Monitor Audio Gold 50 vs 100

maciekplacek

New member
witam,
chciałbym zapytać o nowe kolumny podstawkowe, czy ktoś coś może powiedzieć na ich temat. Nosiłem się z zamiarem kupna Silver 2 ale może warto dołożyć do Golg 50 lub 100. U mnie będą uzupełnieniem kina jako fronty.
 

maciekplacek

New member
pokój ma 18m i jest otwarty cześciowo na kuchnię. Do tej pory wszystko grało na MA Radius R90 HD + sub 370HD i wszystko gra super. Ale to zestaw 5.1 a ja chciałbym 7.1 i na fronty zamiast R90 dać przykładowo Silver lub Gold. Wszystko będzie napędzane Marantzem docelowo 5010 lub 7009 jak sie trafi dobra cena.
 

maciekplacek

New member
z Gold 200 w chacie sie nie ruszę, te R90 na standach przy moim subie spokojnie wystarczają, logistycznie potrzebuje postawić cos na na fronty na nowej szafce (zostanie tylko miejsce na suba)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Silver 2 to potężne monitory. Już dokładnie nie pamiętam, ale ja słyszałem chyba poprzednika RX2. Dynamiczne kolumny o dużym dźwięku, grające żywo. Brzmienie jest lekko rozjaśnione Kolumny te są też dobrze wykonane. Generalnie to dobre uniwersalne monitory. Mi tylko brakowało trochę średnicy i wolę cieplejszą barwę. Goldów nie słyszałem. Ale powinno być jeszcze lepiej. Jak coś celowałbym w większe 100.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
maciekplacek, MA Gold to kolumny zasługujące na lepszy sprzęt, mam na myśli wzmacniacz stereo, nie amplituner kinowy, w dodatku postawione na szafce, zamiast na standach.
Nie wiem czy nie szkoda ich oraz RXów do połączenia z amplitunerem.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
maciekplacek Silver 2 nie są jakieś trudne do napędzenia. Nie wiem na czym Ci bardziej zależy kino domowe czy stereo? Jak kino to SR5010 wystarczy. Jednak moim zdaniem lepszym pomysłem jest zakup SR7009, który jest teraz na wyprzedażach. I w kinie domowym i w stereo będzie lepszy. Tak jak pisze Krzysztof szczególnie Goldy w stereo będzie ograniczał amplituner kd. Nie najlepszym pomysłem jest stawianie kolumn na szafce. Zerknij np. na Silver 2. To nie są popierdółki. To kawał kolumny i żeby zagrała trzeba ją postawić na standach. I też dobrze by było odsunąć je od ściany.
 

maciekplacek

New member
tak jak mówiłem na standy nie ma miejsca (R90 HD są na oryginalnych standach MA), czasami trzeba pójść na kompromis z lepszą połową :). O cenę 7009 dopytywałem i na dzień dzisiejszy grubo powyżej 5 kPLN, pozostaje zatem poczekać na wejście nowych modeli i może sie trafi okazja. Kino domowe wykorzystuje do wszystkiego tj. na codzień tv nc+, jakieś strumieniowanie np. Tidal i ps4. Co do Marantza to serii 7000 jeszcze nie miałem jedynie 1500, 5000 i 6000. Co do stereo to nie wymagam zbyt wiele, generalnie idzie multi stereo i Dolby.
 
Do góry