MONITOR AUDIO vs PARADIGM

achim69

Member
Proszę o pomoc w wyborze pary kolumn między MONITOR AUDIO BX6 (nowe) a Paradigm Monitor 9 v5 (używki w stanie idealnym).MA o 800 złotych droższe.
Może ktoś miał okazję słuchać wymienionych przeze mnie głośników i opisze wrażenia.
Na razie napędzać je będzie amplituner Marantz SR7002 a w niedalekiej przyszłości wzmak Nad 315BEE podłączony przez pre-out.Tak przy okazji czy ten wzmak tak podłączony poprawi jakość dźwięku w stereo?
Głównie słucham muzyki w stylu Depeche Mode,Alphaville,popu i sporadycznie rocka.Pokój ok. 20 m2.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wzmak w ten sposób NIE poprawi jakości dźwięku co prawda na tym forum panuje opinia na taki dziwny trend łączenia w ten sposób urządzeń

Pośród wymienionych kolumn wybór jest prosty - Paradigm ,MA od Kanadyjczyków odstaje o dwie klasy
 

achim69

Member
Nie chodziło mi o to czy w ten sposób podłączony wzmak poprawi odbiór w stereo tylko czy ten konkretny wzmak zagra w stereo lepiej od amplitunera Marantz.
Możesz jakoś uzasadnić opinię o tych kolumnach,czy słyszałeś jak grają te konkretne modele?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Akurat tego modelu nie miałem okazji słuchać ,słuchałem innych Monitor 3 v3 - fajny dźwięk , poprzednia wersja Monitorów 7 była testowana w miesięczniku "Hi -Fi i muzyka " - Nieprzeciętna dynamika w rozrywce trudne do pobicia
Ogólnie nie pamiętam takiego przypadku żeby jakiekolwiek kolumny Paradigm wypadły źle w testach ,firma od wielu lat przykłada wagę do swoich produktów i produkuje dobre kolumny

W kwestii wzmacniacza lepiej kup Nad 320 BBE ,świetne stereo
 

Pap76

New member
Może warto od razu zainteresować się nowymi Paradigm 7v7?
Zebrały dobre opinie i "skończyły" z konturowym graniem (obecnym do 7v6). Podobno dość wyrównane - na pewno warto posłuchać. Monitor Audio, hmm dobre kolumny, ale do rocka/metalu kompletnie (moim zdaniem) się nie nadają.
No i oczywiście wzmacniacz lepiej zagra niż ampli. Jakość dźwięku niby się nie zmieni, ale swoboda, polot, dynamika i atak/uderzenie na pewno.
 
Do góry