Monitor Audio RX6

neptun001

New member
Witam! Od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupienia kolumn pod hk255. Wybór padł na monitor audio. Macie może jakieś opinie jak zgrywa się harman z bx2, rx2, rx6? Czy warto inwestować w rx6, czy nie są zbyt detaliczne i pokażą ogólną słabość systemu. Kila dni temu kupiłem okazjonalnie kable głośnikowe atlas hyper 2.0, pokój ok 20m. Zależy mi na ciepłej dźwięku. z góry dzięki za waszą pomoc
 

profitgw

Member
Szwagier ma RX6 na frontach, RX Centralny i RXFX jako efektowe.Dla mnie ten pułap cenowy nie jest osiągalny.Gdybym miał jednak kasę to bez dwóch zdań wybieram RX.Ten zestaw w kinie gra bardzo dobrze,jednak w stereo jeszcze lepiej.Kolumny frontowe mają i bas i wysublimowaną górę pasma.Świetnie brzmią partie wokalne.Mogę zaryzykować stwierdzenie ,że dla samego kina jest to może zbyt "muzykalnie grająca kolumna".Jeśli natomiast słuchasz muzyki a kino jest od czasu do czasu to będzie to bardzo dobry wybór.Jeśli mogę sam coś doradzić.Ostatnio też mam problem wyboru nowego zestawu sprzętu.Trochę posłuchałem różnych kolumn.Osobiście bardzo dobre wrażenie sprawiają też B&W 683 lub 684 ,Klipsche serii Reference(bardziej nadające się do dynamicznej muzy i świetne w kinie),Dali Ikon 6.
 

Gramofon

New member
Ciężko też w tej cenie wymagać dużo lepszej jakości od amplitunera.

Odgrzewam kotlecika.
Stoję przed decyzją zakupu jakiegoś ampli do RX6 i za cholerę nie wiem, na który model sprzętu się zdecydować. Mogę przeznaczyć max. 2500zł na amplituner i jakiś odtwarzacz BLU.
Dostanę coś sensownego w tej cenie mając na uwadze kompromis pomiędzy stereo a kinem?
 

Gramofon

New member
Ok, dzięki za ukierunkowanie przyszłego wyboru.
Zarówno kolumny jak i ampli jest dla mojego Ojca i zapytam go jutro czy w grę wchodzi używka czy też nie. RX6 zakupiłem od kumpla - również używane - więc jest szansa ;)
Chciałbym tylko znać cenę ostateczną krzysztofradio, za Twojego SR6006 (podeślij na priv jak chcesz), a gdy będzie decyzja pozytywna to chciałbym prosić Cię też o zdjęcia.

Jeżeli chodzi o Blu, to zostać przy polecanym przez piecha dmp-bdt360 od panasonica?

Dzięki serdeczne za pomoc w temacie.
 
Do góry