Monitor Audio RX 8 vs. Klipsch rf 82 II( ewentualnie I )

Hamer_Mayday

New member
Witam stoje przed dylematem ktore z powyzszych kolumn wybrac.. Muzyka elektroniczna : glownie techno,trance itp. sredno 135 Bpm (czasem nawet 150) czyli potrzebna duza dynamika..dobry bas,takze duzo vocali..
Cena Monitorow jak i Klipsch ktore moge zakupic jest porownywalna..
Wzmak HK 990
Dzwiek Klipschy znam ,dynamika jest powalajaca i tego wlasnie szukam,niestety nie znam dzwieku Monitorow ale zastanawiam sie czy nie lepszym wyborem bylyby wlasnie te monitory(do tego ten wyglad)ale wiadomo kolumny maja grac..nie wygladac..
Chce dodac ze z czasem takze bede chcial zakupic subwoofer jakis z marki velodyne wiec z tego co czytam fora lepszych wyborem byly by chyba MA rx8 patrzac na wzglad srednich i wysokich tonow(ktore sa chyba lepsze od Klipsch) a sub do uzupelnienia basu ktory chyba jest gorszy niz w Klipshach.. Dziekuje i Pozdrawiam..
 

damian820927

New member
Bez reklam
Bas RX8 jest po prostu inny niż w Klipschu, jeśli chodzi o wokale zdecydowanie RX8 przy tym wzmacniaczu HK990 będzie się działo :) ratuje Cię odsłuch RX.
Klipsche są bardziej dynamicznymi kolumnami Monitor audio to zupełnie inny odsłuch.
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
MA są mniej dynamiczne od Klipscha ich skuteczność to 90dB przy 98dB Klipscha.
Musisz odsłuchać MA bo to zupełnie inne kolumny ( inna jakość dzwięku) niż RF82II. Klipsch a szczególnie 82 to potężny bas i tu trzeba mieć kawał chałupy i wysoka skuteczność.
 

Hamer_Mayday

New member
Czytalem ale jakos pewnyi tak nie jestem..boje sie ze RX8 moze brakowac dynamicznosci w porownaniu z Klipschami..bo bas uzupelnie subwooferem..
BOje sie ze przy 140Bpm monitory nie beda wyrabiac ..
 

damian820927

New member
Bez reklam
Odsłuchaj i wszystko będziesz wiedział ;) przy tak mocnym wzmacniaczu jak HK990 RX i RF82 pokażą aż za nadto.
Jeszcze jedno do jakiego pomieszczenia chcesz wsadzić te kolumny ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ndo

New member
monitor audio graja miekkim basem jest go mniej niz w klipschu srednica jest jest na poziomie lepsze wokale. Klipsche sa duzo bardziej dynamiczne z kontrolowanym basem. Do muzyki elektronicznej szczerze tylko klipsche. Chodz MA to super wybor
 

Hamer_Mayday

New member
W tym rzecz ze nie moge ich nigdzie znalezc w Gdansku aby odsluchac..
,jesli chodzi o monitory wiele pochlebnych opini dotyczacych srednicy i wysokich..wiec pomyslalem ze bas uzupelnie subem.. ALe z tego co widze i czytam chyba jednak lepszym dla mnie wyborem beda te klipsche..Cos czuje ze te monitory przy dynamicznej muzyce sie zapocą,nie wyrobia z nadarzaniem..oba zestawy mam za ok 4100..ale chyba jednak padnie na te Klipsche..wyglad dla mnie sie nie liczy tylko sam dzwiek..
Teraz posiadam f3 do kina sa super ale do stereo slabe,malo detali i ostro..sluchalem rf 82 i przyznam ze garaj duzo lepiej,z wiekszym polotem,wieksza jakby scena,detale..nie jestem fachowcem wiec ciezko mi to opisac wlasnymi slowami..jestem poczatkujacym (ok 3 miesiace),dopiero sie ucze i wiem ze juz po tych 3 miesiacach szukam czegos lepszego w stereo do mojej muzyki niz f3..poprostu w stereo czegos im brakuje..a wzialem je tylko bo pare mialem je za nie cale 2 tys i do tego byl to moj 1 porzadny zestaw stereo..
Mam 30 mkw
 

damian820927

New member
Bez reklam
Ja posiadam RX8 i słucham praktycznie wszystkiego co mi w ucho wpadnie od jazzu, bluesa po muzykę poważną techno i house, mam CA740A a źródłem jest głównie mój laptop połączony przez rDAC. Jeśli chodzi o detale i wokale tu wygrywa zdecydowanie RX.
Bas z RXów w porównaniu do RF82 jest mniej "przesadzony" tak to nazwę, RF dysponują potężnym basem ale z drugiej strony słuchałem też RX z tym HK i powiem Ci że nic im nie brakowało świetne kolumny i wzmacniacz. Gdańsk nie małe miasto powinni gdzieś mieś RX i RF do odsłuchu najlepiej z Twoją muzyką bo nasze gadanie się tu na nic nie zda, to dwie różnie grające kolumny.
 
