Monitor LCD jako dodatkowy wyświetlacz-jak podłączyć?

TOMG

New member
Chciałbym zastosować najprostszy monitor LCD 1024x768 jako dodatkowy wyświetlacz w celu oszczędzania TV tylnoprojekcyjnego Full HD.
Często się zdarza,że potrzebujemy dokonać ustawień typu nagranie,obróbka video itp.Żeby za każdym razem nie odpalać lampy w Soniaku doszedłem do wniosku,że przydalby się mały monitorek.Próbowalem z wyświetlaczem LCD do samochodów lecz bez rezultatu
(być może był wadliwy i zwróciłem do sklepu).
Mam do dyspozycji wyjście kompozyt,S-video lub RGB.
Wejście w monitorze to D-sub 15pin.
Czy to się da zestawić poprzez przejściówki i jakie?
(widzialem tylko D-sub/3xcinch)
Jak będzie z rozdzielczościami,czy taki monitor komputerowy przyjmie i wyświetli sygnał np PAL z nagrywarki?
 

TOMG

New member
Niestety nikt mi nie pomógł i zaryzykowalem.
Odłączyłem KDF-a od gniazda component w nagrywarce i w to miejsce podłączyłem przejściówkę 3xcinch-15dsub i dalej do monitora LCD. Nie ma sygnału RGB w monitorze.(monitor sprawny z PC po DVI sprawdzałem),sygnał po componencie dociera do KDF-a ,tylko do monitora nie chce.
Proszę,może ktoś mi pomoże rozwiklać to zagadnienie.
(sledziłem inne posty w podobnych sprawach:pC do TV i wydawało się,że w tą stronę również to zadziała)
 

fan HDTV

New member
TOMG napisał:
Chciałbym zastosować najprostszy monitor LCD 1024x768 jako dodatkowy wyświetlacz w celu oszczędzania TV tylnoprojekcyjnego Full HD.
Często się zdarza,że potrzebujemy dokonać ustawień typu nagranie,obróbka video itp.Żeby za każdym razem nie odpalać lampy w Soniaku doszedłem do wniosku,że przydalby się mały monitorek.Próbowalem z wyświetlaczem LCD do samochodów lecz bez rezultatu
(być może był wadliwy i zwróciłem do sklepu).
Mam do dyspozycji wyjście kompozyt,S-video lub RGB.
Wejście w monitorze to D-sub 15pin.
Czy to się da zestawić poprzez przejściówki i jakie?
(widzialem tylko D-sub/3xcinch)
Jak będzie z rozdzielczościami,czy taki monitor komputerowy przyjmie i wyświetli sygnał np PAL z nagrywarki?

Masz, jak piszesz, telewizor tylnoprojekcyjny Full HD a piszesz tylko o sygnałach niskiej rozdzielczości (kompozyt, S-video lub RGB). Czy nie masz do dyspozycji żadnego wyjścia z sygnałem wysokiej rozdzielczości, czyli np. wyjścia Component (YPbPr)?
 

TOMG

New member
Dzięki,że się ktoś odezwał.
Otóż sprawa miała być prosta.
W zestawie mam m.in nagrywarkę Pioneer DVR 540H.
Każdorazowa obsluga tego urządzenia wymagała włączania tylnoprojektowca.Pomyslałem więc,że najprościej będzie podłączyć dodatkowy monitor na którym będę dokonywał nastawień DVR-a.
Wyjścia sygnałów są dwa :component -który sprawdziłem przejsciówką 3RCA-15DSUB =nie dziala.
Oraz : SCART z którego można podać RGB ale też sprawdziłem przejściówką SCART-15DSUB=nie dziala.
Za kazdym razem na monitorze jest info: No signal RGB
Czy może tu jeszcze chodzić o sprawy synchronizacji ?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 

fan HDTV

New member
TOMG napisał:
Dzięki,że się ktoś odezwał.
Otóż sprawa miała być prosta.
W zestawie mam m.in nagrywarkę Pioneer DVR 540H.
Każdorazowa obsluga tego urządzenia wymagała włączania tylnoprojektowca.Pomyslałem więc,że najprościej będzie podłączyć dodatkowy monitor na którym będę dokonywał nastawień DVR-a.
Wyjścia sygnałów są dwa :component -który sprawdziłem przejsciówką 3RCA-15DSUB =nie dziala.
Oraz : SCART z którego można podać RGB ale też sprawdziłem przejściówką SCART-15DSUB=nie dziala.
Za kazdym razem na monitorze jest info: No signal RGB
Czy może tu jeszcze chodzić o sprawy synchronizacji ?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Jeśli twoje urządzenie (to, o którego wyjściach piszesz) wysyła sygnały wysokiej rozdzielczości (720p, 1080i lub 1080p), to powinieneś do złącza component podłączyć konwerter, który zamieni je na standard RGBHV (na przykład taki konwerter: http://hdtv2vga.com), czyli standard w jakim przesyłane są sygnały na złączu D-SUB VGA. I w ten sposób możesz podłączyć sobie jakiś LCD, lub zwykły monitor CRT i mieć podgląd sygnału, na dodatek w wysokiej rozdzielczości. Żadne pasywne przejściówki nie wchodzą tu w rachubę, gdyż sygnał component i RGBHV znacznie się od siebie różnią.

Jeśli chodzi o przejściówki z sygnału RGB ze złącza SCART do RGBHV na wejście VGA D-SUB, to pamiętaj, że nawet jeśli na złączu SCART masz dostępny sygnał RGB, to jest to sygnał niskiej rozdzielczości (SD), na dodatek o częstotliwości odchylania poziomego specyficznej dla PALu (względnie NTSC), czyli 15,6 kHz, a monitory LCD akceptują odchylanie poziome od 30 kHz (niektóre od 24kHz), więc aby monior zadziałał potrzebowałbyś urządzenie zwane scandoubler, czyli podwajacz częstotliwości odchylania poziomego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry