Monitor Audio Silver 2 jaki amplituner z preout?

Monaro

New member
Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem glosniczkow Monitor Audio Silver 2.
Aktualnie podpiete do amplitunera kina domowego Yamaha 675. Glosniki kupione od super sprzedawcy
blackninja polecam wszystkim zakupy u tego Pana :) Nie jestem jakims audiofilem, ale nie chcialbym, zeby kolumny marnowaly sie na byle czym. Z racji tego, ze Yamaha 675 chyba nie ma preout wstepnie
szukam czegos innego. Glownym powodem zmiany nie jest brak preout jednak chec calkowitej zmiany
brzmienia. Yamaha gra dosc ostro z przewaga wysokich tonow a ja chcialbym slyszec zupelnie cos innego.

Ma byc MIEKKO, CIEPLO a sam bas bardziej miesisty i soczysty. Ciezko to okreslic laikowi, ale chyba za bardzo przyzwyczailem sie do plastikowego Panasonica. Tam jednak basik bardziej mi odpowiadal.
Wydaje mi sie, ze to wina Yamahy, ze gra zupelnie inaczej czyli ostro i bardzo METALICZNIE. Lubie rocka
i niby dobrze to gra dla mocnych kawalkow, ale lubie rowniez posluchac cos bardziej spokojnego. Wtedy jednak METALICZNOSC Yamahy zaczela mi przeszkaszac. Ja wiem, ze glosniczki musza dogrzac sie, ale
chyba niewiele to zmieni.
Z racji tego, ze musze miec amplituner KD zeby podpiac sprzet minimum 5 HDMI amplitunery stereo lub sam wzmacniacz raczej odpadaja. Chyba, ze ja cos przeoczylem....

Jako kompletny laik zaczalem zastanawiac sie nad zmiana samego amplitunera. Nie mam miejsca na wzmaki, koncowki mocy i amplitunery razem.
Zastanawiam sie nad

Marantz SR 5008 o nim nic nie wiem

Denon X 3000 wiem niewiele

ktory zagra cieplo ? A moze cos innego?

Szukalem dlugo, ale nigdzie w necie nie znalazlem kto by mial Monitor Audio Silver 2 i jakis amplituner a calosc grala cieplo. Wszedzie tylko Silvery RX byly........

Czekam na propozycje. Harmana Kardona raczej z gory skreslam........Pozostawienie yamahy i dokupienie wzmaka chyba nic nie da, bo nie mam preout pelnego....
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno Marantz zagra delikatniej jeśli chodzi o wysokie tony. Mam poprzednika SR5007 i moim zdaniem gra dość neutralnie, muzykalnie i nie męcząco. Chyba trochę cieplej gra jeszcze Harman avr370. Jeśli nie zależy Ci na bajerach to odsłuchałbym Nad-a T748. Co prawda nie słyszałem tego amplitunera, ale znam brzmienie wzmacniaczy tej marki. Jeśli amplituner gra podobnie to może Ci się spodobać.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Jak to nowe Silver 2 to trzeba poczekać z miesiąc na wygrzanie, MA jak opisują właściciele skąpią basu i na początku jest dość twardy. Później wiele się zmienia. Z tą wymiana elektroniki bym poczekał.
 
Do góry