Tak czytam sobie te wszystkie wypowiedzi i normalnie załamka:blagam: Z niektórych to w ogóle wynika że MA basu nie mają:-D. Te suche dane o skuteczności ni jak się mają do rzeczywistości. Naprawdę staram się zrozumieć ten zachwyt niektórych nad basem klipsch rf82, ja odsłuchując je aż w taki zachwyt nie wpadłem, owszem mają mocny, silny bas ale reszta brzmi jak w kolumnach za 1000zł a do tego wyglądają jak altusy z lat 90. W monitorach bas nie jest az taki dominujący ale jeżeli ktos lubi głęboki bas to właśnie RX8 są dla niego
Do autora postu:
też słucham trance i to sporo a za pierwszym razem jak zaprosiłem znajomych to myśleli że mam suba za sofą:-D taki to właśnie jest bas z RX8 podpiętych pod Harmana
 

bielikk

New member
Bez reklam
Ja posiadam RX8 i słucham praktycznie wszystkiego co mi w ucho wpadnie od jazzu, bluesa po muzykę poważną techno i house, mam CA740A a źródłem jest głównie mój laptop połączony przez rDAC. Jeśli chodzi o detale i wokale tu wygrywa zdecydowanie RX.
Bas z RXów w porównaniu do RF82 jest mniej "przesadzony" tak to nazwę, RF dysponują potężnym basem ale z drugiej strony słuchałem też RX z tym HK i powiem Ci że nic im nie brakowało świetne kolumny i wzmacniacz. Gdańsk nie małe miasto powinni gdzieś mieś RX i RF do odsłuchu najlepiej z Twoją muzyką bo nasze gadanie się tu na nic nie zda, to dwie różnie grające kolumny.


damian820927 - czy mam rozumieć, że z laptopa na tym sprzęcie - CA740A plus RX8 "puszczasz" muzykę z plików mp3 - bo jeżeli tak to sprawę zostawiam bez komentarza ...
 

Hamer_Mayday

New member
MArcin a jak wyglada Dynamika w Rx8 ?
Przy 140-150 Bpm daja rade ? nie zmulaja ? tego wlasnie sie glownie boje ze beda za wolne na tego typu muzyke..o bas sie nie martwie bo podkreslam ze z czasem zakupie sobie sub Velodyne..
 

don111

Banned
nie chodzi przecież o to, że bas nie nadąża czy tym podobne rzeczy, bas w RX8 jest mocny i szybki, ale kolumny grają ogólnie o wiele równiejszym pasmem od Klipsch
jak chcesz uzyskać podobny efekt w RX8 do Klipsch to musiałbyś na wzmacniaczu podbić wysokie tony i bas, wtedy charakterystyka będzie podobna, tyle że lepszej jakości (średnie i góra)
poprawka na to, że aż tak potężnego brzmienia i nisko schodzącego basu jak z Klipsch nie da rady uzyskać przy wysokiej głośności, również "agresywność" nie będzie aż taka (mniej ostra góra, brzmienie bardziej przestrzenne, subtelniejsze na górze, dłuższe wybrzmienia, z mniejszym efektem "na twarz", tzn mniejszy efekt potężnej ściany dźwięku)
MA to generalnie nie są zamulacze, choć przy Klipschach wiele kolumn tak wygląda.
 

arek_slupsk

New member
mam rx6 :) i musialem uzupelnic subem - kupilem jbl es250 - na dzien dzisiejszy bralbym klipsch reference - bo lubie czasem posluchac glosniej i brakuje w rx6 dynamiki - z subem jest lepiej przy grach i kinie ale generalnie jak lubisz dac czadu bierz klipsche komplet z subem - wg mnie MA to zdecydowanie wyglad - graja detalami ale za delikatnie - moze w stereo lepiej bo ja mam onkyo 708
 
Hamer_Mayday chyba jednak lepiej będzie jak posłuchasz gdzieś tych RX8, szkoda kasy jak miałbyś pózniej być niezadowolony jak kolega arek_słupsk, który najwidoczniej zatkał sobie uszy przy odsłuchu rx6 i teraz bredzi że rx6 to tylko wygląd, gratuluje wyboru:hihi:
a tak juz na poważnie, co sobotę urządzam sobie w domku taka małą trance imprezkę i wtedy nie ma że boli, kolumny dostają naprawdę po dupie i jedyna rzecz jaka je zamula to wizyta mojego sąsiada proszącego o ściszenie:-D, ale wierze że będąc na odsłuchu możesz mieć inne odczucie dlatego stary nie kieruj się za bardzo ocenami innych, tylko dołóż starań żeby je odsłuchać. Tyle ode mnie i czekam z niecierpliwością na wiadomośc od Ciebie co wybrałeś
pozdrowionka
 

Rudeford

New member
Marcin1980 git prawi.
Nie słuchaj(czytaj) opinii innych, tylko posłuchaj kolumn! Ważne jest twoje zadowolenie, a gdy je osiągniesz, zdanie innych nie będzie się liczyć. Na ten przykład jest w tym wątku osoba, która neguje wyższość RX8 nad BX6.
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
to dzwon i szukaj,w auto i jazda,to jest pare marek ,zebys nie miał niespodzianki po zakupie,za to nie pasi lub to.

Hamer_Mayday chyba jednak lepiej będzie jak posłuchasz gdzieś tych RX8, szkoda kasy jak miałbyś pózniej być niezadowolony jak kolega arek_słupsk, który najwidoczniej zatkał sobie uszy przy odsłuchu rx6 i teraz bredzi że rx6 to tylko wygląd, gratuluje wyboru:hihi:
a tak juz na poważnie, co sobotę urządzam sobie w domku taka małą trance imprezkę i wtedy nie ma że boli, kolumny dostają naprawdę po dupie i jedyna rzecz jaka je zamula to wizyta mojego sąsiada proszącego o ściszenie:-D, ale wierze że będąc na odsłuchu możesz mieć inne odczucie dlatego stary nie kieruj się za bardzo ocenami innych, tylko dołóż starań żeby je odsłuchać. Tyle ode mnie i czekam z niecierpliwością na wiadomośc od Ciebie co wybrałeś
pozdrowionka
każdy chwali to co ma,a kolega arek wcale uszu nie musiał zatykać,bo klipsch zagra po prostu przy dynamiczniejszej muzie lepiej i finito
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry