Monitor Audio RX6

Darkus

Member
Witam.

Chodzi mi głównie o bas jaki jest w tych głośnikach MA RX6,zamierzam je zakupić do muzyki ,pop,dance,trance,czy się nadadzą?
 

don111

Banned
możesz oszczędzić sporo $ kupując MA BR6/BX6 (bardziej te drugie), to tylko teoretycznie gorsze kolumny od RX, niby niższa seria ale w praktyce tylko trochę inna (cieplejsza - dla mnie lepsza) barwa i balans tonalny...
nie bój się wielkości kolumn, BR6/BX6 można wstawić do niedużego mieszkania i zagrają pięknie, pod tym względem (jak na kolumny z bas refleksami) są naprawdę wyjątkowe, przy okazji będziesz miał dobre rozciągnięcie basu i zapas mocy
 

Darkus

Member
Zaciekawiły mnie MA BX6,tylko na MA RX6 mam dobrą cenę 3249zł razem z wysyłką za pobraniem i gwarancją 5 lat.

Jest okazja,dlatego zwróciłem się do Was o radę w kwestii basu tych RX6,obecnie ma JBL E60 i to nie jest to czego oczekiwałem od tych kolumn.

Teraz bez odsłuchu nic nie biorę,więc chcę wiedzieć czy z tymi MA idę w dobrym kierunku,odsłuch niestety płatny więc muszę mieć parę kandydatów,jak na razie przewodzi MA.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Obawiam się tylko, że przy tym sprzęcie co masz to i tak wiele nie zmieni. Choć jako zakup na przyszłość to jak najbardziej na tak.
 

Darkus

Member
A do MA BX6,jaki polecacie wzmacniacz w cenie 1,5 do 2tyś,albo jakąś używkę.

A może jakieś inne propozycje kolumn z nisko schodzącym basem.
 

Hegemon28

New member
A jak zagrają bx5 w pokoju o wymiarach 2.62x4.42 cm pokój chce całkowicie zrobić od podstaw tylko do kina :D.
Na razie mam HK 255 i samsung le46f86bd jak dla mnie super tv i ampli tez extra gra. Mialem brać rx2 ale wyszła nowsza seria tania i się zastanawiam.
 

ziomek 1985

New member
Zaciekawiły mnie MA BX6,tylko na MA RX6 mam dobrą cenę 3249zł razem z wysyłką za pobraniem i gwarancją 5 lat.

Jest okazja,dlatego zwróciłem się do Was o radę w kwestii basu tych RX6,obecnie ma JBL E60 i to nie jest to czego oczekiwałem od tych kolumn.

Teraz bez odsłuchu nic nie biorę,więc chcę wiedzieć czy z tymi MA idę w dobrym kierunku,odsłuch niestety płatny więc muszę mieć parę kandydatów,jak na razie przewodzi MA.

A to to co to niby jest?
 

Darkus

Member
Z odsłuchu nic nie weszło,chcą 5% wartości sprzętu,ceny tez mają kosmiczne po rabacie MA RX6 3750zł.

Czy ktoś odp.na post z Wczoraj, 15:19---A do MA BX6,jaki polecacie wzmacniacz w cenie 1,5 do 2tyś,albo jakąś używkę.

A może jakieś inne propozycje kolumn z nisko schodzącym basem.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Z nisko schodzącym i dobrze kontrolowanym basem to Acoustic Energy Aelite 3. Kupisz nowe właśnie w cenie ok. 3300. Aluminiowe membrany dają niesamowity efekt. Mam. Polecam
 

Darkus

Member
Tu piszą coś innego o basie z AE3,cytat z testu Audio - Mocny, twardy,, "ciosany" bas daje temu brzmieniu duży potencjał i autorytet, ma ono w sobie coś "profesjonalnego", trochę estradowego... w każdym razie dalekiego o miałkości i delikatności.

Z takim basem,to nie na moje klimaty muzyczne i te zawieszenie piankowe.
 
Do góry