Monitor Audio RS8 - pomoc w skompletowaniu reszty zestawu

koza961

New member
Witam. Wczoraj zakupiłem okazjonalnie kolumny MONITOR AUDIO RS8 i potrzebuję pomocy w skompletowaniu reszty sprzętu.
Obecnie mam kino domowe (amplituner Onkyo HT-R518), ale nie jestem z niego zadowolony. Wolałbym dobry zestaw audio.

Niestety mam tylko 5.000 zł i nie wiem czy to wystarczy.

Proszę o pomoc w znalezieniu wzmacniacza lub amplitunera audio i odtwarzacza dvd, oraz dobór odpowiednich kabli.

Przeczytałęm już setki postów na ten temat, ale mam jeszcze większy mętlik w głowie.

Dodam że słucham ciężkiej muzyki (metal, rock itp.).
Pomieszczenie to salon z aneksem o powierzchni ok. 25m2.

Z góry dziękuję za pomoc
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zalezy czego chcesz. Jeśli masz parę RS8 i szukasz dobrego audio czyli odtwarzacza DVD oraz wzmaka stereo do 5 tys to będzie OK. Jeśli jesteś w stanie zrezygnować z rozbudowy zestawu do 5.1 i ogladac filmy w stereo.

Jeśli szukasz amplitunera kina domowego i odtwrzacza DVD, i by to grało dobrze w audio za 5 tys to ciężko bedzie. Onkyo 515 jest za cienkim zawodnikiem do RS8 i do takiego metrażu,

NA twoim miejscu zostawiłbym sobie już ten ampli (przy najmniej na jakiś czas) a zainteresowałbym się zestawem stereo (wzmak i np. uniwersalny odtwrzacz BD, jeśli i tak oglądasz filmy).

Te kolumny chyba tez wybrales okazyjnie czy wybor był poparty odsłuchem? Wg mnie do ciężkiej muzy Klipsch lub Paradigm, ale jak już jest To co jest to może zainteresuj się sprzętem marantza, Denona, Harmana. Ja po odsluchahch zdecydowałem się na wzmak stereo PM7004 i odtwarzacz UD5007. Koszt jakies pol roku temu ok. 4200, teraz jeszcze mniej. Dla mnie bomba, ale trzeba posłuchać kilku zestawow. Nie wiem jak graja RS8, ale wiem jak grają RX8.
Co do kabli to na razie się nimi nie zajmuj, dopóki nie skompletujesz reszty. Kable na końcu i kazde grają inaczej z innym systemem.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

finger

Member
Gratuluję zakupu i podbijam pytanie, celujesz w stereo czy kino?
Za tą kwotę zbudujesz fajne stereo, z kinem dłuższa droga jeśli jesteś cierpliwy ;)
 

koza961

New member
Interesuje mnie tylko dźwięk stereo, napewno nie będę rozbudowywał do 5.1
Zapomniałęm dodać że oglądam dużo koncertów z płyt dvd, także koniecznie muszę podłączyć sprzęt do telewizora przez hdmi.
Chciałbym również podłączyć do wzmacniacza dźwięk z komputera, ale z tym nie powinno być problemu.

Witam ponownie.
Mam okazję kupić za 2000zł Nad M 55.
Co o tym myślicie?

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

koza961

New member
Hdmi tylko po to żeby podłączyć dvd do telewizora.
Tak jak pisałem wcześniej często oglądam koncerty.

krzysztofradio co myślisz o Nad M 55?
 

WiTT

New member
Bez reklam
NAD M55 to porządny sprzęt za sporo pieniędzy. Cena ok. Tylko pytanie: to jest "tylko" odtwarzacz DVD a nie BluRay, kodeki dla DVD czyli "tylko" DD/DTS a brak już DTS MA i Dolby TrueHD. Na dzień dzisiejszy mi by to okropnie przeszkadzało, zwłaszcza posiadając tak porządne kolumny.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Od NADa specjalistą jest WiTT ;)
Natomiast nadal nie rozumiem po co amplituner do dwóch kolumn? Wzmak stereo to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, ma wejścia analogowe, co nie zrobi Ci roznicy podłaczajac tv, komp czy inne sprzęty przez tzw. poplularne czincze. Skoro masz "tylko" dwie kolumny to podłączysz DVD do wzmamka poprzez analogowe złacza, które i tak dadzą Ci stereo.

z DVD wyprowadzisz obraz np. HDMI do telewizora, ale audio poleci "czinczami" do wzmaka. Po co kombinować?
 

koza961

New member
Dzięki za wyjaśnienie. Myślałem że podłańczając dvd przez hdmi będę miał lepszą jakoś niż przez czincze, ale jeżeli nie ma różnicy to masz absolutną rację. Nie ma co niepotrzebnie kombinować.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajny budzet, mozna juz kupic cos konkretnego. Nie marnuj tych pieniedzy na ampli jezeli ma to byc tylko stereo.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za wyjaśnienie. Myślałem że podłańczając dvd przez hdmi będę miał lepszą jakoś niż przez czincze, ale jeżeli nie ma różnicy to masz absolutną rację. Nie ma co niepotrzebnie kombinować.

Od tego jest forum ;)
HDMI dla stereo to nawet dla audiofila profanacja ;)
Proponuję wiec to co wcześniej Marantz PM7004 plus UD5007. Oczywiście to jedna z wielu. Możesz poszukac drozszego wzmaka, słabszego odtwarzacza, np. Denon PMA 1510 plus 1713UD lub Yamaha A-S1000 i jakiś odtwarzacz, ale nie są one "zintegrowane" wizualnie. Moze Exposure, Arcam, Cambridge Audio?
RX8 do mnie nie trafiały i nie wiem jak zagrają z powyższymi propozycjami.
 
Ostatnia edycja:

T75

New member
Rs8 to raczej jasno grajace glosniki i moim zdaniem nie powinienes szukac wzmaka o takim charakterze bo przy dluzszym sluchaniu mozesz miec ich delikatnie mowiac dosc.W ogle zakup w ciemno nie powinien byc brany pod uwage szczegolnie jesli mowimy o stereo.(jest to nie tylko moje zdanie.Do kina mam troche inne podejscie)Za pare dni moge Ci napisac krociotko jak beda graly rx2 z roksanem.Wydaj jak najwiecej na wzmak a reszte na blu-raya.Od siebie moge polecic wlasnie cos z roksanow lub arcama.Dobry jest rowniez HK 990 choc brzmi troche inaczej.Koniecznie przed zakupem posluchaj.
Pozdr.
 

koza961

New member
Witam ponownie.
Zdecydowałęm się na:
Denon pma-1510ae i Denon DBT-1713UD Blu-Ray

Teraz potrzebuję kabla do połączenia tych urządzeń i potrzebuję pomocy.

Co sądzicie o kablach:
- Van den Hul M.C.D. D102 MK III
- Kimber Timbre

Odnośnie kabli głośnikowych to wybrałem:
- Xindak SC-01B
- Kimber Kabel 8 VS
- Van Den Hul VDH MAGNUM HYBRID

Przypomnę że głośniki to Monitor Audio RS8.
Muzyka której słucham to rock itp.
Na kable chcę przeznaczyć ok.700zł.

Proszę o radę.
 
Do góry