Monitor, który zdeklasował telewizory - 40" TV LCD NEC Multeos - dyskusja

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
P1030075.jpg

Względnie młode historie, nowych technologii wyświetlania obrazu przebiegały podobnie. Daty pierwszych urządzeń, prototypów, w których zastosowano pierwsze wyświetlacze LCD, czy pierwsze wyświetlacze plazmowe przypadają na lata 60 XX wieku. Jednak to ciekłe kryształy jako pierwsze trafiły na głęboką wodę. Zaczęły być masowo wykorzystywane w przemyśle, a potem w produktach konsumenckich. Czemu więc gdy rynek komputerowych monitorów LCD rozkwitał na dobre, to na rynku telewizorów zaczynały dominować plazmy? Ogromne koszty produkcji dużych paneli, problemy ze smużeniem, brak pełnej palety kolorów. Te negatywne cechy dyskwalifikowały tą technologię z przemysłu AV, natomiast monitory na dobre zagościły na naszych biurkach. Nawet starsze modele świetnie radzą sobie z mało wymagającymi obrazami arkuszy kalkulacyjnych, worda czy innych aplikacji. Oczywiście nie zapominajmy, że pierwsze plazmy także pozostawiały wiele do
życzenia...

Jeszcze raz polecam :krol: , zaraz pewnie pójdę spać także proszę o miłe komentarze bo mogę być rozdrażniony jak za 2 godziny wstanę :twisted:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak spędziłem kilka godzin przed tym telewizorem zrozumiałem co to znaczy sprzęt najwyższej klasy. Zachwyt wzbudzał nie tylko wygląd ale jakość obrazu w SD. Możliwości - jeszcze nie miałem doczynienia z tak rozbudowanym telewizorem. Przy okazji można nauczyć się jak wpływa krzywa gamma na jakość obrazu.
Obraz można rozciagać i przesuwać we wszystkie strony.
Zoom - poprostu szokuje . Mnóstwo funkcji które nie zdążyłem nawet sprawdzić.

"Nazwa, którą nadano nowej serii monitorów, powstała w wyniku współpracy z jedną z prestiżowych agencji amerykańskich. MULTEOS jest połączeniem słów „MULTI” oraz „EOS”, czyli imienia greckiej bogini jutrzenki, zwanej także „rannym ptaszkiem”, słynącej z niezrównanej urody i wdzięku. Jest to więc kolejny, udany przykład nowego, kreatywnego podejścia do nazewnictwa produktu. MULTEOS to zapowiedź całej plejady wizjonerskich pomysłów. Pod wieloma względami, jest to prawdziwy początek nowej ery."


"W miejscach publicznych, odwiedzanych przez znaczną liczbę osób, istotnym zagadnieniem jest kwestia bezpieczeństwa sprzętu. Z tego względu, firma NEC Display Solutions dodała w monitorach serii MULTEOS wbudowany system szyfrujący, zabezpieczający je przed kradzieżą. Cechą, która okazuje się szczególne przydatna przy instalowaniu monitorów wielkoformatowych NEC MULTEOS w dużych obiektach handlowych, jest zastosowanie technologii CableComp. Rozwiązanie to umożliwia cyfrowe połączenie monitorów LCD z komputerem nawet na odległość do 30 metrów – bez jakichkolwiek strat sygnału. Przy zastosowaniu kabli analogowych odległość tą można zwiększyć nawet do 100 metrów. "

http://www.nec-monitory.com.pl/index.php?c=42&l=1&p=496
http://www.nec.com/
http://www.nec-monitory.com.pl/index.php?c=40&l=1&p=585


 

mrdark

New member
Właśnie, ciekawe jak obraz ma sie do sharpa lx1. Do tego w sd sygnal jakis taki wyostrzony, co daje podstawe do widocznej pikselozy, jesli jak wspomina kiki jej nie ma, to mozna z cala pewnoscia stwierdzic, ze jest to jakis wzorzec dla innych lcd w tym wzgledzie. Do tego dochodzi niespotykana dotad ilosc opcji w menu do ustawiania obrazu. Czy mozna mowic o jakims przelomie? Wyglada na to, ze sharpa nawet nie bylo co obok stawiac. Kiki, jak sie odniesiesz do jakości obrazu w stosunku do konkurencji w stylu lx1?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
To może trochę z innej beczki :roll:

Nie mogłem tego znaleźć, ale już mam dla porównania poziomu czerni...

Sony 40V2000 Black Luminance: 0,503 cd/m2


:popcorn:
 

rafaello

New member
ar2 napisał:
To może trochę z innej beczki :roll:

Nie mogłem tego znaleźć, ale już mam dla porównania poziomu czerni...

Sony 40V2000 Black Luminance: 0,503 cd/m2


:popcorn:


A jak jest z czernią na P80 ? 37" i 42"...

pzdr,
 

Zoltyy

New member
ar2 napisał:
... ale już mam dla porównania poziomu czerni...

Sony 40V2000 Black Luminance: 0,503 cd/m2

Czern to jedna strona medalu (rzeczywiscie NEC robi wrazenie), chcialbym jeszcze zobaczyc porownanie bieli z jakims dobrym TV LCD.
Co do skalowania - czy to mnie sie wydaje ale premier Buzek byl troche szczuplejszy?;)
Szkoda, ze Kiki nie wspomnial o katach, plynnosci, smuzeniu (8ms matryca, brak 100 Hz chyba itp).
Jesli do poniedzialku bedzie w Olsztynie to mam nadzieje sobie go obejrzec i porownac np do XL1, 428XD i P80.
 

zidanek

New member
Witam serdecznie.

ar2 mam pytanie w internecie są takie oznaczenia NEC LCD 40" MFM40" AVT czy ten monitor to właśnie to ??
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
UWAGA NA CENY... ponieważ mogą być podane jako NETTO, jak to jest w przypadku strony nec.pl
 

Konował

New member
Test porównawczy

Cześć

Czy możemy się spodziewać jakiegoś testu porównawczego tego monitora/telewizora z np. Sharpem 46XL1E? Test NEC'a narobił sporo szumu jeśli chodzi o wybór LCD w najbliższym czasie i idealnie byłoby zobaczyć jak się on sprawuje w porównaniu z konkurencją.

pozdrawiam
Konował
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jest szansa, aktualnie jestem w trakcie rozmów na temat większego modelu tj. 46". Najbliższy możliwy termin to ok 1,5 tygodnia.
 

Koperfild

New member
I jak wiadomo juz cos nt. tego telewizora? Jak radzi on sobie z sygnalem 1080p24? Czy mozna go bezposrednio przyrownac do innych tv np. HD1E?
 

pithorr

New member
A ja z innej mańki: kto produkuje matryce dla NECa?

Mam od paru dobrych lat monitorek do kompa tej firmy, był świetny swego czasu teraz się trochu zestarzał (25ms...) ale złego słowa powiedzieć nie mogę...
 

aro21

New member
Ar2 napisz proszę jaki model testowałeś z tunerem czyli multeos 40'' AVT (droższy) czy bez tunera multeos 40'' AV (tanszy). bo mogę je mieć w bardzo fajnej cenie i jezeli testowales ten bez tunera to ten z tunerem powienen byc jeszcze lepszy

Pozdrawiam
 
Do góry