalony?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Monitor LG Cinema 4K - szalony?

LG na targach CES zaprezentuje nowy monitor 4K 2,35:1 z technologią IPS. Ma 2 porty Thunderbolt i jest idealnym towarzyszem dla nowego Mac Pro.
lgmon_b_79967.jpg
LG się śpieszy .
Jak to bywało w ciągu ostatnich kilku lat, firma przedstawi na targach CES w Las Vegas
niektóre z jego nowych produktów, które oficjalnie odsłania w pierwszych dniach stycznia 2014 r.
Zaczynamy od monitora, z którym LG wchodzi na rynek. Jest to pierwszy monitor 4K DCI o nazwie
31MU95 . Posiada panel IPS i prawdziwe 4K, lub inaczej mówiąc 4096 x 2160 rozdzielczość w proporcjach 19:10. Taki tryb jest zgodny z sygnałami z profesjonalnych kamer 4K .
Sprzęt posiada Thunderbolt x 2 do 20 Gbps.
Thunderbolt (złącze komputerowe)

Monitor ma być dla profesjonalistów wideo. To jest idealny model dla nowego Maca Pro.
LG podaje, że monitor zapewnia 99% pokrycia przestrzeni kolorów sRGB.
Ceny nie podano.
Monitory z panelem 32 "Ultra HD IGZO są dostępne na rynku w cenie około 4000 euro
dday
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za to wlasnie lubie LG. Zawsze ich produkty zaspakajają moje oczekiwania.
Monitory juz w zasadzie od lat tylko LG i nic innego mnie nie interesuje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piszesz o modelu Dell U3415W dla ktorego LG wyprodukuje panel? ;)
Mnie interesuja monitory tylko UltraWide i o nich pisze.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
No takie LG to rzeczywiście wydaje się 8 cudem swiata póki się nie zobaczy jak świeci jakieś Eizo albo NEC ;).
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Mam już 2-gi monitor Gold Stara i znowu porażka. pierwszy był prezentem, więc nie marudziłem. Drugi kupiłem bo za rozsądne pieniądze był z matrycą IPS. jesli chodzi o kontrast, odwzorowanie barw czy czerń to pierwszy lepszy tv 32" za 1800 zł ma lepszy obraz.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzisiaj to juz nie ma kompletnie znaczenia. Kupując monitor od dawna juz nie patrzę na znaczek, a kieruje sie jakością, cena i ew.wygladem.
Wystarczy poczytać testy i porównania w sieci.
Sam mam od niedawna LG ultrawide (fotki w galerii) a bezpośrednim konkurentem jest Dell i Asus (są 3 monitory na rynku w tych proporcjach), z tych 3 wlasnie LG wypada najkorzystniej. Sam monitor jest fantastyczny i nie zamieniłbym na nic innego w podobnym budżecie. Swieci rewelacyjnie, co nie znaczy ze nie ma przypadłości każdego innego monitora w tym budzecie. Podobnie było z moim poprzednim monitorem. Mam tez tv/monitor chyba 28" i tez w testach na tle konkurencji wypadł podobnie.
Wystarczy tez spojrzeć na najnowszego flagowego smartfona od LG i porównać do konkurencji, a jedyna konkurencja jest iPhone 5s, Samsung S4, Nokia, HTC one i Sony.
iPhony po 4 tys mi sie psuły, HTC one (którego mam obecnie) wszędzie zachwalane tez maja usterkę, S4 tez sie psują, a Sony czy Nokia niczym nie odstaja na "+". Te wszystkie produkty są siebie warte, a na pewno iPhone nie jest mniej awaryjny od LG czy HTC one.
Czasy gdzie Nokia królowała juz dawno minęły.
My tu nie porównujemy profesjonalnych EIZO za 3x większa kwotę, a typowe sprzęty dostępne na pólkach sklepowych. Takie monitory stoją w marketach.
Nie ma mowy o zjawisku jakie występuje w motoryzacji Hyundai vs Mercedes.
W przypadku monitorów, LG jest na takim samym poziomie (często nawet lepszym) jak jakakolwiek konkurencja w tym samym przedziale cenowym.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widziałem w Saturnie LG IPS 21:9 ULTRAWIDE, nawet przy dużym świetle czarny wydawał się szary.

No tak, Ty widziales w Saturnie, a ja naleze do tych osob co ida, kupuja i testuja w domu, a jak cos jest badziewiem, to tak tez to opisuje. Nie przywiazuje sie emocjonalnie, jak cos jest nie tak, to na drugi dzien zwracam, albo wystawiam na allegro. Szkoda ze zapomniales dodac, ze wszystkie monitory stojace obok mialy dokladnie taka sama przypadlosc, bo jak wiemy zaden monitor (nie profi)
nie bedzie mial czerni plazmy.
Jak monitor stoi 1m nad Tobą, a Ty patrzysz od spodu to nie dziwne. Nie wspominając o tym ze jest cos takiego jak regulacja/kalibracja. A widziałeś jak swieci w sklepie plazma ZT? A widziałeś w domu? To teraz sobie poczytaj recenzje plazmy, czy tez tego LG/Della/Asusa. Ocenianie w sklepie czerni to jakiś żart. Porównaj do stojących obok monitorów, to sie przekonasz ze jeżeli coś dla Ciebie świeciło na szaro, to także każdy inny tam stojący świecił podobnie. Monitory w tym przedziale cenowym są do użytku domowego, naturalnie ze każdy z tych monitorów daleki jest od ideału.
Jeżeli chodzi o monitory, to dla mnie przed kupnem licza sie tylko testy i recenzje w sieci, nie zależy mi kompletnie co tam za znaczek będzie na dole. Co innego auto, sprzęt audio i masa innych produktów w których marka ma dla mnie znaczenie, ale monitory? Bez znaczenia. Chyba ze mówimy o profi sprzęcie, czyli wspomniany EIZO np.

Tutaj recenzja monitora ktorego widziales:
LG 29EA93 Review: Are Ultra Wide Monitors Next? - TechSpot
Konkluzja:
The LG Flatron 29EA93-P is an impressively wide IPS display that produces brilliant output with rich colors, deep blacks and excellent contrast. It’s possibly the most evenly-lit and brightest monitor I’ve encountered, armed with a plethora of ports (sans VGA), a USB 3.0 hub while also boasting solid construction, a stylish look and a myriad of OSD fine-tuning options.
Ocena: "Outstanding" 90pkt
 
Ostatnia edycja:

kkdrg

New member
Bez reklam
Mowa w artykule jest o tym że monitor "ma być dla profesjonalistów wideo" - cokolwiek to znaczy - stąd wzbudziło to mój uśmiech :).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To chyba zalezy od tego czym taki profesjonalista konkretnie sie zajmuje.
Stawiam na to:
LG IPS Monitor Ultra Wide 21:9 Aspect Ratio 29EA93 Expert Interview - YouTube (polecam caly film, jest tam word/excel itp.)
Zastosowan jest bardzo duzo, od modelowania 3D do kilku okien w przegladarce, komunikatorze, playerze itp.
Ja nie jestem profesjonalista, ale pracuje czesto na PS i monitor UltraWide jest stworzony do takich prac, to samo tyczy sie obrobki video. Chodzi o dodatkowa powierzchnie. Jest to nieocenione. Tak samo jak przy codziennym uzytkowaniu, nie wspominajac o grach itp. Wrzucalem mase linkow w dedykowanym watku, kto chce niech sobie poszuka. Nikt nikogo do niczego nie zmusza, ale krytyka kogos kto nie mial mozliwosci zestawienia z typowym monitorem jest nie na miejscu.
Ja jako szary uzytkownik szczerze polecam, do wyboru jest jeszcze Dell i Asus, a profesjonalisci juz tam sami sobie zdecyduja i wiedza co dla nich dobre.
Ja zyczylbym sobie, zeby kazdy mogl chociaz przez jeden dzien ocenic i porownac w domowych warunkach roznice.
 
