Monitor Audio M4 czy Wharfedale Diamond 10.7

m-arian

New member
Witam!

Rozważam zakup kolumn do Marantza dV4003+nr1501 (lubSR5004, zamieściłem post o tej tematyce w innej części forum dla porządku). Zarówno do muzyki, jaki i do kina. Chcę tylko przednie i może ewentualnie centralny do nich. Tylne - może kiedyś, ale nie teraz.
Muzyki słucham różnej, a lubię dużo miękkiego basu i czysty sopran.
Słyszałem tylko Diamond 10.7. Bardzo mi się podobały, ale grały pod HiFi Denona (nie pamiętam modelu). M4 nie miałem okazji słuchać.
Doradzicie coś?
 

m-arian

New member
Salon 30m2. Nie zależy mi na dużej głośności, bardziej interesuje mnie jakość. Dyskoteki w domu nie będę organizował :)
 

m-arian

New member
Wiedzy nigdy za dużo, więc napisz, dlaczego M4 będą za małe?
A jeśli już się wykosztuję na M6, to jaki ampi polecasz do nich?
A co z Diamond 10.7?

Dzięx.
 

pkomp

New member
z tych co wybrałeś wharfedale zagra lepiej - ale jak chcesz bas to i tak wspomógłbym je 12 calowym subem(i nie mniejszym) koniecznie zamknietym jesli mówisz o muzyce
oczywiście odcietym jak najniżej

m6 bardzo podobne do tych wharfedale

one wszystkie maja mały głosnik niskotonowy...może poszukaj czegos z 20 cm(8 cali?)
 

m-arian

New member
Na cały zestaw (DVD+Amp+kolumny) mogę przeznaczyć około 5000 zł. Nie zależy mi teraz na 5.0, czy 5.1. Mogę zestaw rozbudować później jak znowu coś zaoszczędzę. Teraz zależy mi na frontach i ewentualnie na centralnym.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Jak nie zależy Ci na 5.1 i chcesz tylko ampli i fronty posłuchaj tych zestawów bo na 30m2 MA M4 to nie za bardzo się nada, nie schodź raczej poniżej tego co zaproponowałem.
Onkyo 807/608/607/ HK 255/260/Denon 1911 + Monitor Audio BR6/MA M6/ Klipsch F3/ KEF C7
 

damian820927

New member
Bez reklam
Nie napisałem, że tylko amp. Chcę AMP+DVD+kolumny.

A co z Marantzem (+SR5004+dv4003),

DVD to stosunkowo najmniejszy wydatek w porównaniu do reszty, na pewno wystarczy na coś do kompletu.

Co do Marantza SR5004 + DV4003 też fajny sprzęt zagra poprawnie ale bez szału... Uparłeś się na Marantza więc poszukaj modelu wyższego z tej linii SR6004 w dobrej cenie.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
No na pewno nie zagra gorzej niż ponad połowa Twoich propozycji. 607, 608, 255 i 1911 słabiej wypadnie w porównaniu do tego modelu Marantza. Oczywiście mówimy o połączeniu z takimi samymi głośnikami.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Te propozycje to minimum na zasilenie takiego metrażu tak samo ten Marantz to minimum, i nie wiem czy w kinie taka rewelacja ten Marantz mnie nie zachwycił w stereo lepiej się spisał.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Miałem okazje porownywac Wharfedale 10.7 do MA BX6. Uważaj, bo możesz sie zakochać. Wafle przy Monitorach graja jak skarpety. Wg mnie MOnitory to juz inna klasa glosnikow. Wez pod uwage to, ze Wharfedale to najwyzszy model z najwyzszej serri, a BX6 niemal najnizsza polka Monitor Audio. Róznica w cenie spora, a w brzmieniu jeszcze wieksza. Jak masz na tyle to brałbym MA. Jesli sie wahasz, wybierz sie na odsłuch, ale bądź przygotowany na wiekszy wydatek. :)
 

don111

Banned
nowej serii Diamondów nie słuchałem, ale jeśli grają podobnie lub niewiele lepiej od poprzedniej serii, to faktycznie nie ma tu w ogóle porównania do MA BR6 czy BX6, również basowo (MA są większe przede wszystkim)
na 30m to tylko M6, BX6 lub RX8... te pierwsze mogłyby być jeśli grają tak samo jak BR6 (bo chyba je zastąpiły), w przeciwnym razie lepiej dołożyć do BX6
do tego np amplituner Denona (mój 2106 gra z BX6 zaskakująco dobrze, choć to jeszcze nie to samo co dobry wzmacniacz)
 

m-arian

New member
Jutro (w sobotę) jestem umówiony na odsłuch MA M6, MA BX6 i KEF iQ70. Wszystko będzie wpięte w SR5004+DV4003.
No i zobaczymy, a raczej usłyszymy :)
 
Do góry