Monitor HD 16:9 pod PS3

Peek

New member
Bez reklam
Witam
Rozpoczynam kolejny etap o monitorach HD do gier. Ostatnio posiadam Samsunga T240HD, ale niestety nie jestem do niego przekonany w 100%. Chodzi mi o szybki (więc PVA tu nie wchodzi w grę) monitor do gier Full HD w formacie 16:9. Przygotowałem listę monitorów Full HD w 16:9 z czasem reakcji 2ms z wejściem HDMI do PS3. Który model według was jest najelpszy?
- Iiyama ProLite B2409HDS-1
- Iiyama ProLite E2407HDS-1
- BenQ E2400HD

Może coś innego?
 

mroziek

New member
Monitor LCD 23" :: LG :: M2394D (HDMI, DVI, TV, czarny)

Zastanów się nad tym modelem, chociaż wątpię że zyskasz coś w porównaniu do obecnego T240HD, dla mnie monitor jest rewelacyjny.

Osobiście żadnego z Twoich typów bym nie kupił, miałem kontakt z monitorami Benq i tak jak robi świetne projektory i przyzwoite budżetowe aparaty Foto, tak notebooki i monitory tej firmy to jedna wielka porażka - możesz być rozczarowany przesiadką z Samsunga na tego Benq.
http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=38332
 

beamer

Banned
Może projektorek jakiś? ;) Wyjdzie razem z dobrym ekranem i roletami w cenie jak LCD 42" Full HD (jakieś 3500 zł).
 

Peek

New member
Bez reklam
Rolety już mam;)

Nie, projektor całkowicie odpada. Mam pokój długi a dość wąski, gdzie po bokach stoją regał i łóżko. Musi być monitor. Na Benchmarku ten BenQ ma najlepszy średni stosunek parametrów (kolory, szubkość, kontrast) najbardziej ważnych w grach. Wszystko zależy od modelu.

A konkretnie:
Kontrast BenQ 4/5 Samsung 4/5
Kolor BenQ 5/5 Samsung 3/5
Szybkość BenQ 5/5 Samsung 2/5
 
Ostatnia edycja:

mroziek

New member
beamer napisał:
Może projektorek jakiś? ;) Wyjdzie razem z dobrym ekranem i roletami w cenie jak LCD 42" Full HD (jakieś 3500 zł).

Powoli sam się przekonuję do projektora, gdyby W500 tak nie podrożał pewnie bym się na niego skusił, na tą chwilę nic ciekawszego nie widzę. W wakacje chodziły po ~2200zł, a teraz prawie 3000zł :(


PEEK: Benchmark robi testy typowo pod Komputronika i hurtownię ktr. - to jedna "firma". Przeważnie polecają to czego mają dużo na stanie. Niestety ale nie jest to zbyt obiektywny portal;/
 

kraks

New member
Witam, przymierzam sie do kupna monitora zarowno do PC jak i pod PS3 zanim kupie nowy tv.
Przejrzalem kilka ofert, wpadl mi w oko SAMSUNG T240HD lub ten sam model ale 26 cali czyli T260 HD.
Ale tak przykladowo otworzylem agito.pl i widze ze ten Samsung 25.5" LCD SM T260HD Rose kosztuje 1952 zl, a za 1760 zl jest np LG 27" LCD M2794D-PZ czyli monitor wiekszy a tanszy?
Porownalem oba modele i jedyne roznice to wymiary plamki 0,282mm LG i 0,258mm SAMSUNG oraz LG ma rozdzielczosc 1920x1080 a samsung 1920x1200,oba maja tuner tv i 2 x HDMI.
Wymiary (szer. x wys. x głeb.) LG 654 mm x 495 mm x 210 mm, SAMSUNG 610.0 x 435.0 x 86.5 mm

Moglby ktos doradzic co warto kupic i jakimi parametrami sie sugerowac, czy ta roznica rozdzielczosci jest glownie powodem ze samsung jest drozszy mimo ze prawie 2 cale mniejszy?
 

mroziek

New member
Nigdy nie miałem do czynienia z tym modelem LG. Osobiście mam i polecam T240HD, sam mam i chwalę go sobie. Ewentualnie gdybym teraz kupował dołożyłbym do wersji 26". Obie firmy to ta sama połka cenowa i jakościowa. Gdybyś zdecydował się na wersję T240HD to zwróć uwagę monitor LG M2394D - 23" w proporcja 16:9 też FULL HD. LG dodatkowo daje gwarancję na zero martwych pikseli przez pierwszy miesiąc. Różnice w rożdzielczościach wynikają tylko i wyłącznie z wielkości ekranu oraz jego proporcji.

