Monitor Audio RX 8 vs. Klipsch rf 82 II( ewentualnie I )

don111

Banned
jeśli ktoś słucha głównie takiej muzyki i szuka przede wszystkim uderzenia, efektowności, lubi podkręconą górę i go takie brzmienie nie męczy to nie ma co nawet myśleć o Monitor Audio, one potrafią zagrać efektownie ale nie w takim stopniu jak Klipsch, plusy pokazują w innej muzyce
do kolumn typu Klipsch radzę podchodzić jednak z dużą rezerwą, zawsze jest zachwyt na początku ale później mogą męczyć, niejeden już to opisywał (m.in. na tym forum)
ja namawiam na przesłuchanie Oli Roth 40 lub 50 - tu bas jest na poziomie Klipscha (Roth 40 na poziomie RF62) a pasmo średnio-wysokotonowe stoi na wyraźnie wyższym poziomie (prawie jak w MA), brzmią przy tym również efektownie
 

ROCK

New member
Co kto lubi.

RX 8 kosztują około 6 tys - RF 82 około 4 tys / poprzednik RF 82 II -inna obudowa i tyle/
Ja korzystam z RF 62 - jestem bardzo zadowolony .RF 82 znam dość dobrze i nawet dzisiaj kupiłem . Dżwięk w RF 82 jest większy, potężniejszy . Bas bardzo mocny -lepszy środek .Ogólnie lepiej grają od RF 62 ALE UWAGA bas naprawde potężny .
RX 8 bardzo , bardzo dobre kolumny -bardziej uniwersalne .
Ja słucham ciężkiego rockowego / metalowego grania i wole Klipsche -ich nachalność i siła przekazu to dla mnie zaleta . Co nie oznacza ,że do innej muzyki się nie nadają .
Słucham prawie wszystkiego prócz muzyki poważnej i jak dla mnie wymiatają.
Co nie znaczy ,że RX 8 są złe .Są bardzo ,bardzo dobre -tylko dla mnie za drogie to po pierwsze.
A po drugie osobiście wole Klipsche. Moje są troche oswojone kablami Cordial .Poskutkowało to mniejszą natarczywością przekazu .Pracują z Yamahą RX 797 / wcześnei z Harmanami ,Denonami itd itp / Zapewniam z każdą elekroniką zagrają inaczej -weż to pod rozwage.
Radze Ci dobrze nie traktuj opinii innych jako wyroczni - IDŻ NA ODSŁUCH !!! - Z WŁASNYM WZMACNIACZEM !!!
Jeśli Cię dobrze wyczułem to bardzie podpasują CI klipsche .
No i 2 tysiaki masz w kieszeni.
Odsłuch sklepy Albatros / Gdańsk i Gdynia/-mają wszystkie opisane kolumny i dobre warunki odsłuchowe.
Pzdr.
 

Hamer_Mayday

New member
Ok dzieki ,bede musial zawitac do albatrosa przesluchac Rxy
RF82 II slyszalem takze ze maja jakies zmiany na zwrotnicy w porownaniu z poprzednia wersja,czy ma to jakis wplyw na brzmienie ?
I czy warto dodawac ok 400-500 zl do nowszej wersji ?
 

adamllca

New member
Bez reklam
ja osobiscie nie slyszalem roznicy pomiedzy rf 82 a rf 82 II moze jakies 5-10%roznicy wiec czy warto doplacac , jak dla mnie nie. Druga sprawa zalezy do czego podepniesz te kolumny jak do ampli to wylapac roznice bardzo ciezko , co innego klasowy wzmak.
 

Hamer_Mayday

New member
Ok dziekuje bardzo za opinie,,Jestem za Klipschami,poszukam gdzies tych monitorow do odsluchu,jezeli nie uda sie to wypadnie na klipsche..
Tylko powiedzcie mi czy warto dodac pare stow do nowszej wersji Klipsch rf 82 II ?
 
Ostatnia edycja:

ROCK

New member
Nie słuchałem RF 82 II , ale wątpie zeby była rewolucja .Dobre ciężko ulepszyć ... Co do różnicy 400 - 500 zł to może być większa jak dobrze potargujesz . Co do HK 990 nic nie wiem . Kiedyś miałem HK 970 i sprzedałem .Dobry wzmak ,tylko lekko wycofany .Co prawda na Klipsch nie grał tylko na JBL . Wole wzmaki Yamahy -no ale to moje uszy i moje zdanie. Tak przy okazji będę sprzedawał roczne Klipsch RF 62 -może komuś potrzebne .Pzdr
 
Do góry