Monitor Audio - opinie

seguar

New member
Temat jak w tytule, proszę o opinie osób mających styczność z w/w marką, a najlepiej z seriami Bronze i Silver (nie Rx).
 

Lemil

Banned
To są bardzo dobre kolumny. Pytanie czy ci będą pasować? Żeby wybrać kolumny, trzeba ich sobie posłuchać. Problem tkwi w tym czy w sklepie pomieszczenie odsłuchowe jest dobre, czy beznadziejne. W dobrym usłyszysz jak grają, a w kiepskim...

Jeszcze inna sprawa to akustyka pomieszczenia odsłuchowego w domu i sposób ustawienia kolumn. Jeśli w domu jest fatalnie i kolumny będą gdzieś wciśnięte w kąt itp. to nawet najlepsze nie dadzą rady.

Zasada ustawienia jest taka. Fronty kolumn muszą być oddalone od podłogi/ściany/sufitu co najmniej 65 cm. Jeśli odległość będzie mniejsza, to zapomnij o jakości.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Konkretnie jaki model ?

Ja mam akurat z serii MR nie wiem czy Ciebie zadawala opinia na ich temat
Generalnie najmocniejszą stroną tych kolumn jest stereofonia ,potrafią bardzo sugestywnie oddać aurę pomieszczeń w których dokonano nagrania
W przypadku sal koncertowych słychać jak dźwięk odbija się od ścian .Dla osób które cenią walory przestrzenne jest to wręcz wymarzona propozycja
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja też gorąco polecam :), dla mnie byłą to najlepsza opcja. Ale czy dla Ciebie to musisz odsłuchać:)
 
Do góry