Z góry odradzam Benq, Acery i inne tego typu wynalazki :)
 

eliminat

New member
kraks napisał:
Witam, przymierzam sie do kupna monitora zarowno do PC jak i pod PS3 zanim kupie nowy tv.
Przejrzalem kilka ofert, wpadl mi w oko SAMSUNG T240HD lub ten sam model ale 26 cali czyli T260 HD.
Ale tak przykladowo otworzylem agito.pl i widze ze ten Samsung 25.5" LCD SM T260HD Rose kosztuje 1952 zl, a za 1760 zl jest np LG 27" LCD M2794D-PZ czyli monitor wiekszy a tanszy?
Porownalem oba modele i jedyne roznice to wymiary plamki 0,282mm LG i 0,258mm SAMSUNG oraz LG ma rozdzielczosc 1920x1080 a samsung 1920x1200,oba maja tuner tv i 2 x HDMI.
Wymiary (szer. x wys. x głeb.) LG 654 mm x 495 mm x 210 mm, SAMSUNG 610.0 x 435.0 x 86.5 mm

Moglby ktos doradzic co warto kupic i jakimi parametrami sie sugerowac, czy ta roznica rozdzielczosci jest glownie powodem ze samsung jest drozszy mimo ze prawie 2 cale mniejszy?



Osobiście posiadam tem model LG M2794D-PZ i jestem z niego zadowolony a nawet bardzo Tak samo dobrze sie spisuje na PC co na SOnce 3 :)) Z poczatku mialem troche problemow z ustawieniem odpowiednich wartosci do ogladania filmów blu-ray ale 20 min roboty i mozna milo ogladnac film a o grach nie wspomne bardzo dobrze nadaje sie do Sonki 3
 

Matthew666

New member
Wczoraj kupiłem monitor Samsung 2333HD. Sprawdza się całkiem nieźle razem z PS3. Mam tylko jedno pytanie. Jaką moc podświetlenia dać w skali 1-10? Im większe podświetlenie tym lepiej? Czy za dużo to też nie za dobrze?
 

rem77

New member
Witam!

Od wczoraj jestem użytkownikiem PS3 :eek:
Dziś (po obowiązkowej lekturze na forum hdtv) zdecydowałem się na zakup monitora Samsung 24" LCD SM T240HD z przeznaczeniem dla konsoli.
Zdecydowała w miarę przystępna cena, rozmiar i możliwość oglądania TV.
Konsola + monitor będą użytkowane w pokoju syna.
O wyborze "zdecydowało" przede wszystkim miejsce zabudowy i odległość od monitora (max. 1.2m).

Narazie mam podpiętą konsolę przez HDMI do TV LCD 32'' Samsung (HD Ready) i jest ok! Odpaliłem Gran Turismo 5 Prologue - po prostu rewelacja :eek:

Myślę że taka konfiguracja zupełnie powinna wystarczyć ;) a jak nie to w przyszłości "coś" się wymyśli.
 

Peek

New member
Bez reklam
Też mam T240HD, długo konfigurowałem z PS3, ale efekt jest znakomity. Grafika i kolory na Residencie 5 wgniataja w fotel. Moze to dlatego, że podobno wyswietlacze Samsunga są najlepsze do gier;)
 

rem77

New member
Jestem w pełni zadowolony z nowego monitora/telewizora ;)

Obraz, po odpowiednim ustawieniu na PlayStation i T240HD, jest naprawdę świetny. Mi to wystarcza :eek:

Wczoraj przetestowałem obraz po podłączeniu zwykłej analogowej anteny. Byłem bardzo, ale to bardzo zaskoczony jakością odtwarzanego obrazu. Obraz z Polsatu był rewelacyjny.

Polecam w tym przedziale cenowym zakupu Samsunga T240HD.
 
Do góry