Monitor Audio MR6 vs BX5

Bryba

New member
Witam,

Proszę o szybka i konkretną poradę.
Posiadam ampli Denon AVR 1612 i to chcę połączyć z Monitor Audio MR6 lub BX5.
Pierwsze tańsze i mocniejsze, drugie słabsze ale lepsze.
Pokój ma 18 metrów.
muza/film = 60/40 %

Pozdrawiam,
 

gonzo2000

New member
W serii MR będzie poczucie większej dynamiki , basu ,w serii BX bardzo przestrzennie , szersza scena i równiejsze w całym paśmie obie serie stanowią dobre połączenie w kinie wystarczą MR w muzyce wypadną lepiej BX .
 

Bryba

New member
Wielkie dzięki za informację.

A jak wygląda kwestia ustawienia tych głośników w pokoju?
Tv mam na dłuższej ścianie (5m) natomiast odległość między tv a sofą to ok 3m.
Czy któryś z tych modeli może stać bezpośrednio przy ścianie czy musi być jakiś odstęp.

Proszę o kolejne podpowiedzi / sugestie.

Pozdrawiam,
 

gonzo2000

New member
MA seria MR i BX ma wylot bas-refleks z przodu i z tyłu ,ale masz tzw. gąbki do zatkania tyłu i nie wpływa to na bas ,możesz wtedy mieć ulokowane przy ścianie .
 

Bryba

New member
Wielkie dzięki za konkretne informacje. Czytałem testy i opinie tych głośników i bliżej mi do BX5.

Proszę o informację czy BX5 dobrze zagrają w większym pokoju (ok 25 metrów) przy założeniu, że głośniki będą rozłożone na 10-15 m2 ?

Pozdrawiam
 

Bryba

New member
Wielkie dzięki :)
wspólnymi siłami udało się ustalić konkret.

(kabel optyczny do ampli będzie Techlinka (640211 czy 680211)

Jeszcze tylko "jakieś" kable. Z tego co poczytałem na forum, to do przednich kolumn (bo narazie takie tylko będą) to kabel o grubości 4 podobno jest wystarczający.

Polecacie konkretnie jakąś firmę itp?

Dziękuję i Pozdrawiam,
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co do kabli cyfrowych ( HDMI, optyczny, coaxial) to nie muszą być markowe. W przeciwieństwie do kabli analogowych nie wpływają na jakość dźwięku czy obrazu. Albo działają albo nie. Więc nie ma sensu wywalać grubej kasy na markowy kabel optyczny. Ja mam takie za 20- 30zł i działają bez problemu.
 

Bryba

New member
Dzięki Krzysiek za info. Skłaniam się do optycznego Techlinka 640211 za 35 zł
Zastanawiam się jeszcze nad kablami do kolumn. 2 x 2 metry.
Tylko nie wiem jaki:
- Qed
- Melodika
- ??
Proszę o poradę - tak żeby było rozsądnie do tego zestawu (10-20 zł / metr?)

Pozdrawiam,
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nic tak nie wywołuje na różnych forach większej dyskusji jak kable:) Jedni słyszą różnicę a inni nie. Kable służą do dopieszczenia dźwięku, taka wiśnia na torcie. Nie uzyskasz na kablach takich różnic w brzmieniu jak po wymianie kolumn czy elektroniki. Jak nie masz jeszcze zestawu to kup sobie na początek zwykłe za 3zł/m i poczekaj jak się zestaw wygrzeje. Zobaczysz wtedy czego ci będzie brakować w brzmieniu i co bardziej lubisz. Wtedy możesz cudować z kablami. Albo kupisz takie co bardziej eksponują górę pasma, albo takie co podkreślają bas a wygładzają górę. Z tego co wyczytałem to takie dobre, tanie i uniwersalne są: Procab LS25/40 i Cordial CLS. Co do reszty marek to nie zagłębiałem się. Przy tym ampli nie inwestowałbym w lepsze kabelki. Blackninja widzę ci proponuje dostawę z kablami w komplecie. Warto się skusić na tą ofertę:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bryba

New member
Wielkie dzięki za propozycję. Chyba zdecyduję się na jakiś kabelek tak jak pisaliście do 10zł/metr.

Proszę jeszcze o pomoc w końcówkach kabla. Czym powinny być one zakończone żeby pasowały do Denona AVR1612 i Monitor Audio BX5 ?

(widziałem, że w innych wątkach temat kabli budzi dobrą dyskusję, ale nie przypuszczałem że w moim przypadku też tak będzie :) )
 

JanekM

New member
Będą pasowały kable bez żadnych zakończeń. Wystarczy je tylko wkręcić w zakrętki w kolumnach i amplitunerze. Natomiast jeśli chcesz, żeby było wygodniej i "elegancko", możesz sobie dokupić wtyczki bananowe - tutaj też masz spory wybór.
 
Ostatnia edycja:

Bryba

New member
Najprawdopodobniej będą to kable Procab :) za jakieś 5-8 zł / metr.
NA początek powinno być ok.

Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam,
 
Do góry