Ostatnia edycja:

dominlesne

New member
Jest jeszcze kwestia awaryjności. Akurat tutaj LG wypada słabo jak do tej pory, bo o ich dzisiejszych sprzętach ciężko wyrokować - dopiero okaże się w przyszłości.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem, byc moze. Nie znam statystyk. Z mojego doswiadczenia, zero problemow, nigdy nic LG mi sie nie zepsulo a troche tych sprzetow juz mialem.
Paradoksalnie wlasnie tak to wyglada, a w powielane stereotypy juz nie wierze, nie w tych czasach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajny news, dzieki za linka. Powiem tak, o ile monitory UltraWide to moim zdaniem swietne narzedzie do codziennej pracy i jestem rekami i nogami za upowszechnieniem tego standartu (na domowym biurku), to w przypadku tv i tej przekatnej juz nie do konca. Oczywiscie mam tu na mysli standaryzacje sygnalu i ew.problemy z tym zwiazane. Czyli musielibysmy przechodzic niemal to samo, co w przypadku sygnalu 4:3 na tv panoramicznych 16:9. Rozciaganie, obcinanie, pasy itp.
Dokladnie to co bylo w przypadku tv Philipsa 21:9, swietna sprawa, ale nie dla kazdego.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Ja nie jestem profesjonalista, ale pracuje czesto na PS i monitor UltraWide jest stworzony do takich prac, to samo tyczy sie obrobki video. Chodzi o dodatkowa powierzchnie.
Ja mogę mówić tylko o video (o tym zresztą była mowa wyżej). I tę dodatkową powierzchnię zyskuje się poprzez użycie dwóch a nawet trzech monitorów. I ma to zdecydowanie większy sens niż jeden długaśny monitor. Zresztą jako podstawowy bardziej się przydaje format 4:3, a przy podglądowym to już zależy jaki materiał wyjściowy ale 16:9 jest dużo bardziej uniwersalny.
W tym ostatnim najważniejsza jest jednak nie format tylko bardzo precyzyjna kalibracja najlepiej sprzętowa, bo jakiekolwiek niezgodności to w filmie masakra. I obawiam się że tu nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie inwestował w takiego LG.


Nikt nikogo do niczego nie zmusza, ale krytyka kogos kto nie mial mozliwosci zestawienia z typowym monitorem jest nie na miejscu.

Nikt nikogo nie krytykuje. Jedyne zastrzeżenie to do tej marketingowej papki o rzekomym profesjonaliźmie w video tych monitorów. LG to potentat, wciskać kit umieją i mają na to gigantyczne środki i nie potrzebują wsparcia na forach ;).
 

dominlesne

New member
Nie wiem, byc moze. Nie znam statystyk. Z mojego doswiadczenia, zero problemow, nigdy nic LG mi sie nie zepsulo a troche tych sprzetow juz mialem.
Paradoksalnie wlasnie tak to wyglada, a w powielane stereotypy juz nie wierze, nie w tych czasach.
Nie daje głowy, ale czy nie pisałeś kiedyś na forum, że wymieniałeś monitor, aż trafił się bez martwych pikseli? Tak na moje to teraz większość konkurencji dorównała w tej całej awaryjności LG, więc można powiedzieć, że nie ma tematu :p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie daje głowy, ale czy nie pisałeś kiedyś na forum, że wymieniałeś monitor, aż trafił się bez martwych pikseli? Tak na moje to teraz większość konkurencji dorównała w tej całej awaryjności LG, więc można powiedzieć, że nie ma tematu :p

Chodzi Ci o wymiane w MM, to tak. W Media bez problemu wymienialem, jest tam taka mozliwosc, zawsze mozesz sobie wymienic na towar w tej samej cenie, lub drozszy. Daja na to z tego co pamietam ok.7dni, zanim podbijesz gwarancje. Tylko ze to bylo lata temu i tyczylo sie to monitora firmy Samsung.
Producenci w wiekszosci stosuja norme ISO SO 13406-2 kl.II, a norma ta dopuszcza wystepowanie kilku uszkodzonych pikseli w zaleznosci od przekatnej monitora!
W LG 21:9 nie ma takiego problemu, bo w przypadku tego modelu przysluguje Ci wymiana w przypadku stwierdzenia nawet JEDNEGO sub piksela! :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry