Monitor Audio MR4 czy MR6 ?

Golfiarz

New member
Witam,
Planuję złożyć zestaw na razie 2.1 (docelowo 5.1) i wpadły mi w oko kolumny Monitor Audio wersja MR.
Teraz pytanie do znawców:
Jeśli z frontami zakupić suba, to czy lepiej wybrać model MR4 z 1 glosnikiem niskotonowym, czy MR6 z dwoma ?? Czy przy MR4, sub da wystarczający bas, czy taki układ to w ogóle pomyłka ?
Przepraszam za laickie pytanie ale rozumuję prosto w tematach audio.
Marek
 
Ostatnia edycja:

Golfiarz

New member
Chodzi mi właściwie o kwestę techniczną, na ile ważny jest ogolnie bas we frontach i czy może być zastąpiony całkowicie przez suba. Bo jeśli ktoś ma ograniczoną przestrzeń to po co mu te wielkie podłogówki jak mógłby satelity (wysokie i srednie tony) postawić na szafce i do tego suba.

Moje pomieszczenie - scena zamknie się w 3,5-4,5m. Ampli Marantz 1602. Po lekturze forum myślałem również zamiast (na razie) samych frontów MA BR6 o Wharfedale Diamond 10.6 / 10.0 / 10.CC (docelowo sub). Sprzęt raczej do koncertów i filmów + radio internetowe. Słucham spokojnej muzyki i raczej cicho.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
mam podobny metraż i ja wybrałem MR6, w stereo raczej nie powinno się używać suba a te fronty basują elegancko
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak kolega wyżej napisał, stereo to raczej bez suba (przynajmniej takiego budżetowego, musiałbyś szukać o konsytukcji zamkniętej). Przy filmach i koncertach (5.1) już sub jak najbardziej. Jak lubisz dużo basu to wybierz MR6. (moim zdaniem lepsze rozwiązanie od tych Wharfedale). Polece Ci kolumny Roth Oli 30/40 - moim zdaniem jeszcze lepszy bas niż w MA.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie jak nie MR6 to RO 40. Gdyby nie ich wygląd który mi nie podpasował to bym je pewnie zakupił :) wszystko kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje :)
 

Golfiarz

New member
Tak jak kolega wyżej napisał, stereo to raczej bez suba (przynajmniej takiego budżetowego, musiałbyś szukać o konsytukcji zamkniętej). Przy filmach i koncertach (5.1) już sub jak najbardziej. Jak lubisz dużo basu to wybierz MR6. (moim zdaniem lepsze rozwiązanie od tych Wharfedale). Polece Ci kolumny Roth Oli 30/40 - moim zdaniem jeszcze lepszy bas niż w MA.

Cenowo Roth Oli 40 są minimalnie tańsze od MR6 i mają jeden głośnik basowy (MR6 dwa). Skąd zatem lepszy bas od MR6 ?
A jak się prezentują te kolumny na żywo ? Piszecie, ze Roth Oli są "brzydsze" od MR6 ! U mnie widziałbym MR6 w orzechu bo do paneli pasują i nie zaciemniają pokoju. Natomiast Oli brałbym w czarnym kolorze bo ta jasna wersja mi nie podchodzi.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jak będziesz miał okazję to posłuchaj jednych i drugich, wiesz mówiąc że jedne mają lepszy bas to raczej mówi to pod swój gust bo dla innego inny bas jest lepszy, wszystko zależy od własnych preferencji. Dla mnie grają one podobnie, przy czym bas w MR6 jest bardziej miękki co mi lepiej odpowiada no i wygląd bardziej mi odpowiadał :) ale komuś innemu bardziej odpowiada bas Oli i wygląd :p
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najlepiej żebyś sam posłuchał. Ja słuchałem i MR6 i Oli40. Mimo że Oli mają jeden głośnik mniej to jak dla mnie grają "potężniej". Nawet może być tak że do 15m2 będą trochę za duże. Musisz pamiętać żeby je min 30cm odsunąć od ściany.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
MR6 możesz mieć przy samej ścianie zatykasz tylko gąbkami danymi w zestawie tylni bassreflex nie tracąc na jakości dźwięku
 
Do góry